Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, ciekawi mnie temat może ktoś będzie w stanie coś opowiedzieć/podpowiedzieć. Mianowicie jak to jest z pracą strażaka (zawodowego) w USA? Jestem zawodowym strażakiem w Polsce, posiadam pożarnicze wykształcenie zawodowe (technik pożarnictwa). Czy jest w ogóle jakaś możliwość podjęcia pracy w tym zawodzie dla „potencjalnego” emigranta z Polski? Czy taki tytuł zawodowy mógłby mieć w ogóle jakieś znaczenie w USA (nostryfikacja dyplomu czy coś)? Jestem ciekawy wymagań dla takiego kandydata, czy w USA również w zawodowym strażakiem może zostać tylko kandydat posiadający obywatelstwo (tak jak ma to miejsce w Polsce), a może są jakieś wyjątki? A druga sprawa odnośnie zarobków, czy strażacy w stanach zarabiają dobrze, a może jednak słabo? Rozumiem, że zarobki różnią się w poszczególnych stanach jednak ciekawy jestem opinii kogoś kto już tam mieszka. Jestem jeszcze młodym chłopakiem (24l.), nie wykluczam możliwości emigracji do stanów którymi jestem zafascynowany (życie w Polsce mnie dobija), jednak nie jestem przekonany, czy była by szansa pozostać w zawodzie, który uwielbiam, a może jednak trzeba by było poszukać innej ścieżki w życiu jeśli bym się zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec conajmniej zielona karte. Podejrzewam ze musisz tez od zera przechodzic caly trening i inne kwalifikacje. Takie rzeczy dosc rzadko "przenosza" sie do USA. Aczkolwiek doswiadczenie w zawodzie zapewne byloby widziane jako plus.

https://www.firerescue1.com/firefighter-training/articles/11-requirements-to-become-a-firefighter-FO0ZZpNdggP1GAmq/

https://www.bls.gov/ooh/protective-service/firefighters.htm

Edytowane przez Roelka v.2
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest, ale to sa bardzo konkurencyjne prace. (Jest wiecej chetnych niz pozycji.) Dlatego sporo jest wymagane od kandydatow - poza wymaganym treningu ktory trwa powyzej rok, musisz zdac cale serie testow (fizycznych i pisemnych), rozmow kwalifikacyjnych, itp. Jedyny strazak ktorego znam, nie otrzymal oferty za pierwszym razem kiedy probowal, mimo to ze mial za soba sluzbe w wojsku (a to od razu ciebie wyroznia) i musial czekac dwa lata na nastepna ture rozmow kwalifikacyjnych. Notabene, 20% strazakow w USA to wojskowi. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...