Skocz do zawartości

ESTA a warunkowe umorzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie: Miałem kiedyś sprawę o posiadanie 2 g konopi innych niż włóknistych - sprawa zakończyła się warunkowym umorzeniem (było to 3,5 lata temu). Wszystkie warunki war. umorz. zostały wypełnione, a sama sprawa powinna po 6 miesiącach ulec zatarciu. Orientujecie się może czy z czymś takim można w ogóle się ubiegać o ESTA? Czy skreśla mnie to już na wstępie i raczej nie mam szans na pozwolenie na wjazd w celach turystycznych do USA?

Wielkie dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, amadeusz napisał:

Miałem kiedyś sprawę o posiadanie 2 g konopi innych niż włóknistych - sprawa zakończyła się warunkowym umorzeniem (było to 3,5 lata temu).

https://estatousa.com/pl/zasady-i-przepisy-esta-dotyczace-rejestru-karnego/  " Stany Zjednoczone prowadzą politykę „zero tolerancji” wobec nielegalnych użytkowników narkotyków. W związku z tym, jeśli kiedykolwiek byłeś aresztowany za posiadanie, rozprowadzanie lub używanie nielegalnych narkotyków, musisz odpowiedzieć twierdząco na pytanie o karalność w formularzu ESTA. (....) Możesz zastanawiać się, czy istnieje sposób, aby ubiegać się o ESTA bez ujawniania swojej historii kryminalnej, ale jest to ryzykowna ścieżka do podjęcia. (....) Jeśli nie uda się uzyskać ESTA, należy rozważyć złożenie wniosku o wizę. "

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
On 8/12/2024 at 2:23 PM, Atr said:

Ale aresztowania tutaj nie było - warunkowe umorzenie to odstąpienie od skazania i wymierzenia kary - tak wynika z przepisów kodeksu. To jak to ma się do tej odpowiedzi?

Dokładnie. Aresztowania ani skazania nie było, sprawa została umorzona. 

Samo stwierdzenie że kiedykolwiek byłeś aresztowany jest kulawe bo można być aresztowanym ale niewinnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, MiL999 said:

Dokładnie. Aresztowania ani skazania nie było, sprawa została umorzona. 

Samo stwierdzenie że kiedykolwiek byłeś aresztowany jest kulawe bo można być aresztowanym ale niewinnym. 

Correct me if I'm wrong, ale dla ESTA pytanie o bycie aresztowanym to dotyczy "serious damage to property, or serious harm to another person or government authority?", za to pytanie ktore tutaj ma znaczenie brzmi: Have you ever violated any law related to possessing, using, or distributing illegal drugs?

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...