Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostaliśmy z moją narzeczoną wczoraj odmowę wizy b1/b2, konsul zadał nam tylko 3 pytania i postanowił odrzucić nasz wniosek, mamy zaplanowany round trip po Stanach na około 4msc, wszystko przygotowane 0 stresu ale urzędnik wogóle nie zadawał na pytań. Byliśmy na systemie ESTA w USA od 19.02.22 do 16.05.22.

1. czy wiemy ile kosztuje round trip po Stanach przez około 4msc = odpowiedzieliśmy że tak 25,000/30,000 usd które mamy

2. kim dla siebie jesteśmy = parą/narzeczeństwem 

3. czy dostaniemy tyle wolnego w pracy= odpowiedziałem że prowadzę z Tatą warsztat specjalizujący sie w amerykańskich samochodach i to nie jest problem, narzeczona że ma elastyczny grafik

Mam pytanie czy ktoś miał podobną sytuacje i czy lepiej w naszym wypadku zmienić miejsce docelowe tzn. ,,chcemy wykupić tygodniową wycieczkę na Florydę,, czy lepiej odczekać jakiś okres czasu (jak tak to jaki) 

Pozdrawiam wszystkich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaliście na dłużej niż powiedzieliście na granicy? Praktycznie równo 90 dni legalnego pobytu na ESTA, teraz wniosek o wizę i pobyt na dłuższy czas, trochę podejrzane.

Cytat

chcemy wykupić tygodniową wycieczkę na Florydę

W ogóle nie śmierdzi po poprzednim odrzuceniu wizy :D

Edytowane przez d_3_5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czesto jezdzicie do USA? Dlaczego nie wystarczala wam ESTA? 

To teraz planujesz isc drugi raz i sklamac? Wiesz ze konsul spojrzy w twoje dane w systemie i bedzie widzial twoja poprzednia wersje i powod odmowy. Najpierw chcecie jechac na 4 miesiace a potem nagle tylko na tydzien... jasne. 

W tym momencie nie mozecie juz nawet jechac na ESTA. 

Edytowane przez Roelka v.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GiorgioBG napisał:

Witam dostaliśmy z moją narzeczoną wczoraj odmowę wizy b1/b2, konsul zadał nam tylko 3 pytania i postanowił odrzucić nasz wniosek, mamy zaplanowany round trip po Stanach na około 4msc, wszystko przygotowane 0 stresu ale urzędnik wogóle nie zadawał na pytań. Byliśmy na systemie ESTA w USA od 19.02.22 do 16.05.22.

On myślał, że przez 3 miesiące w USA pracowaliście nielegalnie zamiast zwiedzać legalnie. Gdybyście wzięli na rozmowę wszystkie wasze rachunki (szczególnie imienne) i wyciągi bankowe z poprzedniej wizyty w USA (hotele, motele, restauracje, bary, przejazdy, przeloty, atrakcje turystyczne, bilety wstępu, zdjęcia itp. itd.) to uwierzyłby, że to była 3-miesięczna wycieczka krajoznawcza. I dałby promesę wizy B-1/B-2 na kolejną 4-miesięczną wycieczkę raczej bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Jak czesto jezdzicie do USA? Dlaczego nie wystarczala wam ESTA? 

To teraz planujesz isc drugi raz i sklamac? Wiesz ze konsul spojrzy w twoje dane w systemie i bedzie widzial twoja poprzednia wersje i powod odmowy. Najpierw chcecie jechac na 4 miesiace a potem nagle tylko na tydzien... jasne. 

W tym momencie nie mozecie juz nawet jechac na ESTA. 

Mam możliwość sponsoringu pracowniczego dlatego potrzebowałem wizę, round trip na około 4msc był po to żebym dostał wizę, z ESTY nie da sie prawnie nic w Stanach zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Kleofas11 said:

On myślał, że przez 3 miesiące w USA pracowaliście nielegalnie zamiast zwiedzać legalnie. Gdybyście wzięli na rozmowę wszystkie wasze rachunki (szczególnie imienne) i wyciągi bankowe z poprzedniej wizyty w USA (hotele, motele, restauracje, bary, przejazdy, przeloty, atrakcje turystyczne, bilety wstępu, zdjęcia itp. itd.) to uwierzyłby, że to była 3-miesięczna wycieczka krajoznawcza. I dałby promesę wizy B-1/B-2 na kolejną 4-miesięczną wycieczkę raczej bez problemu.

Mysle ze jest to oczywiste ze oboje tam pracowali. Byli 3 miesiece i nie dali rady wszystkiego zwiedzic i potrzebuja kolejnych 4 miesiecy? Jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, GiorgioBG said:

Mam możliwość sponsoringu pracowniczego dlatego potrzebowałem wizę, round trip na około 4msc był po to żebym dostał wizę, z ESTY nie da sie prawnie nic w Stanach zrobić.

Bo ESTA jest na wakacje i turystyke a nie zalatwianie spraw. Do sponsoringu nie jest ci potrzebny 3 miesieczny pobyt w USA. 

Terez juz jest po ptakach. Wydaje mi sie ze z ESTA i mozliwoscia wyjazdu na B2 mozesz sie pozegnac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, GiorgioBG said:

Mam możliwość sponsoringu pracowniczego dlatego potrzebowałem wizę, round trip na około 4msc był po to żebym dostał wizę, z ESTY nie da sie prawnie nic w Stanach zrobić.

Ok. Czyli konsul Ciebie wyczuł, że intencji turystycznych nie miałeś. Planowałeś B1/B2 i zmianę statusu po  przylocie na H lub AOS na GC. Jak masz okazję sponsorowania pracowniczego to zrób to przez ścieżkę konsularną a nie poprzez Adjustment of Status. Masz minimalne szanse aby w niedalekiej przyszłości (kilka lat) turystycznie zostać wpuszczony do USA (szans na ESTA nie masz żadnych, stara już jest nieważna a wizę B1/B2 dostaniesz zapewnie nie wcześniej niż za 7-8 lat). Jak masz kogoś kto chce Ciebie sponsorować pracowniczo czy na GC czy na wizę pracowniczą to wykonaj to konsularnie - będzie dużo szybciej niż przez wlot turystyczny

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...