Jump to content

sponsorowanie, kilka pytań


Bartek25

Recommended Posts

Witam serdecznie

Potrzebuję kilku informacji związanych ze sponsorowanie dorosłego dziecka stanu wolnego przez rodzica, posiadającego stały pobyt. Z góry dziękuję za informację.

1) Jakie dokumenty osoby ubiegającej się o zieloną kartę należy dołączyć do petycji I-130

2) Jaki jest termin otrzymania przyznanie petycji (approval notice).?

3) Czy potwierdzenie otrzymania przyznania petycji (approval notice) dostarczane jest do osoby ubiegającą się o zieloną kartę, czy może na adres osoby, która będzie nas sponsorowała?

Pozdrawiam

Bartek.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie

Potrzebuję kilku informacji związanych ze sponsorowanie dorosłego dziecka stanu wolnego przez rodzica, posiadającego stały pobyt. Z góry dziękuję za informację.  

1) Jakie dokumenty osoby ubiegającej się o zieloną kartę  należy dołączyć do petycji I-130

masz napisane w instrukcji - zalezy czy sponsoruje Cie mama czy tata (bo tu czasem moga sie pojawic male rozbieznosci), ale generalnie kopia I-551 (obu stron), kopia twojego aktu urodzenia gdzie sa nazwiska rodzicow oraz czek/money order, petycja I-130

2) Jaki jest termin otrzymania przyznanie petycji (approval notice).?  

approval notice nic nie znaczy w przypadku takim jak twoj, bo oprocz approval notice musisz miec jeszcze przyznany numer wizy imigracyjnej czyli Green Card. Juz ci wyjasniam jak to jest: wypelniasz petycje, petycja idzie do jednego z USCIS (Nebraska, California, Texas, badz Vermont). Tam petycja czeka na zatwierdzenie (approval notice) - to mozesz sprawdzic na komputerze jakie daty sa rozpatrywane, ale chocbys mial approval notice to jeszcze nie mozesz ubiegac sie o Green Card, bo musisz czekac az nadejdzie twoja data (priority date, ktora masz napisana na approval notice) w Visa Bulletin. I wtedy dopiero mozesz skladac wniosek o adjustment (jesli jestes w USA) badz przechodzic przez proces konsularny (czyli starac sie o wize imigracyjna w Polsce).  

Przyklad:  

Jestes 25-letnim kawalerem, mama ktora sponsoruje cie ma Green Card => nalezysz do kategorii F2B czyli dzieci stanu wolnego powyzej 21 lat, gdzie rodzic ma status rezydenta.  

Zakladamy, ze mieszkasz w NJ. Twoja mama zlozyla na Ciebie petycje I-130 do Vermont. Zakladamy, ze zlozyla ja 1 stycznia 1998 roku. Dostala potwierdzenia wplyniecia aplikacji, oraz - sprawdzamy na web site USCIS, ze Vermont rozpatruje date wnioskow z 01-pazdziernika-2005. Czyli juz nawet kilka lat temu powiniees dostac approval notice. Ale to ze masz approval nic na razie dla ciebie nie znaczy, bo  musisz czekac az w Visa Bulletin pojawi sie w F2B data 1 stycznia 1998 (badz kilka dni pozniej - zalezy jaka date ci wbija jako priority date). Teraz rozpatruja lipiec 1996 . Czyli z tego wynika, ze za jakies dwa lata zajma sie twoja sprawa, bo nadejdzie twoja kolej rozpatrywania priority date. Czyli sa widzisz- czy approval bedziesz mial dzisiaj czy za rok - i tak musisz czekac na dostepny numer wizy czyli na czas kiedy beda rozpatrywac twoja priority date. I wtedy dopiero sprawa idzie do USCIS (czyli wypelniasz I-485) badz jesli chcesz sie starac w Polsce - sprawa idzie do National VIsa Center a stamtad do ambasady w twoim kraju.

Rozumiesz teraz?  

3) Czy potwierdzenie otrzymania przyznania petycji (approval notice) dostarczane jest do osoby ubiegającą się o zieloną kartę, czy może na adres osoby, która będzie nas sponsorowała

approval jest dostarczany na adres osoby, ktora bedzie Cie sponsorowala badz na adres osoby, ktora was reprezentuje (np.adwokat).

?

Pozdrawiam

Bartek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...