Skocz do zawartości

Wyprowadzka do USA a zobowiązania w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

24 minutes ago, mcpear said:

Twoja droga będzie wyglądała tak:

1. Dostaniesz wizę narzeczeńską

2. Polecisz do USA

3. W ciągu 90 dni od przylotu wyjdziesz za mąż

4. Po ślubie wystąpisz o Zieloną Kartę (Adjustment of Status - AoS)

5. Możesz, o ile chcesz pracować w oczekiwaniu na Zieloną kartę, wystąpić z wnioskiem o zgodę na pracę (EAD)

6. Po około roku od punktu 4 dostaniesz Zieloną Kartę (czas oczekiwania jest zmienny - nikt ci go nie zagwarantuje - ale może być krótszy)

7. Po trzech latach od punktu 6 możesz wystąpić o obywatelstwo

Edit - zapomniałem o RoC - jest punkt 6 i pół - musisz usunąć warunkowość swojej zielonej karty występując o to 2 lata po punkcie 6

Dzięki, poczytam i poszperał dalej, przynajmniej wiem na czym się skoncentrować. Ale pewnie jeszcze wrócę z pytaniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

On 7/18/2023 at 11:11 PM, mcpear said:

Twoja droga będzie wyglądała tak:

1. Dostaniesz wizę narzeczeńską

2. Polecisz do USA

3. W ciągu 90 dni od przylotu wyjdziesz za mąż

4. Po ślubie wystąpisz o Zieloną Kartę (Adjustment of Status - AoS)

5. Możesz, o ile chcesz pracować w oczekiwaniu na Zieloną kartę, wystąpić z wnioskiem o zgodę na pracę (EAD)

6. Po około roku od punktu 4 dostaniesz Zieloną Kartę (czas oczekiwania jest zmienny - nikt ci go nie zagwarantuje - ale może być krótszy)

7. Po trzech latach od punktu 6 możesz wystąpić o obywatelstwo

Edit - zapomniałem o RoC - jest punkt 6 i pół - musisz usunąć warunkowość swojej zielonej karty występując o to 2 lata po punkcie 6

Część, czytałam sprzeczne informacje w różnych miejscach. Jeśli już prześlijcie tę ścieżkę, to podpowiecie mi, który certyfikat urodzenia jest akceptowany? Urząd wydaje skrócony wielojęzyczny albo pełen ale tylko w języku polskim. Który jest akceptowany? Czy trzeba mieć pełen z tłumaczeniem przysięgłym? Drugie pytanie o zaświadczenie o niekaralności, urząd widzę wydaje tylko w języku polskim, również powinnam przetłumaczyć przysięgle? Chciałabym przygotować dokumentację już wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...