Skocz do zawartości

dv 2006..gorsze niz myslalam:(


Rita_82

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i z gory dziekuje za odpowiedz..a wiec...zostalam wylosowana w loterii wizowej na rok 2006 i pierwszy pakiet przyszedl mi w czerwcu na tydzien przed miom wyjazdem do stanow(wiza j1) wiec go wypelnilam szyblo i odeslalam orginaly..gdy wrocilam przyszedl mi pakiet nr 2 ktory mam..jestem juz po badaniach..wizyte mam w warszaiw 20 stycznia..wiec niedlugo..ale jak pewnie sie domyslacie mam kilka pytan:czy rozmowa jest w j. polskim?czy musze tlumaczyc dokumenty na j. ang.(bardzo wazne dla mnie)?aa no i oczywiscie zabezpieczenie finansowe..czy 2 tys,$ na koncie wystarczy..?aa..i czy kase sie wplaca w ambasadzie czy wczesniej na konto jej?i czy musze czekac w kolejkach przed ambasada w oczekiwaniu na wizyte czy wchodze bez kolejki ??duzo tego co...ale bede bardzo wdzieczna za odpowiedz..pozdrawiamm..

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa jest w jezyku polskim lub angielskim, zlezy jak zaczniesz:)

kolejka dla imigracyjnych jest osobna niz dla turystycznych, czyli nie ta dluuuuga i mozna powiedziec ze prawie je nie ma ( ale to ta za brama) przed brama natomiast idzie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rita!

Moja podpowiedź tylko taka: jak ja byłem w Ambasadzie, to mieli bardzo korzystny kurs $, i na szczęście miałem złotówki, dzięki czemu wypadłem kilka groszy do przodu. Nigdzie nie podają kursu swojego, tylko informują na str. Ambasady, że co jakiś czas ulega aktualizacji. Płacić możesz więc zarówno w PLN jak i USD w okienku przed rozmową, ale o tym wszystkim poinformują Ciebie na miejscu. Język w którym udzielasz odpowiedzi zależy zapewne od umiejętności twoich oraz konsula. Moja Pani konsul nie władała zbyt dobrze jęz. polskim. Bez obaw w razie kłopotów lingwistycznych mają pod ręką tłumacza.

W temacie zabezpieczeń zerknij na: http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=2512

Powodzenia!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc..ale i tak wydaje mi sie ze o czym zapomnialam albo czegos nie mam albo za malo mam..ee...z ta wiza..a moze sie uda..ta wiec :dokumentow nie tlumacze na angielski..rozmowiac bede po polsku..a zabezpieczenie finansowe i tak mam male wiec wszystko zalezy teraz od szczescia....dzieki za pomoc..aa..i moze jezeli jest juz ktos PO wizycie opisze swoje wrazenia..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o kurde..w piatek wizyta aa ja nie wiem czy wszsytko mam..tak jak mowiliscie nie tlumacze dokkumentow..mam tylko 1 zdjecie i nie wiem chyba pojde jeszce na zdjecia zeby wziasc na zapas..ale sie boje..nie wytrzymama..!ehh..a to zabezpieczenie..czy ktos byl w Warszawie ostatnio na wizycie?bo chce ok kogos uslyszec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...