Skocz do zawartości

Przeprowadzka do Utah


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, kzielu napisał:

jak sie jest dobrym, z dobrym portfolio to na sluby sie klientow znajdzie ale najlatwiej to szukac na sesje jesienne i swiateczne gdzie sie rodzinke wystrojana jak stroz na boze cialo :).

Sluby to kazdy chce "affordable"

Takie sesje par, narzeczeńskie itp tez jak najbardziej robię. Miałam też taki pomysł ogłosić się dla turystów na jakieś sesje pamiątkowe/widokowe właśnie w takim luźnym stylu lifestylowym. 
Myślałam nawet o kanale na yt z backstage z sesji czy to takich wyjazdowych czy bardziej fashion. Ponoć w stanach bardziej opłaca się yt niż w Europie - większe zarobki z reklam itp 
 

a śluby w Polsce to też jest ciężki orzech, jest mnóstwo fotografów co robią za przysłowiowy talerzyk, albo nawet płacą żeby ktoś zabrał ich na ślub żeby mogli zrobić sobie zdjęcia do portfolio… 

Edytowane przez mrfotoviolin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, mrfotoviolin said:

Takie sesje par, narzeczeńskie itp tez jak najbardziej robię. Miałam też taki pomysł ogłosić się dla turystów na jakieś sesje pamiątkowe/widokowe właśnie w takim luźnym stylu lifestylowym. 
Myślałam nawet o kanale na yt z backstage z sesji czy to takich wyjazdowych czy bardziej fashion. Ponoć w stanach bardziej opłaca się yt niż w Europie - większe zarobki z reklam itp 
 

a śluby w Polsce to też jest ciężki orzech, jest mnóstwo fotografów co robią za przysłowiowy talerzyk, albo nawet płacą żeby ktoś zabrał ich na ślub żeby mogli zrobić sobie zdjęcia do portfolio… 

W Utah napewno jest wiele miejsc widokowych, wiec może jest nawet szansa się ustawić samochodem w takim miejscu i reklamować swoje usługi. Kamera i drukarka do zdjęć powinna wystarczyć. Tylko nie wiem czy trzeba jakieś pozwolenia itp, plus jak tam wyglada konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Tirowiec1312 said:

LOL $15.5/1hr. Niezly business, tylko nie dla fotografa. Jak znajde to podesle jak wyglada cennik od drugiej strony... AFAIR surowe zdjecia na plycie CD (taka przedszkolna "sesja" to 2-3 portrety + klasowe) to chyba z $70 kosztuje. Odbitki sie zaczynaja od $10 za sztuke. Fotograf opekuje cale przedszkole w 2 dni... Nawet zakladajac, ze potem cos przy tych zdjeciach potem grzebie przez 2 tygodnie, to nawet ulamka procenta z zysku nie zobaczy.

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...