Skocz do zawartości

Wyjazd emigracyjny do stanów(Praca)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

chciałbym się was o coś zapytać, co jakiś czas pojawiają się tutaj wątki o pracy dla inżynierów w USA, więc pomyślałem, że zapytać nie zaszkodzi

sprawa wygląda tak,

Z wykształcenia jestem Inżynierem mechanikiem po AGH(WIMIR), posiadam 5letnie doświadczenie w zawodzie, a co do umiejętności, startowałem od kreślarza(obecnie m.in projektant maszyn), także programy tj. Autocad, Inventor czy inne podobne mam opanowane, projektuje maszyny/urządzenia oraz je składam, ogarniam elektrykę, pneumatykę, ogólnie sterowanie maszyn(potrafię projektować w LOGO ale nie mam dużego doświadczenia), dodatkowo zdarza mi się również obsługiwać maszyny CNC(Frezarka, Laser), obecnie jestem coś na wzór Project Managera, prowadzę różne projekty ale nie siedzę z założonymi rękami a mam czynny udział w ich budowie. Ogólnie byłem kreślarzem, a przez moje "wyrywanie" się do wszelkich robót pozwoliło mi się nauczyć nowych rzeczy i dalej jestem nastawiony na dalszą naukę.

Natomiast teraz chciałem was zapytać, czy polskie wykształcenie i doświadczenie cokolwiek znaczy dla Amerykańskich firm ? Czy raczej trzeba się nastawić na karierę od zera ? I czy może z doświadczenia wiecie czy ktoś o takich umiejętnościach ma z czym startować w USA czy raczej jestem przeciętniakiem.

Co do wizy to planowałem starać o się o zieloną kartę ale bardziej mi się widzi znaleźć prace w USA jeszcze będąc w Polsce więc wiza imigracyjna pracownicza jest moim docelowym targetem, tylko tez pytanie czy firmy z USA sobie w ogóle zawracają głowę rekrutacją z poza kraju.

 

ps. to oczywiście luźne pytania, inne powstaną jeśli nawiąże się konwersacja, chciałem jedynie zasięgnąć rady bardziej doświadczonych osób.

z góry dziękuję za zainteresowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej jak mozna: nie ma czegoś takiego jak staranie się o GC. Pozostaje loteria wizowa, ślub z obywatelem lub łączenie rodzin, może jeszcze jakieś opcje o których w tej chwili nie pomnę. 

Jeśli chcesz pracować to potencjalny pracodawca musi ponieść wszystkie koszty i na dodatek udowodnic że nie ma na miejscu takiego fachowca jak Ty.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andyopole napisał:

Najkrócej jak mozna: nie ma czegoś takiego jak staranie się o GC. Pozostaje loteria wizowa, ślub z obywatelem lub łączenie rodzin, może jeszcze jakieś opcje o których w tej chwili nie pomnę.

tzn. wiem, że to loteria, ale to nie wygląda tak, że po prostu wybierają najlepszych(najbardziej doświadczonych i wykształconych) w danym poborze ? tak zrozumiałem na stronie konsulatu gdzie była zamieszczona również strona z zawodami których w USA brakuję wraz z wskaźnikiem zapotrzebowania, to miałem na myśli kiedy pisałem "starać się" bo może uda mi się być wśród tych wybranych ludzi

Edytowane przez ronni37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, ronni37 said:

tzn. wiem, że to loteria, ale to nie wygląda tak, że po prostu wybierają najlepszych(najbardziej doświadczonych i wykształconych) w danym poborze ? tak zrozumiałem na stronie konsulatu gdzie była zamieszczona również strona z zawodami których w USA brakuję wraz z wskaźnikiem zapotrzebowania, to miałem na myśli kiedy pisałem "starać się" bo może uda mi się być wśród tych wybranych ludzi

Loteria to - loteria. Jest losowa. Ludzi ktorzy nie mieli matury w momencie skladania wniosku zostali wylosowani, tu na tym forum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 13:05, andyopole napisał:

Najkrócej jak mozna: nie ma czegoś takiego jak staranie się o GC. Pozostaje loteria wizowa, ślub z obywatelem lub łączenie rodzin, może jeszcze jakieś opcje o których w tej chwili nie pomnę. 

Jeśli chcesz pracować to potencjalny pracodawca musi ponieść wszystkie koszty i na dodatek udowodnic że nie ma na miejscu takiego fachowca jak Ty.

mam wujka w stanach ale do łączenia rodzin to raczej za mało, co do drugiej części Twojej wypowiedzi to wczytałem się trochę w forum i widzę, że to nie taka prosta i przede wszystkim tania sprawa dla potencjalnego pracodawcy i że bez prawników się nie obejdzie, a czy aż tak jestem dobry żeby mnie ściągać z drugiego końca świata to nie wiem, raczej nikt sobie tym głowy zawracał nie będzie, w każdym razie dzięki, zostaje liczyć na GC

 

ogólnie po wgłębieniu się w forum to moje małe marzenia zostały trochę podcięte ale to też dobrze nie żyć w bańce <_<

Edytowane przez ronni37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ronni37 napisał:

mam wujka w stanach ale do łączenia rodzin to raczej za mało, co do drugiej części Twojej wypowiedzi to wczytałem się trochę w forum i widzę, że to nie taka prosta i przede wszystkim tania sprawa dla potencjalnego pracodawcy i że bez prawników się nie obejdzie, a czy aż tak jestem dobry żeby mnie ściągać z drugiego końca świata to nie wiem, raczej nikt sobie tym głowy zawracał nie będzie, w każdym razie dzięki, zostaje liczyć na GC

 

ogólnie po wgłębieniu się w forum to moje małe marzenia zostały trochę podcięte ale to też dobrze nie żyć w bańce <_<

Life is brutal. To nie jest UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś mi w stanie odpowiedzieć po krótce na reszte pytań ? Jak to jest z tym poszanowaniem wykształcenia oraz doświadczenia ?

Przeczytałem paredziesiąt wątków, ale najczeście są tu osoby z IT, bądź młodsze osoby planujące emigracje bez większego doświadczenia(a przynajmniej takie do tej pory posty napotkałem), chciałbym wiedzieć, czy może wiecie jak to z pracą dla inżynierów i tymi skillami które wypisałem, według was jest czym zawracać im głowe ? 

Ps. Jak truje wam głowy to dajcie znać, po prostu jestem nowy i mam trochę pytać i wątpliwości :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, ronni37 said:

A jesteś mi w stanie odpowiedzieć po krótce na reszte pytań ? Jak to jest z tym poszanowaniem wykształcenia oraz doświadczenia ?

Przeczytałem paredziesiąt wątków, ale najczeście są tu osoby z IT, bądź młodsze osoby planujące emigracje bez większego doświadczenia(a przynajmniej takie do tej pory posty napotkałem), chciałbym wiedzieć, czy może wiecie jak to z pracą dla inżynierów i tymi skillami które wypisałem, według was jest czym zawracać im głowe ? 

Ps. Jak truje wam głowy to dajcie znać, po prostu jestem nowy i mam trochę pytać i wątpliwości :wacko:

Dla inzynierow to sytuacja zmienia co pare miesiecy - bo inzynier dla korporacji jest "expendable" - dwa lara temu wszystkich wywalalali (u nas 30% redukcji), pozniej jak sie okazalo ze nie jest tak zle to zatrudniali a teraz juz znowu zwalniaja. Skille - to zalezy jakie. Drafting w US to najnizszy szczebelek drabinki i Ci co to robia to zwykle sie sa inzynierzy. Doswiadczenie jest znacznie bardziej istotne.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...