Jump to content

ESTA a warunkowe umorzenie


Recommended Posts

Mam takie pytanie: Miałem kiedyś sprawę o posiadanie 2 g konopi innych niż włóknistych - sprawa zakończyła się warunkowym umorzeniem (było to 3,5 lata temu). Wszystkie warunki war. umorz. zostały wypełnione, a sama sprawa powinna po 6 miesiącach ulec zatarciu. Orientujecie się może czy z czymś takim można w ogóle się ubiegać o ESTA? Czy skreśla mnie to już na wstępie i raczej nie mam szans na pozwolenie na wjazd w celach turystycznych do USA?

Wielkie dzięki za pomoc! :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, amadeusz napisał:

Miałem kiedyś sprawę o posiadanie 2 g konopi innych niż włóknistych - sprawa zakończyła się warunkowym umorzeniem (było to 3,5 lata temu).

https://estatousa.com/pl/zasady-i-przepisy-esta-dotyczace-rejestru-karnego/  " Stany Zjednoczone prowadzą politykę „zero tolerancji” wobec nielegalnych użytkowników narkotyków. W związku z tym, jeśli kiedykolwiek byłeś aresztowany za posiadanie, rozprowadzanie lub używanie nielegalnych narkotyków, musisz odpowiedzieć twierdząco na pytanie o karalność w formularzu ESTA. (....) Możesz zastanawiać się, czy istnieje sposób, aby ubiegać się o ESTA bez ujawniania swojej historii kryminalnej, ale jest to ryzykowna ścieżka do podjęcia. (....) Jeśli nie uda się uzyskać ESTA, należy rozważyć złożenie wniosku o wizę. "

Edited by Kleofas11
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...