Skocz do zawartości

Slub z amerykaninem


meg.lbn

Rekomendowane odpowiedzi

"Do momentu rozmowy jestes caly czas legalnie, nawet jezeli wiza sie skonczy."  

Andrew czy to napewno tak jest ze po zlozeniu papierow jest sie legalnie nawet jesli wiza wygasla?

Ja wzielam slub w listopadzie. Tydzien temu wyslalismy papiery, a wiza konczy mi sie w styczniu. Ja myslalam ze w okresie czasu pomiedzy data kiedy mi sie skonczy wiza a otrzymaniem pozwolenia na prace, bede tu nielegalnie. Na jakiej podstawie bede legalnie, jesli nie bede miec zadnego dokumentu ze papiery juz sa zlozone?

Jesli ktos wie cos na ten temat prosze o odpowiedz.

Na 100% to nie jestem pewien jak to z tym pobytem jest. Ale pozwolenie na prace (EAD) nie daje Ci prawa legalnego pobytu. Sa przypadki ze ktos uzykal pozwolenie na prace (niekoniecznie poprzez slub z obywatelem) wazne dluzej niz ma wize w paszporcie.

Najlepiej niech sie wypowie Karina, wtedy bedzie 100% pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do momentu rozmowy jestes caly czas legalnie, nawet jezeli wiza sie skonczy."  

Andrew czy to napewno tak jest ze po zlozeniu papierow jest sie legalnie nawet jesli wiza wygasla?  

Ja wzielam slub w listopadzie. Tydzien temu wyslalismy papiery, a wiza konczy mi sie w styczniu. Ja myslalam ze w okresie czasu pomiedzy data kiedy mi sie skonczy wiza a otrzymaniem pozwolenia na prace, bede tu nielegalnie. Na jakiej podstawie bede legalnie, jesli nie bede miec zadnego dokumentu ze papiery juz sa zlozone?  

Jesli ktos wie cos na ten temat prosze o odpowiedz.

Zgadza sie - jesli petycja I-485 jest pending to do rozmowy w immigration jestes kryty.

Ja myslalam ze w okresie czasu pomiedzy data kiedy mi sie skonczy wiza a otrzymaniem pozwolenia na prace, bede tu nielegalnie.

w momencie przyjecia I-485 zaczyna sie juz status - nazwijmy to - legalny

Na jakiej podstawie bede legalnie, jesli nie bede miec zadnego dokumentu ze papiery juz sa zlozone?

I-485 - jesli masz juz receipt - wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za wszystko co piszecie moja wiedza na ten temat byla znikoma(raczej rzadna)Jezdze do stanow na work&travel tylko na 4 miesiące a reszte czasu spedzam w polsce bo chce skonczyc studia myslalam ze moge to wszystko zalatwic bedac troche tam troche w polsce ale widze ze musze poczekac do skonczenia studiow zeby wszystko zalegalizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...