Skocz do zawartości

Ślub z osobą z podwójnym obywatelstwem USA i Polska, który po urodzeniu wrócił do Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy z narzeczonym taką trochę inną sytuację. Narzeczony urodził się w USA ale jak miał około 1 roku wrócili z całą rodziną do Polski i nigdy od tamtej pory nie był w USA aż do teraz. Od miesiąca czasu jesteśmy oboje w USA - ja na ESTA. Chcemy wziąć ślub i starać się dla mnie o pozwolenie na pobyt i pracę tutaj. Wiem, że jest problem z tym że on nie ma tutaj żadnych domicle itp bo po prostu go tutaj "nigdy" nie było. Wiem, że potrzebowałabym w tym przypadku sponsora - osoby trzeciej, aby móc tutaj zostać i czekać na dokumenty. Jednak myślimy żeby załatwić te dokumenty w Polsce. Pytanie do was: Czy załatwiając te wszystkie dokumenty dalej potrzebuje sponsora jeżeli odbywa się to w Polsce? Ile czeka się na Interview w konsulacie? Czy jako żona obywatela USA mogę od razu po ślubie latać do USA kiedy chcę (oczywiście bez pozwoleń na pracę itp ale jako "odwiedzający")? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycia zona obywatela nie daje ci automatycznie ZADNYCH przywilejów. Latając na ESTA bedziesz traktowana jak każdy inny turysta. Obowiązują cie te same zasady.   I jak każdy inny turysta mozesz zostać zawrócona na lotnisku. To że masz meza US może nawet działać na twoja niekorzyść.

Generalnie nie rozumiem twojego pytania. Jak narzeczony nie spełnia wymogów co do sponsorowania to nie ma zadnego znaczenia czy robisz AOS czy wize K1 albo CR1 czekając w Polsce.   Tak czy siak potrzebujesz co-sponsora.

Edytowane przez Roelka v.2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zona obywatela jestes w gorszej sytuacji niz przecietny turysta bo na granicy moga Cie podejrzewac o probe imigracji na wizie do tego nie przeznaczonej i wyslac spowrotem do domu - w teorii. Tak jak Roelka napisala - sponsor jest niezbedny bez wzgledu na to o ktora z wiz wystapisz.

Przy okazji - czy maz wysylal tax returns od IRS (bo mial taki obowiazek - rozliczania sie z dochodow osiaganych gdziekolwiek) ? Bo to jest zwykle pierwsze przeszkoda o ktora wywracaja sie (mialem napisac potykaja ale wywrocenie bardziej pasuje do sytuacji) sie nie mieszkajacy dotychczas w US obywatele sponsorujacy malzonkow / narzeczonych .

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie zadałaś w styczniu 2023. I dostałaś podobne odpowiedzi od tych samych osób ;)

Od tamtego czasu nic się w przepisach prawnych nie zmieniło, ale Ty z narzeczonym straciliście ponad rok, podczas którego mogliście już nadać bieg sprawie i być bliżej emigracji do USA. Szkoda.

Edytowane przez Joanna30
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Joanna30 said:

To samo pytanie zadałaś w styczniu 2023. I dostałaś podobne odpowiedzi od tych samych osób ;)

Od tamtego czasu nic się w przepisach prawnych nie zmieniło, ale Ty z narzeczonym straciliście ponad rok, podczas którego mogliście już nadać bieg sprawie i być bliżej emigracji do USA. Szkoda.

Świetna uwaga. OP mogłaby nawet już mieć wize w kieszeni do tego czasu.

Ciekawe czy narzeczony zaczął się rozliczać z IRS. Według ostatnich postów OP nigdy tego nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...