Skocz do zawartości

Wiza dla rodziny obywatela USA


jtcnw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę pomóżcie mi i wyjaśnijcie dokładnie jak mam załatwić sprawę zamieszkania w USA wspólnie z moją rodziną. :unsure:

Mam 28lat, urodziłem się w stanach, ale przebywałem tam tylko do 3 roku życia - mam podwójne obywatelstwo, od tamtego czasu mieszkam w Polsce.

Mam żonę i synka urodzonych w Polsce i chciałbym z nimi przenieść się do USA i teraz pytanie - jak to zrobić?

Wyczytałem tak wiele informacji i tak strasznie się już pogubiłem że potrzebuję aby ktoś mi pomógł i krok po kroku opisał schemat działania.

Z tego co na początek się dowiedziałem to muszę wypełnić dla nich wniosek I - 130 i sprawdzałem już na Visa Bulletin że dotyczy nas F2A i czas rozpatrzenia wynosi ok 4 miesięcy więc nie jest tak źle - jeśli coś pomyliłem, proszę mnie poprawcie.

Martwi mnie to że wg schematu o którym czytałem, powinienem mieszkać w Stanach a ja jestem w Polsce i nie wiem czy to jest coś co nas aktualnie eliminuje.

Czy jest możliwy wjazd naszej trójki z gotówką np. 20000$ zamiast aktualnie obowiązującej umowy pracy i najmu mieszkania w USA?

Proszę, wytłumaczcie mi krok po kroku, to dla mnie naprawdę ważne.

 

Dziękuję i Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

 Skoro jestes obywatelem to nie obowiazuje cie F2A. To jest dla posiadaczy zielonej karty. Ty musisz starac sie dla zony o wize CR1. Z tego co qiem obywatelstwo nie przechodzi automatycznie na syna ze wzgledu na to jak krotko mieszkales w USA. Co do syna jest to osoby proces chyba ale nie znam sie na tym. 

Wiza cr1 to obecnie 12 - 18 miesiecy. Ale ty musisz w miedzy czasie miec domicle w USA. Znalezc tam prace, miec zarobki (albo znalezc co-sponsora) inaczej nie mozesz sponsorowac rodziny. Powinienes tez zalatwic miejsce zamieszkania w USA, prawo jazdy, state ID, takie tam.

Oczywiscie wiesz ze jako obywatel USA miales obowiazek rozliczac sie z IRS? Bo bedziesz musial pokazac rozliczenia podatkow z conajmniej 3 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromnie dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Ojej, to faktycznie jest duża różnica jeżeli chodzi o czas oczekiwania..

Jak długi czas muszę miec domicle w USA? czy to ma być przez cały czas trwania wniosku tzn od jego złożenia musze już być na terytorium USA?

7 minut temu, Roelka v.2 napisał:

 Oczywiscie wiesz ze jako obywatel USA miales obowiazek rozliczac sie z IRS? Bo bedziesz musial pokazac rozliczenia podatkow z conajmniej 3 lat. 

Nie, nic o tym nie wiem. Rozliczałem się wyłącznie w Polsce. O co chodzi z roliczaniem z IRS? Czy coś mi za to grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, jtcnw said:

Ogromnie dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Ojej, to faktycznie jest duża różnica jeżeli chodzi o czas oczekiwania..

Jak długi czas muszę miec domicle w USA? czy to ma być przez cały czas trwania wniosku tzn od jego złożenia musze już być na terytorium USA?

Nie, nic o tym nie wiem. Rozliczałem się wyłącznie w Polsce. O co chodzi z roliczaniem z IRS? Czy coś mi za to grozi?

Generalnie nie. Ale musisz wypelnic zalegle podatki. Ktos na forum na pewno wiecej sie w tej kwestii wypowie. Wiem ze bedziesz musial przedstawic rozloczenia z conajmniej 3 poprzednich lat. 

Z teco co rozumiem mozesz wypelnic dla zone petycje o CR1 juz teraz a w miedzy czasie wyjechac samemu do USA i wszystko na miejscu zalatwic. Wyrobic prawo jazdy, otworzyc konto bankowe, znalezc prace albo/i co-sponsora, etc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How can a financial petitioner establish a domicile?

A petitioner who is unable to demonstrate that he or she is domiciled in the United States who wishes to qualify as a sponsor must demonstrate that:

  • He or she has either already taken up physical residence in the United States; or
     
  • He or she has taken concrete steps to establish a domicile in the United States and will do so concurrently with the applicant no later than the date of the intending immigrant’s admission.

The sponsor does not have to precede the applicant to the United States but, if he or she does not do so, he or she must arrive in the United States concurrently with the applicant.  Evidence that the sponsor has established a domicile in the United States and is either physically residing there or intends to do so before or concurrently with the applicant may include the following:

  • Opening a bank account
     
  • Transferring funds to the United States
     
  • Making investments in the United States
     
  • Seeking employment in the United States
     
  • Securing a residence in the United States
     
  • Registering children in U.S. schools
     
  • Applying for a Social Security number
     
  • Voting in local, State, or Federal elections
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, jtcnw said:

Nie, nic o tym nie wiem. Rozliczałem się wyłącznie w Polsce. O co chodzi z roliczaniem z IRS? Czy coś mi za to grozi?

image.png.72e1444be5ee1667c3d8af5bae44b4c7.png

Jesteś zobowiązany deklarować dochód z całego świata w amerykańskim Urzędzie Skarbowym i jeśli trzeba płacić od niego podatek. Masz zapewne w paszporcie taką notkę jak na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Roelka v.2 napisał:

How can a financial petitioner establish a domicile?

A petitioner who is unable to demonstrate that he or she is domiciled in the United States who wishes to qualify as a sponsor must demonstrate that:

  • He or she has either already taken up physical residence in the United States; or
     
  • He or she has taken concrete steps to establish a domicile in the United States and will do so concurrently with the applicant no later than the date of the intending immigrant’s admission.

The sponsor does not have to precede the applicant to the United States but, if he or she does not do so, he or she must arrive in the United States concurrently with the applicant.  Evidence that the sponsor has established a domicile in the United States and is either physically residing there or intends to do so before or concurrently with the applicant may include the following:

  • Opening a bank account
     
  • Transferring funds to the United States
     
  • Making investments in the United States
     
  • Seeking employment in the United States
     
  • Securing a residence in the United States
     
  • Registering children in U.S. schools
     
  • Applying for a Social Security number
     
  • Voting in local, State, or Federal elections

Bardzo, bardzo dziękuję! Naprawdę byłem pełen nadziei pisząc posta ale nie spodziewałem się takiego odzewu i pomocy. Jestem naprawdę strasznie wdzięczny!

 

Z tego co rozumiem nie mam obowiązku tam mieszkać w trakcie trwania procesu tylko do tego czasu mogę być w Polsce ale podejmować kroki w celu zamieszkania tam na stałe.

Spełniam jeden punkt o SSN - mam nadany numer z lat 90 jak przebywałem na terytorium USA.

Czy to wystarczy czy powinienem jeszcze np. otworzyć tam rachunek i przelać środki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mcpear napisał:

image.png.72e1444be5ee1667c3d8af5bae44b4c7.png

Jesteś zobowiązany deklarować dochód z całego świata w amerykańskim Urzędzie Skarbowym i jeśli trzeba płacić od niego podatek. Masz zapewne w paszporcie taką notkę jak na zdjęciu

Masz rację, jest taki zapis - aktualnie w moim ważnym paszporcie wyrobionym w  2019roku jest ten zapis na stronie 52 ale niestety wcześniej na to nie zwracałem uwagę. Przez cały czas będąc w Polsce pilnowałem żeby Amerykański paszport mieć zawsze ważny i nikt w Konsulacie nie zwracał mi uwagi w sprawie U.S. Taxes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...