Jump to content

H1B i B1 in a lieu of H w nieoczywisty sposób


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Moja praca jest ogólnie wyjazdowa, miałem w przeszłości wizy H3,B1/B2, B1 in a lieu of H. Później był pomysł przejścia do zagranicznego oddziału firmy X, której byłem pracownikiem w Polsce. Otrzymałem H1B z której korzystałem na kilka wyjazdów przez około 5 miesięcy, po czym wróciłem do lokalnego oddziału i od tamtej pory nie były składane wnioski o żadne wizy. Później w międzyczasie opuściłem firmę X i założyłem swoją działalność. Ostatnio w firmie X pojawił się ciekawy projekt na terenie USA dla klienta Y i rozważam przejście na uop albo b2b na czas tego projektu. Projekt jest prowadzony przez oddział z Europy. Moja wiza H1B straciła już ważność (po 3 latach). Na rękę byłoby wnioskować o B1 in a lieu of H, gdyż projekt ma trwać kilka miesięcy i wszystkie wymagania byłoby spełnione, a z H1B więcej kosztów i zachodu.

W związku z tym mam pare pytań, może ktoś się orientuje:
1. Czy są jakieś przeciwwskazania otrzymania B1 in a lieu of H dla firmy X na projekt u klienta Y po wcześniejszym przyznaniu H1B?
2. Wylosowanie H1B gwarantuje ewentualną możliwość późniejszego zatrudnienia bez loterii przez kolejne 6 lat (liczą się dni spędzone na terenie USA) - czy otrzymanie B1 i ewentualny wyjazd nie unieważni tego zaalokowanego dla mnie slota, (chciałbym mieć w przyszłości te furtkę)?
3. Czy jest jakiś ogólny limit czasu kiedy jest się zwolnionym z loterii H1B? Czy można korzystać z pozostałego czasu po np. 10 latach przerwy?
4. Nie dzwoniłem jeszcze na infolinie z konsulatu/ambasady. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie, czy w ogóle udzielają takich szczegółowych informacji?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mi to właśnie w osobnym wątku odpisali, że na B2B to w ogóle "B1 in lieu of H" nie dają - Ty piszesz, że wcześniej taką miałeś? Dali Ci pomimo B2B, czy po prostu przy interview nie wnikali w szczegóły i się nie zorientowali w formie Twojego zatrudnienia?

Edited by Mamon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...