Jump to content

Sponsorowanie wizy dla elektryka


Recommended Posts

Witam :)

Przychodzę z zapytaniem jakie są możliwości emigracji do USA dla kogoś, kto skończył technikum na profilu technik elektryk. Jak wygląda cała sprawa z szukaniem sponsora, czy trzeba mieć skończony ten pierwszy rok studiów i jak szukać takiego sponsora. Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mareczek14 said:

sponsoring - proces, w którym osoba fizyczna lub organizacja bierze odpowiedzialność za wspieranie cudzoziemca w wjeździe lub pobycie w innym kraju

Nie ma czegoś takiego w kontekście imigracji do USA.

Jedyne co mogłoby być zbliżone to:

1. sponsoring pracowniczy, gdy firma opłaca koszty biurokracji i prawników aby delikwent o kwalifikacjach, których brak na rynku pracy w USA (muszą to udowodnić w aplikacji do urzędu), mógł podjąć pracę w tejże firmie. Nie biorą za niego odpowiedzialności ani nie wspierają go (poza oczywiście tym co jest wymienione w umowie o pracę). Zwykle koniec końców o tym czy to dojdzie do skutku decyduje kwietniowa loteria (jest więcej aplikacji niż zaalokowanych wiz pracowniczych).

2. "sponsoring" poprzez małżeństwo/narzeczeństwo z obywatelem USA.

Jest też możliwość samo-sponsoringu - tu możesz poczytać o aplikacji o NIW, czyli National Interest Waiver.

Edited by Tirowiec1312
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, właśnie chodziło mi o ten sponsoring pracowniczy, mógłbyś trochę rozwinąć temat? w jakich branżach jest największa szansa? Czy każda firma teoretycznie może to zrobić, czy trzeba szukać czegoś konkretnego?

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mareczek14 said:

w jakich branżach jest największa szansa?

Jeśli chodzi o branżę IT, to największe szanse miałbyś posiadając wieloletnie znaczne doświadczenie w rynkach finansowych, czyli np.:

- Ultra Low Latency High Frequency Trading: programowanie sieciowe z użycie Kernel Bypass, programowanie FPGA i Verilog, komunikacja mikrofalowa, itp. Możesz sobie popatrzeć też dla przykładu na aktualne CV Krisa Jusiaka.

- Algorithmic Trading: praca jako, potocznie nazywany, "Quant". Modelowanie cen opcji w oparciu o równania Blacka-Scholesa to tylko posmak tego co byłoby wymagane.

Firmy: Renaissance Technologies, Hudson River Trading, TwoSigma, itd.

 

Edited by Tirowiec1312
Link to comment
Share on other sites

Proces sponsorowania pracownika jest dlugi i drogi, wiec przewaznie tylko duze firmy w to sie bawia. Wymaga to duzo papierologii - zajmuja sie tym glownie prawnicy - udowodnienie ze nie ma na miejscu dosyc Amerykanow zeby ta prace wykonywac, i forma loterii. Bo jest wiecej aplikacji niz wiz. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mareczek14 said:

Czy każda firma teoretycznie może to zrobić, czy trzeba szukać czegoś konkretnego?

Jeśli interesuje Cię przegląd firm to strona MyVisaJobs jest dobra na początek, żeby sobie zobaczyć jaka fimra i o ile wiz zaaplikowała: np.

https://www.myvisajobs.com/Visa-Sponsor/Simons-Foundation/1233632.htm

https://www.myvisajobs.com/reports/h1b/job-title/

Edited by Tirowiec1312
Link to comment
Share on other sites

@Mareczek14 Poza wizami pracowniczymi H1B, są też wizy H2b dla pracowników sezonowych (o ile mi wiadomo tak by chyba można znaleźć pracę np. na food cart-cie sprzedając shawarmę, falafele i/lub pieczone orzeszki w Nowym Jorku), są wizy pracownicze O-1 dla osób z doktoratami i wyżej.

Tu możesz sobie też poczytać szerzej o wizach USA: https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_the_United_States

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj na youtube w jezyku angielskim kanału o tematyce wiz pracowniczych. W jednym z tych filmów podana jest jakaś strona z pracodawcami którzy oferują sponsorowanie, są to najczęściej zawody których nie chcą wykonywać obywatele stanów zjednocznych jak np praca na farmie drobiu, operator piły do cięcia tuszy zwierzęcej i inne. Nie daj się zniechęcić komentarzami ludzi który nie mają o tym pojęcia, szukaj na własną rękę, jeśli bardzo tego chcesz wszystko się da. Pozdro
 

Edited by tubajfor
błędy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...