Skocz do zawartości

zonaty dodatkowy sponsor


oollaam

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

jestem w trakcie procesu o wize narzeczenska.

W formularzu OF-167 jest podana nastepujaca informacja "Jezeli poreczyciel jest zonaty, poreczenie gwarancyjne powinno byc podpisane przez obojga malzonkow"

w mojej sytuacji dodatkowym sponsorem bedzie mama mojego narzeczonego. Wyszla ona powtornie za maz i nie chcemy, aby jej nowy maz musial deklarowac swoje dochody. Czy instrukcje z formularza OF-167 nalezy interpretowac, ze malzonek sponsora tylko podpisuje sie na I-134, a tylko sponsor deklaruje swoje dochody, przedstawia pismo od pracodawcy itp?

czy niestety musimy miec dokumenty od obojga malzonkow?

dzieki za wszelkie info.

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec dokumenty od osoby ktora Cie bedzie sponsorowac, w tym przypadku mama Twojego narzeczonego. Nie potrzebuja dokumentow od jej malzonka, chyba ze i on jest Twoim sponsorem. W sumie twoi sponsorzy musza miec roczny dochod ponad 16 tys. $ rocznie. Czyli jak rozumiem Twoj narzeczony i jego mama musza dac Ci dokumenty. Czyli od obojga ( twojego i jego mamy) potrzebujesz:

-Wypelniony Affidavit of Support, z potwierdzona pieczatka notariusza ( robia to w kazdym banku)

-Dowody ze oboja placa podatki- W2s z osotatnich 3 lat i kopie rozliczen podatkowych z ostatnich 3 lat

- Kopie Paycheck-ow ( ostatnie 2 miesiace chyba)

- List od pracodawcy- gdzie pracuja ile godzin tygodniowo i ile zarabiaja,

to by bylo na tyle wydaje sie duzo ale musisz miec te dokumenty, chyba ze Twoj narzeczony ma dochod roczny ponad 16 tys $ wtedy nie potrzebujesz dodatkowego sposora. :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jej Maz musi to podpisac, ze jako malzonek zgadza sie na sonsorowanie kogos przez jego zone, ale nie musi dawac Ci zadnych papierow.

Wydaje mi sie tak to jest, moj dodatkowy sponsor byl Zonaty ale jego zona nie musiala nic podpisywac. Wiec w twoim przypadku powinno byc tak samo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starajac sie o wize narzeczenska nie jest wymagany I-864 tylko I-134 gdyz nie starsz sie o wize imigracyjna wiec I-864 nie jest potrzebne.

Nie potrzebujesz udowadniac $16,000 dochodu, bo jest to wymagane tylko przy sponsorowaniu na wize imigracyjna. Wiza narzeczenska nie jest wiza imigracyjna. I-864 potrzebujesz dopiero kiedy twoj narzeczony bedzie twoim mezem i bedzie cie sponsorowal jako zone.

Do I-864 dolacza sie kopie podatkow za 1 ostatni rok, nie za 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...