Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam, zbliża mi się wygaśniecie wizy turystycznej , zastanawiam się jak ją przedłużyć. Czytałem o możliwości przedłużenia wizy bez konieczności wizyty w konsulacie, jeżeli ktoś posiada wiedzę na ten temat prosiłbym o informacje. Z góry dziękuje za informacje :)

Posted
1 hour ago, KonradN said:

Witam, zbliża mi się wygaśniecie wizy turystycznej , zastanawiam się jak ją przedłużyć. Czytałem o możliwości przedłużenia wizy bez konieczności wizyty w konsulacie, jeżeli ktoś posiada wiedzę na ten temat prosiłbym o informacje. Z góry dziękuje za informacje :)

Tzn jestes w PL i konczy sie termin waznosci promesy ? A w jakim celu potrzebna Ci wiza jak Polska jest w VWP ?

 

 

Posted
2 hours ago, KonradN said:

Witam, zbliża mi się wygaśniecie wizy turystycznej , zastanawiam się jak ją przedłużyć. Czytałem o możliwości przedłużenia wizy bez konieczności wizyty w konsulacie, jeżeli ktoś posiada wiedzę na ten temat prosiłbym o informacje. Z góry dziękuje za informacje :)

Jakiej wiedzy szukasz, ktora nie jest zawarta tu: https://www.ustraveldocs.com/pl/en/renew-visa#renew-my-visa ?

Posted

Tak jestem w PL i kończy mi się ważność. A wiza myślę ze jest bezpieczniejszym rozwiązaniem , ponieważ przechodzi jakiś proces konsularny i w moim mniemaniu może być inaczej odbierana przez celników na granicy? Byłem kilkukrotnie w stanach na wizie właśnie i nie było żadnych problemów, natomiast kilku znajomych na ESTA zostali wysłani lotem powrotnym do kraju.

Posted (edited)
3 minutes ago, KonradN said:

moim mniemaniu może być inaczej odbierana przez celników na granicy

Jest to zludne mniemanie.

BTW, wiza teraz ma ekstra $250 "kaucji", ktora podobno oddadza Ci po 10 latach :)

Edited by Xarthisius
Posted
5 minut temu, Xarthisius napisał:

Jest to zludne mniemanie.

BTW, wiza teraz ma ekstra $250 "kaucji", ktora podobno oddadza Ci po 10 latach :)

To znaczy? jest pobierana dodatkowa opłata po za DS160 ?

Posted (edited)
3 minutes ago, KonradN said:

To znaczy? jest pobierana dodatkowa opłata po za DS160 ?

Tak. Nie wiem jeszcze jak to wyglada, bo wprowadzili to niedawno. Nazywa sie "Visa Integrity Fee".

Edited by Xarthisius
Posted (edited)
13 minut temu, Xarthisius napisał:

Tak. Nie wiem jeszcze jak to wyglada, bo wprowadzili to niedawno. Nazywa sie "Visa Integrity Fee".

Ok, dzieki za informacje, a uzupełniając odpowiedz dlaczego chciałbym posiadać wizę, to tak ojciec jest obywatelem, czekam już jakiś czas na sponsorowanie rodzinne, dokładnie 6 lat. Nie chciałbym tego w jakis sposób popsuć. A w miedzy czasie chciałbym zwyczajnie pozwiedzać trochę stany,  nie wiem czy pobyt ewentualny nie przedłużyłby się na dłużej niż te 90 dni które gwarantuje ESTA. Wiem ze długość pobytu wbita przez celnika na granicy może być nawet krótsza, ale zatrzymałem się na etapie ze podczas posiadania wizy można to przedłużyć ? Czy się mylę ? Poza tym myślałem ze jak już raz miałem wizę przyznaną to będzie to zwykła formalność.

 

Edited by KonradN
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...