Jump to content

Recommended Posts

Siemanko, ciekawi mnie temat może ktoś będzie w stanie coś opowiedzieć/podpowiedzieć. Mianowicie jak to jest z pracą strażaka (zawodowego) w USA? Jestem zawodowym strażakiem w Polsce, posiadam pożarnicze wykształcenie zawodowe (technik pożarnictwa). Czy jest w ogóle jakaś możliwość podjęcia pracy w tym zawodzie dla „potencjalnego” emigranta z Polski? Czy taki tytuł zawodowy mógłby mieć w ogóle jakieś znaczenie w USA (nostryfikacja dyplomu czy coś)? Jestem ciekawy wymagań dla takiego kandydata, czy w USA również w zawodowym strażakiem może zostać tylko kandydat posiadający obywatelstwo (tak jak ma to miejsce w Polsce), a może są jakieś wyjątki? A druga sprawa odnośnie zarobków, czy strażacy w stanach zarabiają dobrze, a może jednak słabo? Rozumiem, że zarobki różnią się w poszczególnych stanach jednak ciekawy jestem opinii kogoś kto już tam mieszka. Jestem jeszcze młodym chłopakiem (24l.), nie wykluczam możliwości emigracji do stanów którymi jestem zafascynowany (życie w Polsce mnie dobija), jednak nie jestem przekonany, czy była by szansa pozostać w zawodzie, który uwielbiam, a może jednak trzeba by było poszukać innej ścieżki w życiu jeśli bym się zdecydował.

Link to comment
Share on other sites

Musisz miec conajmniej zielona karte. Podejrzewam ze musisz tez od zera przechodzic caly trening i inne kwalifikacje. Takie rzeczy dosc rzadko "przenosza" sie do USA. Aczkolwiek doswiadczenie w zawodzie zapewne byloby widziane jako plus.

https://www.firerescue1.com/firefighter-training/articles/11-requirements-to-become-a-firefighter-FO0ZZpNdggP1GAmq/

https://www.bls.gov/ooh/protective-service/firefighters.htm

Edited by Roelka v.2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Szansa jest, ale to sa bardzo konkurencyjne prace. (Jest wiecej chetnych niz pozycji.) Dlatego sporo jest wymagane od kandydatow - poza wymaganym treningu ktory trwa powyzej rok, musisz zdac cale serie testow (fizycznych i pisemnych), rozmow kwalifikacyjnych, itp. Jedyny strazak ktorego znam, nie otrzymal oferty za pierwszym razem kiedy probowal, mimo to ze mial za soba sluzbe w wojsku (a to od razu ciebie wyroznia) i musial czekac dwa lata na nastepna ture rozmow kwalifikacyjnych. Notabene, 20% strazakow w USA to wojskowi. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...