Skocz do zawartości

pytanie do Kariny


mariusz69

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechalem do USA w 2001 roku na wize turystyczna i od tej pory tu jestem z moja mama, ktora jest Obywatelem USA. Wize raz chcialem przdluzyc ale nie przedluzylem bo odpisano mi ze za pozno wyslalem wniosek (wyslany 2 tyg przed term.)

I tu mamy przyklad jak reaguje immigration na wnioski wysylane tuz przed wygasneiciem wizy..

Zaraz po przyjezdzie tutaj mama zlozyla na mnie petycje emigracyjna, ktora zostala zatwierdzona w tamtym roku. Problem w tym ze ta preferencja wymaga (inaczej niz w wypadku malzwenstwa) abym ostatnie formalnosci zalatwil w kraju pochodzenia a z kolei nie chce stad wyjezdzac bo obawiam sie ze moge nie wrocic.  

Nie jest tak do konca - kazda petycja moze byc zakonczona w USA (czyli mozesz sie starac o adjustment w USA), ale pod warunkiem, ze w momencie skladania aplikacji o adjustment jestes legalnie badz podlegasz pod 245(i). Nie ma nigdzie napisane, ze jakas petycja musi sie zakonczyc poza USA.

Moglbym zalatwic tu wszystko bez problemu, tylko wtedy gdybym byl legalnie, a technicznie jestem nielegalnie.

Dokladnie tak jest.

Wiec nie bardzo wiem co tu teraz robic. Rozwazalem rozne opcje: wyjazd z USA przez Meksyk bez sladu i przekonywanie w ambasadzie w Wwie ze wrocilem znacznie wczesniej, ale ten pomysl wydaje mi sie ryzykowny.  

W Twoim przypadku to jest za bardzo ryzykowne i jesli dojda do tego, ze juz tu byles nielegalnie a do tego klamiesz masz bar na 10 lat.

dalej chce tutaj wszystko zalatwiac.

Czy Ty chcesz byc deportowany?  

Slyszalem o mozliwosci wystapienia o jakis waiver. Mama ma 70 lat i jest troche schorowana.

Dla Ciebie, czyli w Twojej sytuacji, nie ma waivera, chyba, ze wierzysz w cuda... Mozesz oczywiscie zaplacic komus ciezkie pieniadze i wierzyc, ze sie uda, ale skonczy sie to wtedy nakazem wylotu z USA. Oto co napisal jeden z adwokatow na temat waivera: (note: the hardship waiver is a joke and not a realistic attainable option) - bardzo mi sie to podoba bo oddaje w jednym zdaniu jaka jest NAPRAWDE sytuacja z waiverami.  

Karina poradz cos, please.

Nic Ci nie moge poradzic nie znajac dokladnie Twojej sytuacji - z tego co napisales to moge Ci powiedziec tylko to co napisalam powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...