Skocz do zawartości

Student - 2 odmowy - co teraz ? Jakis posrednik ?


Rekomendowane odpowiedzi

tylko 2 dni sie czeka od czasu umawiania sie przez telefon ???

co sie stalo ze tak sie sytuacja poprawila ?

wychodzi na to ze dzwonie w poniedzialek i w srode moge juz jechac na rozmowe ?

jesli tak to jestem naprawde zaskoczony ;)

z firm nie mam zamiaru korzystac tylko ewentualnie z pomocy osob ktore znajomym pomogly to wszystko zalatwic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affidavit of Support mialem wczesniej ;)

lezy na biurku :)

nie wiem, popytam jeszcze znajomych wiem ze niektorzy korzystali z posrednikom ktorzy im to zalatwiali ...

jesli placili nieduzo i jest to pewne to moze z tego skorzystam ...

a jak teraz jest z terminami w konsulacie ?

pamietam ze te 4-5 lat temu to aby zalapac sie na wizyte w konsulacie w czerwcu to trzeba bylo dzwonic w lutym-marcu ...

i przed i w samym konsulacie (Krakow) byl istny sajgon :)

poprawilo sie teraz ?

4-5 lat temu zgloszenia byly listowne. Tak wiec nigdzie sie nie dzwonilo.

Jezeli tak bardzo zalezy ci na wyjezdzie to nie ma co zalowac 2 tys zl ( chyba ze finanse sa kluczowa sprawa) bo na wize j-1 masz duze szanse.

Nie rozumiem co masz na mysli ze "korzystac z pomocy osob ktore pomoga zalatwic", "popytam jeszcze znajomych wiem ze niektorzy korzystali z posrednikom ktorzy im to zalatwiali ...

jesli placili nieduzo i jest to pewne to moze z tego skorzystam". Nie wiec co oczekujesz od takiego posrednictwa. To co mzoe ci sie przydac n rozmowe spokojnie dowiesz sie na tym forum. Ktos ci tu napisal "Powiedz że jedziesz rodzinę odwiedzić. Jesteś studentem, powinieneś bez problemow dostać wizę, choć, jak ktoś wcześniej pisał, nie ma gwarancji." Troche sprzecznosc.

Zreszta sam powinienes wiedziec jak jest z wizami turystycznymi ( miales dwie odmowy) nie ma zasad, mozna teoretycznie zwiekszyc swoje sznse przygotowujac sie do rozmowy. Ale wizy turystyczne to BRAK KONKRETNYCH ZASAD w ich przyznawaniu.

O wizie studenckiej tez raczej zapomnij bo sporo zalatwiania a dostac ta wize tez nie jest latwa.

Moja rada starac sie o j-1 ( przebolec oplaty), rodzina niech zalatwi ci oferte pracy ( bo skoro piszesz ze nie chcesz pracowac, to lepiej zebyc mial oferte pracy od pracodawcy ktory nie bedzie robil problemow ze u niego sie nie pojawiles).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dobrze pamietam ze sie dzwonilo 4 lata temu - sam raz ustalalem termin rozmowy - wysylac pewnie tez sie wysylalo ale juz nie pamietam ...

jesli chodzi o te zwroty z posrednikami to wiem ze znajomi korzystali z jakis ale czy to byly jakies firmy czy to odbywalo sie jakos inaczej to wlasnie chce sie dowiedziec ...

tak wlasnie widze ze 2000zl trzeba zaplacic takim firmom - czy macie moze jakies pewniaki wsrod takich firm ?

aha z tego co pamietam to za drugim razem staralem sie o wize studencka i w konsulacie mi nie uwierzyli ze wujek mi ta szkole oplaci ...

takze mozliwe ze bym byl sklonny do skorzystania z tych firm tylko czy koszty napewno zamykaja sie w 2000zl ? i ktora firma/firmy jest najbardziej pewna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...