Skocz do zawartości

Mgr. Inż. Elektrotechniki w USA studia zaoczne


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w trakcie studiów na kierunku elektrotechnika i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie czy po studiach zaocznych mój dyplom magistra będzie równoważny z master's degree po ewaluacji? Czy studia są zaoczne czy dzienne to robi jakas różnice? W koncu punktow ECTS jest tyle samo i w Europie się licza tak samo te studia. Dodam że łącznie bede studiował 5,5 roku. Jeśli nie to czy chociaz odpowiednik licencjatu dostanę? I jak pozniej z pracą zakładając że mam tylko bachelor's degree? Studiuje zaocznie bo od dawna wiem ze po studiach chce wylecieć do USA i już pracuje w zawodzie od początku studiów, więc czy te doświadczenie nabywane bez tytułu będzie pomocne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tutaj inne osoby ktore bardziej ode mnie znaja sie na dyplomach i ich odpowiednikach. Sama jestem teraz w trakcie robienia masters degree. Wydaje mi sie ze jest to odpowiednik magistra... Tak czy siak zapewne musialbys ewaluowac swoj dyplom w USA

Doswiadczenie w zawodzie bedzie dla ciebie bardzo wazne szczegolnie jesli planujesz szukac pracodawcy na wize pracownicza. Zakladam ze taki kierunek wyjazdu planujesz. Pamietaj ze wiekszosc wiz pracowniczych pozwala tylko na wyjazd tymczasowy a zeby dostac sposnorowanie na zielona karte to trzeba naprawde wykazac sie umiejętnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo właśnie zeby na taką wizę się załapać to pracodawca musi zasponsorowac na zielona karte i w tym jest problem :/ Jest to podobno dosyć ciężkie ale oczywiście będę próbował jeśli w inny sposób się nie uda. Myślę tez nad tym żeby znaleźć pracę w dużej firmie która ma oddział w Warszawie i starać się o przeniesienie, w tym przypadku wydaje się to być nieco łatwiejsze.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W POlsce pomiędzy maturą a doktoratem są dwa stopnie naukowe: Licencjat i magister. W USA trzy: associate, bachelor, master.

Z ewaluacją magistra na amerykański dyplom jest różnie. Najczęściej jest on ewaluowany na bachelor.

To nie ewaluacja jest twoim problemem jak chcesz pracować w zawodzie w USA a wiza pracownicza lub zielona karta. PLan z przeniesieniem się w ramach dużej korpo wydaje się najprostszy do zrealizowania. W takim przypadku nikt o ewaluację dyplomu Ciebie nie będzie pytał (raczej)

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Kuba921 said:

Cześć, jestem w trakcie studiów na kierunku elektrotechnika i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie czy po studiach zaocznych mój dyplom magistra będzie równoważny z master's degree po ewaluacji? Czy studia są zaoczne czy dzienne to robi jakas różnice? W koncu punktow ECTS jest tyle samo i w Europie się licza tak samo te studia. Dodam że łącznie bede studiował 5,5 roku. Jeśli nie to czy chociaz odpowiednik licencjatu dostanę? I jak pozniej z pracą zakładając że mam tylko bachelor's degree? Studiuje zaocznie bo od dawna wiem ze po studiach chce wylecieć do USA i już pracuje w zawodzie od początku studiów, więc czy te doświadczenie nabywane bez tytułu będzie pomocne?

Niebedzie tutaj różnicy czy dyplom jest zdobyty zaocznie czy normalnie. Będziesz musiał go podać ewaluacji i dopiero będziesz wiedział czego jest odpowiednikiem. Ważniejsze jest pytanie jak masz zamiar legalnie przyjechać i podjąć prace w USA. Bo jak uda Ci się rozwiązać ten temat, to już będzie z górki. Zrobisz wtedy ewaluacje i w razie czego zrobisz kies dodatkowe kursy jak będzie trzeba ze dostać certyfikacje jeżeli takie będą wymagane. Tutaj masz strony do dwóch takich organizacji który zajmują się ewaluacja zagranicznych dyplomów. 

https://www.naces.org/

https://aice-eval.org/

Musze dodać ze posiadanie dyplomu, nawet po ewaluacji może nie wystarczyć aby moc pracować. Czasami potrzeba mieć specyficzne certyfikaty. Czasami wystarczy zdac test a czasami trzeba skończyć dodatkowe kursy. Zależy od zawodu i miejsca pracy. Ja po wojsku poszłam do szkoły zdobyłem BA in political science and BS in Secondary Eduction. Samo posiadanie tych dyplomów nie daje prawa do pracy jako nauczyciel. Musialem zdać test aby dostać Teacher Certification w Pennsylvanii. Jak bym chciał być nauczycielem w innym stanie, bym musiał zdobyć ich certyfikat. Dodam ze nie pracuje jako nauczyciel, ale certyfikat mam wiec zawsze posjc pracować jako nauczyciel

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cavscout said:

(...) Będziesz musiał go podać ewaluacji i dopiero będziesz wiedział czego jest odpowiednikiem. (...)

Przymusu ewaluacji nie ma - wszystko zależy od pracodawcy. Ja do dzisiaj nie zewaluowałem dyplomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Przymusu ewaluacji nie ma - wszystko zależy od pracodawcy. Ja do dzisiaj nie zewaluowałem dyplomu

Nie chodziło mi ze przymus jest. Chodziło o to żeby wiedzieć czego taki dyplom jest odpowiednikiem tutaj w Stanach. Ale jak dany pracodawca zaakceptuje dyplom jak to się mówi "at face value" to wtedy nie ma przymusu. Chyba ze się probuje dostać robotę rządowa. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...