Skocz do zawartości

Wiza narzeczeńska i badania lekarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
 

Mam taki problem, że umówiłam się na wizytę lekarską 8 maja(w Krakowie) a na rozmowę 14 maja. Nie wiedząc wtedy, że na wyniki badań trzeba czekać aż 10 dni. Mam już wykupione bilety wraz z noclegiem do Warszawy. Zastanawiam się teraz jak  ten temat ugryźć. Czy można zmienić datę wizyty. Jeśli tak to na ile przed?(Usłyszałam sprzeczne informacje jedną, że nie mogę zmienić, a drugą że mogę zmienić na stronie przez którą się rejestrowałam.  Czy lepiej zjawić się na wizycie mimo to? Jakie byłoby najbardziej właściwe podejście? Jakie są wasze doświadczenia? Ile czekaliście na wyniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz na wizytę lekarska. Podejrzewam ze bedziesz miala wyniki wcześniej. Jak nie to możesz iść na interview bez badań... w najgorszym przypadku przyjedziesz interview ale wize dostaniesz dopiero jak konsulat/ambasada otrzyma wyniki.

Zaznaczam że to nie jest profesjonalna opinia ale ja bym tak to załatwiła osobiście. :)

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/30/2024 at 12:00 PM, zyciekrokodyla said:

Cześć! 
 

Mam taki problem, że umówiłam się na wizytę lekarską 8 maja(w Krakowie) a na rozmowę 14 maja. Nie wiedząc wtedy, że na wyniki badań trzeba czekać aż 10 dni. Mam już wykupione bilety wraz z noclegiem do Warszawy. Zastanawiam się teraz jak  ten temat ugryźć. Czy można zmienić datę wizyty. Jeśli tak to na ile przed?(Usłyszałam sprzeczne informacje jedną, że nie mogę zmienić, a drugą że mogę zmienić na stronie przez którą się rejestrowałam.  Czy lepiej zjawić się na wizycie mimo to? Jakie byłoby najbardziej właściwe podejście? Jakie są wasze doświadczenia? Ile czekaliście na wyniki? 

Pewnie dlatego też mój adwokat instruował mnie żebym badania robil w Warszawie bo w Krakowie co chwila są problemy. Po wizycie u lekarza w Wawie wyniki były już nastepnego dnia w ambasadzie. Umawianie się na wizytę odbywało się telefonicznie lub mailowo z panią sekreterka która wytłumaczyła ile to trwa i jak to wszystko działa.  Dziwne że w Krakowie tak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem jak dzwoniłam, Pani powiedziała, że wyniki wysyłają odrazu… to zrozumiałam, że jeszcze tego samego dnia. Dlatego umówiłam się na wizytę tak szybko. Zaczęłam mieć wątpliwości potem jak w internecie przeczytałam że czas otrzymania wyników przez ambasadę może wynosić od 2-3tygodni i że należy mieć to na uwadze przy umawianiu się na rozmowę. Zadzwoniłam do przychodni jeszcze raz, i Pani mnie poinformowała mnie, że na wyniki z krwi czeka się do 10dni. Także nie wiem, zobaczę jeszcze co mi powie lekarz w środę… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 03:47, feelek1 napisał:

Dziwne że w Krakowie tak to wyglada

Kraków jest konserwatywny więc przesyłki są zlecane dorożkarzom. A żeby było bardziej konserwatywnie, dorożki jeżdżą przez Bochnię i Wieliczkę. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy badania lekarskie beda na czas jest tak naprawde bez znaczenia. Jezeli nie beda, a Twojej sprawie nic innego "nie dolega", to po interview dostaniesz tymczasowa odmowe na podstawie INA 221(g). W momencie kiedy badania dotra do ambasady, CO juz bez Twojej obecnosci zmieni status sprawy z odmowy na pozytywny I wiza zostanie wydana.

Zdecydowanie nie jest to powod, zeby rozmowe przekladac.

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xarthisius napisał:

To czy badania lekarskie beda na czas jest tak naprawde bez znaczenia. Jezeli nie beda, a Twojej sprawie nic innego "nie dolega", to po interview dostaniesz tymczasowa odmowe na podstawie INA 221(g). W momencie kiedy badania dotra do ambasady, CO juz bez Twojej obecnosci zmieni status sprawy z odmowy na pozytywny I wiza zostanie wydana.

Zdecydowanie nie jest to powod, zeby rozmowe przekladac.

Tak, tylko czy to wtedy znacznie nie opóźni procesu otrzymania wizy? Nie chcę czekać kolejnych miesięcy :(. Zastanawiam się właśnie czy wtedy lepiej nie ryzykować i po prostu przesunąć rozmowę np. Na czerwiec… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, zyciekrokodyla said:

Tak, tylko czy to wtedy znacznie nie opóźni procesu otrzymania wizy? Nie chcę czekać kolejnych miesięcy :(. Zastanawiam się właśnie czy wtedy lepiej nie ryzykować i po prostu przesunąć rozmowę np. Na czerwiec… 

Nie. Jezeli to jest jedyny powod dla 221g to opozni o tyle o ile beda szly badania.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...