Skocz do zawartości

studia na community college w AZ $?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest aktualnie minimalny koszt studiów w community college żeby uzyskać wizę F-1, ja dla rodziny F-2? Czy wszystkie uczelnie wystawiają I-20?

(angielski znam bardzo dobrze, więc kurs językowy raczej odpada)…. choć hiszpański w AZ akurat by się bardzo przydał, ale ten język pewnie się nie kwalifikuje.

 

Czy jeśli mam już studia na poziomie Master’s (dwa dyplomy studiów kierunkowych) nadal mogę iść na coś na community college ogólnie?

 

jakie środki finansowe dla rodziny 7-os trzeba powiadać i pokazać do procesu wizowego F-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ma studia zawsze mozesz isc... chociaz nie wiem jak przekonasz konsula ze majac juz wyksztalcenie wyzsze bardzo bardzo zalezy ci na community college... do tego zabierajac ze soba 7mio osobowa rodzine. Widzisz, ja cie nie znam ale na podstawie tego postu mam juz wrazenie ze to nie bylby wyjazd z czysto naukowych powodow. ;)

Rok w community college moze to byc ok. $10k wzwyz. Szczegolnie ze jako student zagraniczny placisz wyzsze stawki. No I konsul na pewno sie zapyta jak planujesz utrzymac 7 osob bez prawa do pracy w US...

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, jar9 said:

1. Jakie jest aktualnie minimalny koszt studiów w community college żeby uzyskać wizę F-1, ja dla rodziny F-2? 2. Czy wszystkie uczelnie wystawiają I-20?

(angielski znam bardzo dobrze, więc kurs językowy raczej odpada)…. choć hiszpański w AZ akurat by się bardzo przydał, ale ten język pewnie się nie kwalifikuje.

3. Czy jeśli mam już studia na poziomie Master’s (dwa dyplomy studiów kierunkowych) nadal mogę iść na coś na community college ogólnie?

4. jakie środki finansowe dla rodziny 7-os trzeba powiadać i pokazać do procesu wizowego F-1?

Zaczne od ogloszen duszpasterskich: 1) numeruj pytania, 2) otworz sobie jeden watek i sie go trzymaj po to juz chyba 5ty w ktory odpowiadam...

  1. Nie ma minimalnego kosztu studiow dla ktorych wydaja F1. Jezeli college jest akredytowany (patrz 2) to jakikolwiek kurs Cie kwalifikuje.
  2. Uczelnia musi miec SEVP (https://studyinthestates.dhs.gov/schools/apply/getting-started-with-sevp-certification). Uczelnie sie na pewno chwala, ze go maja.
  3. Ogolnie tak. W sensie od strony uczelni nikogo to nie obchodzi. Male "ale" moze sie pojawic ze strony Consular Officer. Na pewno zapyta dlaczego facet z 5tka dzieci, dwoma fakultetami, wlasnym biznesem nagle zapragnal uczyc sie hiszpanskiego i czy nie przeklada sie to moze na hidden immigration intent.
  4. Nie ma prawnie okreslonej kwoty.
Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xarthisius napisał:

Zaczne od ogloszen duszpasterskich: 1) numeruj pytania, 2) otworz sobie jeden watek i sie go trzymaj po to juz chyba 5ty w ktory odpowiadam...

  1. Nie ma minimalnego kosztu studiow dla ktorych wydaja F1. Jezeli college jest akredytowany (patrz 2) to jakikolwiek kurs Cie kwalifikuje.
  2. Uczelnia musi miec SEVP (https://studyinthestates.dhs.gov/schools/apply/getting-started-with-sevp-certification). Uczelnie sie na pewno chwala, ze go maja.
  3. Ogolnie tak. W sensie od strony uczelni nikogo to nie obchodzi. Male "ale" moze sie pojawic ze strony Consular Officer. Na pewno zapyta dlaczego facet z 5tka dzieci, dwoma fakultetami, wlasnym biznesem nagle zapragnal uczyc sie hiszpanskiego i czy nie przeklada sie to moze na hidden immigration intent.
  4. Nie ma prawnie okreslonej kwoty.

3/ Własnego biznesu akurat nie mam. Masz może jakiś pomysł jak to najsensowniej ugryźć? Szkolenie/ licencja na pilota?

4/ no właśnie. Przy E-2 ten sam problem. Nie wiadomo ile $ trzeba mieć.

Edytowane przez jar9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Xarthisius said:

 

  1. Ogolnie tak. W sensie od strony uczelni nikogo to nie obchodzi. Male "ale" moze sie pojawic ze strony Consular Officer. Na pewno zapyta dlaczego facet z 5tka dzieci, dwoma fakultetami, wlasnym biznesem nagle zapragnal uczyc sie hiszpanskiego i czy nie przeklada sie to moze na hidden immigration intent

Gosc ma do tego dzieci/dziecko z obywatelstwem US i patrzac na forum bardzo wyrazny immigrant intent :p ja mu tej wizy F1 raczej nie przepowiadam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 7/23/2023 at 9:04 PM, jar9 said:

Jakie jest aktualnie minimalny koszt studiów w community college żeby uzyskać wizę F-1, ja dla rodziny F-2? Czy wszystkie uczelnie wystawiają I-20?

(angielski znam bardzo dobrze, więc kurs językowy raczej odpada)…. choć hiszpański w AZ akurat by się bardzo przydał, ale ten język pewnie się nie kwalifikuje.

 

Czy jeśli mam już studia na poziomie Master’s (dwa dyplomy studiów kierunkowych) nadal mogę iść na coś na community college ogólnie?

 

jakie środki finansowe dla rodziny 7-os trzeba powiadać i pokazać do procesu wizowego F-1?

Nie wszystkie uczelnie wystawiają I-20. Pamiętaj, że I-20 ma rubrykę, w której szkoła wpisuje koszt czesnego i przybliżony koszt życia. Idąc z takim initial I-20 na rozmowę do konsulatu, musisz udowodnić, że wskazaną sumę posiadasz. Pamiętaj, że szukając szkoły, musisz sprawdzać koszt czesnego dla międzynarodowych studentów (to zawsze dużo wyższy koszt). Wiza F-1 umożliwia zatrudnienie do 20 godzin tygodniowo, ale tylko na terenie kampusu szkoły i w jednostkach, które szkole podlegają. To są zazwyczaj niskopłatne pozycje, typu pomoc w circulation desk. 

To jest bardzo dobre pytanie, czy osoba już posiadająca MA (choć jeśli ukończyłeś studia w Polsce, musiałbyś najpierw przeprowadzić ewaluację dyplomu, żeby stwierdzić, czy masz wymagane kredyty na MA) może ot, tak sobie zapisać się do community college. Otóż jeśli wybierzesz sobie jakiś  niezwykły program, który w niewielkim stopniu pokrywa się z tym, co już zrobiłeś, to dlaczego nie? Jednak podejrzewam, że będzie to budzić spore podejrzenia w procesie aplikacji o wizę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...