Skocz do zawartości

Wyjazd emigracyjny do stanów(Praca)


Rekomendowane odpowiedzi

No to nie cackali się, troche grubo. Za pięknie to sobie wyobrazałem ale z drugiej strony surowy kapitalizm jaki zawsze mi się podobał, oby faja nie zmiękła jeśli cokolwiek się uda zdziałać w przyszłości.

No skille takie jak wypisałem wyżej, od draftera startowałem, przez ten czas udało mi się zostać bardziej "kompletnym" jeśli tak to można nazwać. 

No nic, zobacze co czas przyniesie, moze wystąpie o jakąś aplikację, próbować nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta GC jezeli przez pracodawce to jeszcze ciezej bedziesz miec. Wiem jakie to sa koszty i tu moga pomoc Ci znajomosci. Mnie to sponsorowanie troche sie tak poszczescilo mowie tu o wizie L. Moge tylko podac moj przyklad jako jedna z drog ktore moglbys obrac. Moje doswiadczenie to 17 lat z czego 8 w Polsce reszta w UK dla Brytyjskiej firmy nie IT. Firma z oddzialami miedzyinnymi oraz miedzy innymi w USA. Twoje marzenie czy chec jest jak najbardziej do spelnienia ale musisz przygotowac sie ze to dlugotrwaly proces no i jak to w zyciu nie koniecznie musi sie zakonczyc happy end. Pamietaj lepiej jest probowac nawet jak sie nie powiedzie, niz siedziec i nie robic nic, a widze ze checi u Ciebie sa. Nie poddawaj sie. Trzymam kciuki. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa ;)

Szczerze mowiąc dopóki nie przeczytałem paru wątków nie sadziłem, że to takie skomplikowane, ubzdurałem sobie, że ze względu, że USA to wielokulturowy i wielonarodowosciowy kraj, to takie praktyki są na początku dziennym ale teraz widzę jak naiwny byłem. Niestety znajomości żadnych nie posiadam które mogły by pomóc.

Natomiast będę próbował bo lubie sobie utrudniac i podnosić poprzeczkę coraz wyżej stąd ten pomyśł o emigracji, po prostu chciałbym spróbować tego życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii znajomosci chodzilo mi o budowanie ich we firmie w ktorej chcialbys sie starac o przeniesienie. Raczej ciezko w kogos tak z ulicy/nieznanego zainwestowac te 30-40 tysiecy dolarow. Mowa tu o pelnej drodze do GC. Firma ktora wyda takie pieniadze musi znac ta osobe i miec pewnosc ze zarobi dla niej wielokrotnosc tego co zainwestuje. No I ze nie powie pa zaraz po przyznaniu GC Musisz budowac swoj wizerunek i zdobyc to zaufanie. Musisz sprecyzowac w ktora strone chcesz isc w swojej karierze, znalezc firme ktora da Ci rozwoj i pozwoli spelnic twoje marzenie o emigracji. Pamietaj kazdy stosunek pracy to obustronny business. 

Edytowane przez Zibi79
Literowki
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie nie zdawałem sprawy jakie to są koszty. No nic, zostaje walczyć i się starać, będzie co będzie a może szczęscie dopisze i siądzie loteria lub może pójdę Twoim śladem i zahaczę o UK. Coś będę probował działać, dzięki ;)

 

Edytowane przez ronni37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zibi79 napisał:

W kwestii znajomosci chodzilo mi o budowanie ich we firmie w ktorej chcialbys sie starac o przeniesienie. Raczej ciezko w kogos tak z ulicy/nieznanego zainwestowac te 30-40 tysiecy dolarow. Mowa tu o pelnej drodze do GC. Firma ktora wyda takie pieniadze musi znac ta osobe i miec pewnosc ze zarobi dla niej wielokrotnosc tego co zainwestuje. No I ze nie powie pa zaraz po przyznaniu GC Musisz budowac swoj wizerunek i zdobyc to zaufanie. Musisz sprecyzowac w ktora strone chcesz isc w swojej karierze, znalezc firme ktora da Ci rozwoj i pozwoli spelnic twoje marzenie o emigracji. Pamietaj kazdy stosunek pracy to obustronny business. 

A z ciekawości mógłbyś napisać czym sie zajmujesz i jak to u Ciebie dokładniej wyglądało ? Oczywiście jeśli jest taka możliwosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem programista Robotow przemyslowych ale tez i PLC. Ja juz pisalem w innym watku. Firma szukala Lead w stanach okolo roku, moj Manager zapytal mnie czy nie chcialbym sprobowac, na to ja czemu nie, pare razy Teams od slowa do slowa. Firma zakceptowala budzet, prawnicy sie wzieli do roboty i tak wczoraj przyszedl paszport z wiza. W moim przypadku to moj Manager oraz MD to bliscy koledzy Managera w stanach. Mialem miec E2 ale powiedzieli ze mi zasponsoruja GC to zrobili L jako ze dual intend. Zobaczymy jak bedzie. Przez firme tez jest latwiej niz samemu jako ze zakwaterieanie zapewnione, auto, lot i przeprowadzka. Samemu to raczej spory koszt.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zibi79 napisał:

Ja jestem programista Robotow przemyslowych ale tez i PLC. Ja juz pisalem w innym watku. Firma szukala Lead w stanach okolo roku, moj Manager zapytal mnie czy nie chcialbym sprobowac, na to ja czemu nie, pare razy Teams od slowa do slowa. Firma zakceptowala budzet, prawnicy sie wzieli do roboty i tak wczoraj przyszedl paszport z wiza. W moim przypadku to moj Manager oraz MD to bliscy koledzy Managera w stanach. Mialem miec E2 ale powiedzieli ze mi zasponsoruja GC to zrobili L jako ze dual intend. Zobaczymy jak bedzie. Przez firme tez jest latwiej niz samemu jako ze zakwaterieanie zapewnione, auto, lot i przeprowadzka. Samemu to raczej spory koszt.

Wow, to gratuluje i jestem pod wrażeniem ^_^ oby Ci sie tam dobrze wiodło ;)

A przy okazji, jakie PLC ? 

Edytowane przez ronni37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...