Skocz do zawartości

Security clearance


pepeaz

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, pepeaz said:

Czy jako naturalizowany obywatel mam szanse otrzymac Q clearance (Q access authorization)?

Glowy nie dam, bo nie kazdy sie spowiada ze swojego statusu immigracyjnego, a juz na pewno nie z security clearance, ale znam bylych imigrantow pracujacych w LANL, albo Brookhaven.

Znam (przynajmniej anegdotycznie) Amerykanow z dziada pradziada, ktorzy nie dostali, bo im sie zachcialo Wielki Mur obejrzec na wycieczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, pepeaz said:

Czytalem, ze posiadanie drugiego paszportu automatycznie dyskfalifikuje kandydata

Zalezy o jaka prace pytasz. Przegladalam kiedys oferty pracy w FBI i tam rzeczywiscie trzeba byc obywatelem US tylko i wylacznie. W przypadku innego obywatelstwa trzeba sie go pozbyc. :P

Niektore prace w military ktore wymagaja high security clerance tez mozna miec jedynie obywatelstwo US. W niektorzych przypadkach patrza nawet na obywatelstwo malzonka. Maz kiedys tam sie starac o jakies security clerance to mu odmowili bo ja jeszcze nie bylam obywatelka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, pepeaz said:

Czytalem, ze posiadanie drugiego paszportu automatycznie dyskfalifikuje kandydata

Jak jest w DOE to nie wiem, w DoS patrzą na foreign influence - czyli jeżeli masz paszport innego państwa to czy go używałeś , przy clearance żony wypytywali się jej o moje oszczędności emerytalne w PL (nie ja się starałem w tamtym momencie) - więc wydaje mi się że paszport Cię automatycznie nie dyskwalifikuje, natomiast jakies aktywne związki z innym krajem (zależy też którym oczywiście) bardzo łatwo mogą. Paszport - jeżeli dostaniesz clearance - to Ci przedziurkuja więc nici z wyjazdu do krajów który wymagał wizy od Amerykanów a od Polaków nie (jak kiedyś Brazylia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...