Skocz do zawartości

Kilka pytan


opeth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytan zwiazanych z wyjazdem do USA, a mianowicie:

:arrow: w jaki sposob kobieta, ktora przyjezdza do stanow moze znalezc prace na czarno - sprzatanie domow lub cos w tym stylu?

:arrow: jak sie zabrac za wynajem taniego mieszkania (pokoju), ile srednio wynosza koszta?

:arrow: ile mniej wiecej moze zarobic tygodniowo polka sprzatajac domy?

:arrow: ile mniej wiecej wynosi cena za tygodniowe utrzymanie? (jedzenie, dojazdy, mieszkanie)

:arrow: ile kosztuje odnowienie polskiego prawa jazdy w USA?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jak sie zabrac za wynajem taniego mieszkania (pokoju), ile srednio wynosza koszta?

Około $350-1000 na miesiąc, często wymagany jest depozyt w wysokości miesięcznego czynszu. Kwota zależy od standartu lokum, dzielnicy i w przypadku niskich opłat dochodzi do rachunku energia i gaz.

Czyli skromny pokoik w New York $350+opłata na spółkę z sąsiadami za gaz i elektryczność, razem w tym przypadku około $400. W lecie prawie każdy używa klimy, kwoty wzrastają.

:arrow: ile mniej wiecej wynosi cena za tygodniowe utrzymanie? (jedzenie, dojazdy, mieszkanie)

żarcie jakieś $80 bez zbytnich oszczędności

tygodnowa karta na metro i autobusy w NY $24

mieszkanie jw.

:arrow: ile kosztuje odnowienie polskiego prawa jazdy w USA?

To zależy od stanu, ale mając pobyt nielegalny ciężko jest zdobyć prawo jazdy amerykańskie, więc lepiej zabrać się za to podczas ważności wizy.

Często trzeba przedstawić rachunki na swoje nazwisko pod adresem gdzie się zamieszkuje, listy z banku przychodzące na ten adres i dokument tożsamości amerykański. W NY odbywa się to na zasadzie przydzielenia za dany dokument p-któw, jeśli uzbierasz odpowiednią ilość to możesz zdawać. W NY nie ma czegoś takiego jak "odnowienie", zresztą nie wiem co masz na myśli. Koszt około $200. Uważaj nie wszystkie stany honorują nasze prawo jazdy międzynarodowe. Często policjanci patrzą na ten dokument z nieukrywanym zdziwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie pracy i mieszkania zajzyj na strone www.bazarynka.com oglaszaja sie tam zarowno osoby prywatne jak i agencje.

  ile kosztuje odnowienie polskiego prawa jazdy w USA?

co do prawa jazdy to lepiej odnow je w Polsce, a jesli jestes juz w Stanach to sama sie tym zajmij,

Nie idz do zadnej agencji bo oni sciagaja kase z ludzi ktorzy sa niedoinformowani.

Jesli chodzi Ci o miedzynarodowe prawo jazdy to - sama jestem w trakce odnawiania bo skonczylo mi sie z koncem roku.

Zeby wyrobic nowe miedzynarodowe prawko trzeba wypelnic druk, zrobic oplate (50zl) i dac zdjecie oraz ksero normalnego prawa jazdy.

Wiec zaby zrobic to ze Stanow potrzebujesz druk ktory ktos ci moze przeslac z Polski, oraz upowaznienie dla osoby ktora bedzie to za ciebie zalatwiala w Polsce.

Musisz wiec isc do do notariusza lub innego prawnika ktory poswiadczy notarialnie Twoje upowaznienie dla tej osoby. (ja zaplacialam za notariusza na Greenpoincie 23$)

Najlepiej zeby ten prawnik byl Polskiemn tj zebys mogla napisac tekst po polsku bo jak bedziesz pisala po angielsku to bedziesz musiala jeszcze placic za tlumaczenie przysiegle.

Wyslij to do Polski i ta osoba bedzie mogla za ciebie odebrac prawo jazdy.

Majac miedzynarodowe prawo jazdy jest latwiej wyrobic stanowe tj w wielu stanach nie musisz chodzic na kurs tylko zdajesz egzamin, czasmi jest tylko praktyczny czasami tylko teoretyczny a czasmi oba.

Ale tez jak napisal Snoopy nie wszedzie miedzynarodowe jest honorowane poza tym nie mozesz na nim jezdzic w nieskonczonosc

Jest jakis okreslony czas kolo miesiaca - nie pamietam dokladnie - potem musisz wyrobic stanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis okreslony czas kolo miesiaca - nie pamietam dokladnie - potem musisz wyrobic stanowe.

Moim skromnym zdaniem to 6-ć miesięcy co do ważności międzynarodowego prawka w Stanach, ale chyba tylko jak chcesz się osiedlać i jesteś na prawach rezydenta. W pozostałych przypadkach nie wiem, warto to sprawdzić w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
miedzynarodowe prawo jazdy dziala kiedy jestes jako turysta,,jako rezydent musisz miec stanowe,nie ma odnowienia prawa jazdy Polskiego w USA (tylko w Polsce w urzedzie mozna)

a ja słyszałem że w Chicago można jeździć na naszym nowym prawojeżdzie do roku czasu, a później trzeba wyrobić ich prawojazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...