Skocz do zawartości

sponsoring


rybka

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym moj mąz bedzie skladał na mnie i na mojego syna petycje na wize imigracyjną. Ponieważ mieszka od wielu lat w Polsce i nie ma dochodow w USA współsponsorem bedzie jego brat. Czy dokumenty brata muszą być przy składaniu petycji I - 130, czy dopiero przy mojej wizycie za parę miesiecy?

Bede wdzięczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym moj mąz bedzie skladał na mnie i na mojego syna petycje na wize imigracyjną. Ponieważ mieszka od wielu lat w Polsce i nie ma dochodow w USA współsponsorem bedzie jego brat.

Będziecie mieli inny problem - przepisy wymagają by osoba składająca petycję mieszkała na stałe w USA. Właśnie to przerabiam :) W konsulacie w Krakowie bardzo się tego czepiają. Nie wiem jak w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty o wspolsponsoringu potrzebne Ci beda dopiero na rozmowie. To jest lista dokumentow potrzebnych przy skladaniu I-130.

I-130 Petition

Documents required at the time of filing an I-130 visa petition

Form I-130 Petition for Alien Relative. The payment receipt is returned to the petitioner after filing, as evidence that the petition has been approved.

Two Forms G-325A -- one for the petitioner, the other for the beneficiary -- with a picture at the bottom of the form (required only for applicants whose status is based on present marriage to a U.S. citizen).

Evidence of the petitioner's U.S. citizenship, such as a U.S. passport.

Beneficiary's complete birth certificate (odpis zupelny aktu urodzenia).

Current complete marriage certificate (odpis zupelny aktu malzenstwa).

Divorce decrees or death certificates showing termination of all prior marriages of petitioner, beneficiary, and any derivative relatives, if marriage is the basis of the qualifying relationship, i.e. spouse or stepchild relationship.

If applicant's name is different from that on his/her birth certificate, all past marriage certificates or other name change court decrees.

Original documents must be presented to the U.S. consular officer. They may be returned if accompanied by a notarized copy, or they may be copied and certified for you at the Embassy at a rate of $1.00 per page. Any document written in a language other than Polish or English must be translated into English.

The fee for filing an I-130 petition is $190.

To sa info ze strony amabsady USA w Warszawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie ma meldunku. Maz wyjechal ze Stanow 10 lat temu i jego adres zamieszkania jest aktualny.

Mój adres zamieszkania też jest aktualny, ale konsulat ma to gdzieś :) Przestawiłam listy (w tym list z Social Security) które przyszły na adres pod którym mieszkałam i pod kórym mieszka aktualnie moja rodzina, ale to NIE JEST dowód stałego zamieszkania w USA.

Poczytaj http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=3589 Karina wyjaśnia dokładnie co jest dowodem na stałe zamieszkanie.

Najlepiej w ogóle nie poruszajcie tego tematu w konsulacie, a nuż nie zapytają o stałe zamieszkanie. Bądźcie jednak świadomi i na wszelki wypadek przygotujcie co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialam to powinnismy podac adres gdzie bedziemy mieszkac, a na poczatku bedziemy mieszkac w domu rodzinnym meza, wiec chyba nie bedzie problemu. Jezeli trzeba bedzie miec cos wynajete na nasze nazwisko to tez jest do zalatwienia.

Tylko teraz to juz nie wiem co jeszcze jest potrzebne przy skladaniu petycji, oprocz dokumentow o ktorych pisza na stronie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialam to powinnismy podac adres gdzie bedziemy mieszkac, a na poczatku bedziemy mieszkac w domu rodzinnym meza, wiec chyba nie bedzie problemu. Jezeli trzeba bedzie miec cos wynajete na nasze nazwisko to tez jest do zalatwienia.

No to koniecznie załatwcie wynajęcie na nazwisko męża, bo to jest najlepszy dowód :) Samo podanie adresu nic nie da - każdy może podać adres rodziny w USA i twierdzić że tam mieszka.

Tylko teraz to juz nie wiem co jeszcze jest potrzebne przy skladaniu petycji, oprocz dokumentow o ktorych pisza na stronie :?

Akurat mam w domu druczek z konsulatu :) Potrzebujecie:

1. Wypełnioną petycję I-30.

2. Odpis zupełny aktu urodzenia osoby na którą obywatel amerykański składa petycję.

3. Odpis zupełny aktu urodzenia małżeństwa. Jeśli wcześniej byłaś zamężna to odpisy zupełne aktów poprzednich małżeństw, akty zgonu poprzedniego małżonka lub decyzja sądu tycząca rozwodu. Jeśli Twój mąż miał jakieś poprzednie związki małżeńskie to też musi przynieść ww dokumenty.

4. Paszport amerykański Twojego męża. Odpisu aktu urodzenia mąż nie musi przynosić, bo ten wymagany jest tylko w przypadku składania petycji na rodzeństwo lub rodziców.

5. Ponieważ mąż będzie składał petycję na żonę - wypełnione dwa formularze G-325 A-Biographic information (po jednym dla żony i męża) i dołączenie po jednej fotografii. Fotografie muszą być jak do paszportu amerykańskiego.

Czylo dokładnie to co mówi janiluap :( O reszcie wymaganych dokumentów dowiecie się później.

Dokumentów nie trzeba tłumaczyć na angielski.

Skoro mąż nie pracował ostatnio w USA będziecie potrzebowali tzw. joint sponsor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...