Skocz do zawartości

Blagam o pomoc jestem okaleczona i zalamana( USA)


she26

Rekomendowane odpowiedzi

o mojej chorobie dowiedzieli sie po 5 miesiacach od zatrudnienia,to moje pytanie brzmi:skoro sie wtedy dowiedzieli kiedy przynioslam papierek z wyrazna notka okreslajaca co mi jest ,co to za choroba i czego nie moge robic, to dlaczego mnie wtedy nie zwolniono?przeciez wedlug tego co pani mi tu przedstawila to ja NIE NADAJE SIE DO PRACY SZYJACEJ OSOBY I ONI NA BANK BY MNIE NIE ZATRUDNILI JAKBY WIEDZIELI ZE JESTEM CHORA NA SKOLIOZE!

Przyjmujac sie do pracy podpisala Pani aplikacje. I to jest podstawa. Oni dowiedzieli sie po 5 miesiacach, ale nie jest to obowiazkiem aby kazdego zwalniac, jesli dana osoba podpisala sie wczesniej pod aplikacja, ze chce taka prace. Czy oni by Pania przyjeli jesli by wiedzieli, ze ma Pani taka czy inna chorobe - nie wiem, bo nie wiem jakie wymogi stawia zaklad waszym pracownikom. Na pewno nikt nie wita nikogo chorego z otwartymi rekami i majac do wyboru osobe zdrowa i chora - wybiera zdrowa. Pytanie brzmi: dlaczego Pani zataila ten fakt?

Ja nie napisalam, ze "nie nadaje sie Pani do pracy szyjacej i na bank by Pani nie zatrudnili" - napisalam, ze zataila Pani, ze jest Pani chora. Gdyby Pani tego nie zataila - wtedy sprawa bylaby prosta. Ale Pani bala sie, ze Pani do pracy nie przyjma (i tak by sie pewnie stalo) wiec pdpisala sie Pani pod aplikacja, ze wszystko jest w porzadku. Czy skolioza bylaby przeszkoda w zatrudnieniu Pani - nie wiem, bo ja nie znam wewnetrznych przepisow waszej firmy. Ale jesli sa przeciwskazania aby zatrudnic osobe ze skolioza na takim stanowisku to firma by tego nie zrobila.

Nie mozna Pani zwolnic, za notatke co Pani wolno a czego nie. Gdyby Pani dala im to PRZED przyjeciem do pracy - wtedy sytuacja bylaby inna. A Pani w momencie przyjecia do pracy byla zdrowa, natomiast potem przynosi Pani notatke i wymaga aby dano Pani takie stanowisko, ktore bedzie spelnialo wymogi postawione przez lekarza. Oni z Pania nie podpisali kontraktu na mocy ktorego nie moze Pani od nich odejsc. Oni nie maja kontraktu, ktory gwarantuje Pani przenoszenie pracownika na lzejsze stanowiska z takiego powodu, ze lekarz wystawil notatke. Jesli lekarz uznal, ze praca jest dla Pani za ciezka powinna Pani zmienic prace badz isc sie leczyc badz na disability itd. Jesli zas lekarz uznal, ze Pani moze pracowac - to czemu wini Pani zaklad pracy? Pani byla przyjeta do pracy jako osoba zdrowa. Jesli po jakims czasie okazuje sie, ze Pani byla juz dlugo chora itd. to dlaczego konsekwencje tego ma ponosic pracodawca? Nie zwolnili Pania, bo wg tego co Pani napisala byla Pani zdrowa. Teraz jest Pani czesciowo niezdolna do pracy (bo gdyby byla Pani chora to by pani poszla na disability), lekarz pisze gdzie jest wskazane aby Pani pracowala itd, ale pracodawca nie musi dostosowywac sie do lekarza - pracodawca uznaje, ze jesli ktos jest chory to jest na chorobowym. To jest tylko dobra wola pracodawcy, ze da Pani lzejsza prace. To nie jest wymog prawny, ze on musi to zrobic.

A JAK BEDZIE WYGLADALa SYTUACJa KIEDY JA PRZYNIOSE ZASWIADCZENIE OD lekarza, po moim okresie miesiecznej nieobecnosci w pracy ,ze mam czesciowa niezdolnosc do pracy,ze moge dzwigac ciezary do okreslonej wagi,ze mam jakiekolwiek braki sprawnosci w rece,nogach itp...to czy to tez bedzie papierek bez znaczenia dla pracodawcy?czy jestem w jakis sposob "chroniona"?

Chroniona w jaki sposob? [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
od lekarza mam zaswiadczenie:"THE ABOVE PATIENT IS OUT OF WORK DUE TO TOTAL DISABILITY"TJ.JEDEN MIESIAC,MAM TOTAL DISABILITY I MAM TYLKO WYPLACANE NIECALE 50% WYNAGRODZENIA,MOGE SIE OD TEJ DECYZJI ODWOLAC?

No wiec jest Pani niezdolna do pracy przez miesiac, a potem lekarz uznal ze jest Pani zdolna do pracy. Ma Pani tylko 50%, bo to disability a nie work.comp. ktore jest 70%. A disability jest male, bo jest uwarunkowane wieloma czynnikami. A od czego sie odwolac? Od zbyt malych pieniedzy, czy od decyzji lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zglosilam dzisiaj z mezem ze bedziemy walczyc o wieksze pieniadze bo za trzy tyg.przyszedl czek 300$to jest po prostu smieszne,mam isc przed sedzia zeznawac,ta agencja ubezpieczeniowa nie wyrazila sprzeciwu kiedy normalnie mam ok 1000$ na miesiac.

NIE ROZUMIEMMa Pani tylko 50%, bo to disability a nie work.comp. ktore jest 70%. A disability jest male, bo jest uwarunkowane wieloma czynnikami. A od czego sie odwolac? Od zbyt malych pieniedzy, czy od decyzji lekarza? JAK TO NIE JEST WORK COMP. PRZECIEZ PRZY PROTOKOLE WYPADKU WYPELNIALAM WLASNIE W OBECNOSCI MEZA PAPIERY O WORK COMP.JESTEM NA 12 TYG PROGRAMU WYSTAWIONEGO PRZEZ FIRME :shock: NIE ROZUMIEM PROSZE MI WYJASNIEC JAK MOGLAM WYPELNIAC PAPIERY O WORK COMP. A NIE MIEC TERAZ Z TEGO TYTULU PIENIEDZY? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Pania - jesli jest Pani na swiadczeniu, ktore nazywa sie disability to kwota wyplacana jest inna niz gdyby work. comp. placilo za Pani leczenie + dodatkowe pieniadze na zycie. Jesli jest Pani na work. comp., a dodatkowo oni placa za Pani leczenie itd. to kwota zawsze jest mala. Jesli natomiast idzie Pani na disability z Social Security (wtedy idzie sie na przyklad na rok czasu badz nawet dluzej) wtedy kwota jest inna (i trzeba powiedziec, ze disability z SS bardzo wielu osobom sie oplaca). Zeby jednak cos powiedziec konkretnie to trzeba by widziec CO Pani podpisala (dlatego napisalam, ze jest roznica miedzy disability z SS a work.comp.) i jakie sa warunki umowy o prace, itd. Pani mowi to co Pani wie, natomiast trzeba by wszystko przejrzec - papierek po papierku i wtedy decydowac. Jesli ktos wyplaca Pani 30% to oni tez nie biora tych kwot z nieba, tylko musza sie na czyms opierac. Jesli podpisala Pani dokumenty o work.comp. to prosze zazadac wyszczegolnienia za co ma Pani placone, w jakiej kwocie, za jaki czas, i jakie jeszcze benefity ma ani z tego tytulu, ze jest Pani niezdolna do pracy. Firma, ktora wyplaca Pani pieniadze musiala sie na czyms oprzec. Niech Pani zadzwoni i poprosi o wszelkie dokumenty. Przejrzy je Pani i wtedy moze Pani zglaszac watpliwosci.

JA WIM TYLE ZE JAK KTOS SIE ZRANI U NAS W FIRMIE TO ONI STAJA NA GLOWIE ZEBY MU ZNALESC LZEJSZA PRACE PRZYKLAD:KOLEZANKA PRACOWALA NA CIEZKIM SEKTORZE PRZY PRODUKCJI REKAWIC A TERAZ W BIURZE,MA PROBLEM Z BARKAMI!

Zgadza sie - bo TO sie stalo w pracy. A Pani ma chorobe od dawna - tyle, ze stan sie pogorszyl. Jesli tak jak Pani pisze 'oni staja na glowie' itd. o dlaczego nie chca Pani pomoc? Dlaczego nie porozmawia Pani z nimi?

Moze to sie a cos przyda:

Cash benefits are not paid for the first seven days of the disability, unless it extends beyond fourteen days. In that case, the worker may receive cash benefits from the first work day off the job. Necessary medical care is provided no matter how short or how long the length of the disability.

Claimants who are totally or partially disabled and unable to work for more than seven days receive cash benefits. The amount that a worker receives is based on his/her average weekly wage for the previous year. The following formula is used to calculate benefits: 2/3 x average weekly wage x % of disability = weekly benefit . The weekly benefit cannot exceed the following maximums, however, which are based on the date of accident:

Maximum Weekly Benefits by Date of Accident and Total vs. Partial Classification

July 1, 1992 and after -- $400 / $400

July 1, 1991 - June 30, 1992 -- $350 / $350

July 1, 1990 - June 30, 1991 -- $340 / $280

July 1, 1985 - June 30, 1990 -- $300 / $150

Note: The benefit rate a claimant receives (determined by his/her date of injury) does not increase if new maximum benefits are adopted into law.

Q. How is the weekly cash benefit for temporary total disability determined?

A. The weekly cash benefit for temporary total disability is computed by taking two-thirds of the workers' average weekly wage for one year immediately preceding the accident. It may not, however, exceed the legal maximum in effect on the date of the injury.

Jesli bedziesz sie czula zle to moze rzeczywiscie powinnas porozmawiac z kims z social security i pomyslec o stalym disability (mozesz pracowac wtedy tylko nie mozesz zarobic powyzej jakiegos pulapu - musialabys sprawdzic ile to dokladnie jest). Jesli sama widzisz, ze nie jest najlepiej to moze pomysl o tym.

Jeszcze to znalazlam:

Cash benefits are 50 percent of a claimant's average weekly wage, but no more than the maximum benefit allowed. The average weekly wage is based on the last eight weeks of employment. If counting the last week in which the disability began lowers the benefit rate, it is not included in determining average weekly wage. Effective May 1, 1989, the maximum benefit allowance for any disability is $170 a week. Benefits paid by the employer or insurance carrier are subject to Social Security and withholding taxes.

Benefits are paid for a maximum of 26 weeks of disability during 52 consecutive weeks. For employed workers, there is a 7-day waiting period for which no benefits are paid. Benefit rights begin on the eighth consecutive day of disability. For unemployed workers who are receiving Unemployment Insurance benefits and who become disabled more than four weeks (but within 26 weeks) after termination of employment, benefits are payable from the first day of the disability that disqualifies them from receiving Unemployment Insurance benefits. An employer must supply a worker who has been disabled more than seven days with a Statement of Rights under the Disability Benefits Law (form DB-271), within five days of learning that the worker is disabled.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje pani Karino za odpowiedzi,dzisiaj mam znowu badania u lekarzy w takim specjalnym instytucie,tam zajmuja sie juz tak na powarznie chorobami kregoslupa,zobaczymy co powiedza,chce tylko dodac ze duzo nerwow mnie kosztuje ta cala sprawa jestem mloda osoba a czuje sie jak wrak czlowieka,tu tego nie moge bo boli zrobie cos boli,non stop bol wczesniej tego nie odczuwalam( w ogole :) )siedziec tylko z przerwami,stac tylko chwile,nie wyobrazam sobie jak ja mam siedzec osiem godzin i szyc!

dam znac co sie dzieje...to dobrze ze jest tu pani i pomaga pani nam kiedy tylko moze :!: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Social Security - na bezplatny numer i dowiedz sie czy mozesz sie ubiegac o stale disability. I zapytaj jaka to jest kwota. Moze lepiej byloby dla ciebie dostac takie disability oraz znalezc jakas lekka prace (bo mozesz sobie dorobic do okreslonej kwoty). Poza tym w Social Security moga Ci powiedziec gdzie sie powinnas udac aby pomogli Ci znalezc prace dla osoby z disability. Znam wiele przypadkow gdzie osoby w Pani sytuacji dostaly lekka prace za naprawde niezle pieniadze (w kazdym razie za wieksze niz Pani etraz zarabia czyli ok. $250 na tydzien). A oprocz tego mialaby Pani stale swiadczenie z Social Security. Prosze sie tym zainteresowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Social Security - na bezplatny numer i dowiedz sie czy mozesz sie ubiegac o stale disability. I zapytaj jaka to jest kwota. Moze lepiej byloby dla ciebie dostac takie disability oraz znalezc jakas lekka prace (bo mozesz sobie dorobic do okreslonej kwoty). Poza tym w Social Security moga Ci powiedziec gdzie sie powinnas udac aby pomogli Ci znalezc prace dla osoby z disability. Znam wiele przypadkow gdzie osoby w Pani sytuacji dostaly lekka prace za naprawde niezle pieniadze (w kazdym razie za wieksze niz Pani etraz zarabia czyli ok. $250 na tydzien). A oprocz tego mialaby Pani stale swiadczenie z Social Security. Prosze sie tym zainteresowac.

jestem stalym rezydentem,wygralismy zielona karte na loterii,nie mamy jeszcze obywatelstwa,mimo to moglabym sie ubiegac o stale disability?pamietam ze jak wypelnialismy papiery na wize to bylo tam powiedziane ze jak bede sie ubiegala o disability od rzadu to nie dostane wizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zadzwonie,tak jak juz wspominalam bylam dzisiaj u lekarza mam problem z dyskiem w kregoslupie tgzw."poszarpany dysk" i co najwazniejsze nie jest to spowodowane posrednio skolioza glowne czynniki powodujace ta chorobe to:dzwiganie zginanie sie tak jak ja to robilam! :( takze moja skolioza nie ma tu nic wspolnego,po prostu kazdemu moglo sie zdzarzyc.Bylam u personalnej kierowniczki i ta powiedziala ze musi sie skontaktowac z moja kierowniczka czy w ogole jest jakakolwiek praca dla mnie(dostalam mocne ograniczenia glownie ze nie moge wykonywac jednej a tej same czynnosci przez dluzej niz 30 minut) :( mam czekac na telefon....i tyle..DALEJ SIE BOJE ZE MOGA MNIE ZWOLNIC

TERAZ PODOBNO KIEROWNICZKA OD ZATRUDNIEN MA POROZMAWIAC Z MOJA KIEROWNICZKA CZY JEST W OGOLE JAKAKOLWIEK PRACA DLA MNIE,TO JA MAM ROZUMIEC PRZEZ JEJ NIEKOMPETENCJE I NIEDBALSTWO MAM TERAZ PROBLEMY :x I TO NIE MALE REHABILITACJA POTRWA Z ROK,JAK PO MIESIACU NIE BEDA REZULTATY TO ZASTRZYK W KREGOSLUP A W OSTATECZNOSCI OPERACJA :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...