Skocz do zawartości

Sposób przyznawania wiz i okres trwania całości ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem liczb losowania, Polska ma dostępnych 3500 wiz dla programu DV z Polski a jak wyszukuję ilość wydanych kart z DV to pokazuje mi liczby ok. 350 z np. DV-2022, gdzie reszta 3150 wiz ? Już nie mówiąc o tym że pokazuje jakieś śmieszne procenty na możliwość wygranej co całkowicie nie ma się do liczb.

Plus ile trwa całość, składając wizę jesienią 2024, wyniki wiosną 2025, potem zaproszenie na rozmowę kiedy ? Bo czytam jakieś szalone daty że same rozmowy potem są już na 2026 pierwsze miesiące a już po wyjeździe trzeba mieć jeszcze środków na 3 miesiące bo nie da się dostać pracy bez poprawnej formy GC która jest wyrabiana na miejscu ?

Może ktoś rozwiać moje wątpliwości ? Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Josy said:

(...) Polska ma dostępnych 3500 wiz dla programu DV z Polski (...)

To zdanie nie jest prawdziwe. Nie wiem skąd wziąłeś tę informację.

Procentowo to jest około 1% szans (tak na oko)

Kalendarz wygląda:
- wniosek: jesień 2024
- losowanie: maj 2025
- rozmowa w ambasadzie (w zależności od wylosowanego numeru): październik 2025 - wrzesień 2026
- wyjazd do USA: od prawie zaraz po wizycie w ambasadzie jak tylko dostaniesz paszpor do ręki do maksymalnie 6 miesięcy od wykonania badań lekarskich koniecznych przed wizytą w ambasadzie
- rozpoczęcie pracy w USA: jak tylko ją znajdziesz, wolno ci pracować od momentu jak wyjdziesz z lotniska

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Josy said:

Polska ma dostępnych 3500 wiz dla programu DV z Polski a jak wyszukuję ilość wydanych kart z DV to pokazuje mi liczby ok. 350 z np. DV-2022, gdzie reszta 3150 wiz ?

Zaden kraj nie ma "przydzielonych" 3500 wiz DV. Jest za to zapis, ze zaden kraj nie moze otrzymac wiecej niz 7% wiz w danym roku. Innymi slowy jest to limit, a nie quota. 3500 bralo sie ze 0.07 * 50000 kiedy 5000 wiz z DV bylo zarezerwowane dla programu NACARA. W tym roku tylko 150 wiz jest zarezerwowanych dla NACARA wiec limit jest odpowiednio wyzszy (3840). 

10 hours ago, Josy said:

Już nie mówiąc o tym że pokazuje jakieś śmieszne procenty na możliwość wygranej co całkowicie nie ma się do liczb.

Zgrubna "szanse" na wygrana mozesz sobie policzyc sam dzielac liczbe wylosowanych poprzez liczbe bioracych udzial w loterii. Dane sa tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-program-statistics.html

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear@Xarthisius Dziękuję za rozjaśnienie, właśnie dlatego lubię potwierdzać informację u kilku źródeł, google nie zawsze podrzuci dobre dane.

Swoją drogą trochę jestem zaskoczony procentem szans, bo to faktycznie beznadziejnie mało, myśałem że przynajmniej 10-krotnie większe są... No ale to prywatna część wypowiedzi. Dziękuję i Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...