Skocz do zawartości

Wynajem krótkoterminowy w USA


illusion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym wynająć pokój lub studio w Stanach na okres krótkoterminowy (jeszcze z Polski) żeby pozałatwiać sprawy z rezydenturą powiedzmy 2-3 miesiące i przy okazji popracować zdalnie. Z tego co wiem to nie jest to taka łatwa sprawa ponieważ najczęściej preferowanym okresu najmu jest 6+ miesięcy albo co najmniej rok. Znalazłem ostatnio jednak na FB chętnego landlorda który odsyła mnie do swojego prawnika w celu załatwienia formalności i jak rozumiem zrobienia background checku. Mam mu zapłacić 100USD za tą usługę. Poprosiłem o jakikolwiek dowód i dostałem jakieś prawo jazdy od tego attorney.

W związku z powyższym prośba o poradę czy wynajem zdalny jest w Stanach możliwy i jak to wygląda w praktyce. Czy panuje tutaj taka sama zasada jak wszędzie czyli "nie płać nic dopóki nie zobaczysz klucza". Innymi słowy czy mam uznać powyższy przypadek za scam i lepiej szukać czegoś na Airbnb.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol to jest dosc popularny scam.

Normalni ludzie nigdy nie wysylaja swojch ID ani prawa jazdy do obcych w internetach. Scam polega na tym ze placisz za "background check" na jakiems lewej stronce a potem juz nie slyszysz od landlorda. Albo powie ci ze musisz placic jakies dodatkowe oplaty albo "depozyt".

Airbnb albo hotel.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Airbnb

airbnb ma tę przewagę, że oferty >30dniowego najmu potrafią mieć upusty nawet po 40%. Oczywiście żadnych background checków, żadnych dowodów dochodów, żadnych broker fee, no i płatność z karty a nie gotówką, czekami albo wynalazkami takimi jak venmo, zelle, paypal.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Roelka v.2 said:

Lol to jest dosc popularny scam.

Normalni ludzie nigdy nie wysylaja swojch ID ani prawa jazdy do obcych w internetach. Scam polega na tym ze placisz za "background check" na jakiems lewej stronce a potem juz nie slyszysz od landlorda. Albo powie ci ze musisz placic jakies dodatkowe oplaty albo "depozyt".

Airbnb albo hotel.

 

A info podane do "background checku" pozniej sluzy do identity theft.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...