Skocz do zawartości

Slub z amerykaninem


meg.lbn

Rekomendowane odpowiedzi

na obywatelsto troche poczekasz, po slubie on sklada na ciebie petycje a po zatwierdzeniu wniosek o adjustment of status a po kilku latach mozesz sie starac o obywatelstwo. troche to wszystko zajmuje.

K1 jest przydatna o tyle jesli inaczej nie mozesz wjechac do USA a po drugie to czesc papierkowej roboty (zatwierdzenie petycji i nadanie numeru) zzalatwiane jest gdy jeszcze jestes w Polsce.

Ja jestem na K1 ale poszukaj na forum jest duzo inormacji jak dostac obywatelstwo biorac slub z obywatelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!!!!

Kilka lat to dal mnie za dlugo myslalam ze moge zrobic tak:jade do usa na 4 miesiące (work&travel)biore slub z amerykaninem i za rok moge sobie jechac bez przeszkod na amerykanski paszport i tak az do skonczenia studiow a po studiach zosatc tam.Widze ze jednak bede musiala poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat czekasz na obywatelstwo, ale np zezwolenie na prace mozesz miec duuuuuuuuzo szybcjiej, a po tym zielona karte. Gorzej jednak by bylo z ukonczeniem tych studiow. lepiej pomysl jak sie szybciej obronic i odpowiednio wczesniej zlozcie petycje na K1. A jesli on jest z pochodzenia polakiem to pomys o wzieciu slubu i zlozeniu petycji o zielona kate w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskac obywatelstwo amerykanskie, najpierw musisz miec Zielona Karte (GC). Dopiero po 3 latach od uzyskania GC mozesz ubiegac sie o obywatelstwo (te 3 lata dotycza osob ktore wziely slub z obywatelemka USA, w innym przypadku trzeba czekac 5 lat).

Po otrzymaniu GC bedac w USA mozesz wystapic o tzw. bialy paszport (Re-entry Permit). Majac ten paszport mozna pozostac poza granicami USA maksymalnie 2 lata.

Wiecej na http://www.prawoimigracyjneusa.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli nie mam zielonej karty nie moge wziac slubu??jezeli jestem na wizie j-1 i biore slub z obywatelem usa zmienia sie wtedy moj status mam jakis dluzszy okres pobytu w usa albo cos takiego,czy po prostu tylko tyle ze mam meza w usa a chcac leciec z polski do usa za kazdym razem musze miec wize????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli nie mam zielonej karty nie moge wziac slubu??jezeli jestem na wizie j-1 i biore slub z obywatelem usa zmienia sie wtedy moj status mam jakis dluzszy okres pobytu w usa albo cos takiego,czy po prostu tylko tyle ze mam meza w usa a chcac leciec z polski do usa za kazdym razem musze miec wize????

Jezeli bierzesz slub z obywatelem USA to twoj status na ktorym przebywasz w USA nie ma znaczenia, mozesz byc nawet na wizie turystycznej, a nawet jezeli twoja wiza jest juz niewazna (przedluzony pobyt) itd.

Po slubie twoj maz musi zlozyc papiery do urzedu imigracyjnego (USCIS) o przyznanie zielonej karty dla Ciebie. Po zlozeniu dokumentow czekacie na rozmowe z urzednikiem imigracyjnym (interview). Do momentu rozmowy jestes caly czas legalnie, nawet jezeli wiza sie skonczy.

Wszystko jest napisane na tej stronie co wyzej podalem w dziale "Pytania do nas", "Zielona Karta" itd.

Znalazlem w tym dziale inny post na temat slubu na wizie j-1 z obywatelem USA:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=3396

niewiem co masz wbite w paszporcie, czy obowiazuje cie ten 2-letni nakaz powrotu do Polski czy nie.

Podobno po slubie ten nakaz juz nie obowiazuje, ale nie jestem do konca pewien. Napisz co masz wbite w paszporcie i ewentualnie zapytaj kogos kto juz przez to przechodzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do momentu rozmowy jestes caly czas legalnie, nawet jezeli wiza sie skonczy."

Andrew czy to napewno tak jest ze po zlozeniu papierow jest sie legalnie nawet jesli wiza wygasla?

Ja wzielam slub w listopadzie. Tydzien temu wyslalismy papiery, a wiza konczy mi sie w styczniu. Ja myslalam ze w okresie czasu pomiedzy data kiedy mi sie skonczy wiza a otrzymaniem pozwolenia na prace, bede tu nielegalnie. Na jakiej podstawie bede legalnie, jesli nie bede miec zadnego dokumentu ze papiery juz sa zlozone?

Jesli ktos wie cos na ten temat prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...