Skocz do zawartości

Student - 2 odmowy - co teraz ? Jakis posrednik ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

jestem na 3 roku studiow - w lutym 2006 bede bronil inzyniera ;)

kiedys w szkole sredniej 2 razy staralem sie o wize - mam rodzine w NY - no i niestety wizy nie dostalem (niby za biedny bylem)

Teraz widze ze mnostwo znajomych wizy dostaje dlatego bede probowal 3 raz.

Nie zalezy mi na robocie, dlatego Work&travel odpada raczej ...

Chcialbym pozwiedzac i podouczyc sie jezyka ...

Dlatego co proponujecie zrobic aby ten 3 raz byl skuteczny ?

Moze skorzystac z jakiegos programu podobnego do W&T ?

Czy moze starac sie o wize turystyczna lub jakas inna i liczyc na to ze tym razem puszcza ???

z gory dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli uwazaja, ze byles za biedny, to znaczy, ze rodzice nie zarabiaja zbyt duzo (nie wnikam). - ale pewnie we wniosku napisales, ze sam oplacisz wyjazd. - wiec tym razem wpisz, ze rodzina z NY pokrywa koszty wszystkiego..... no i nie powiedza, ze jestes zbyt biedny- bo juz wtedy nie ma do tego podstawy (kiedys wlasnie dokladnie to mowil jeden z konsuli podczas wywiadu w TV- ale robil to na przykladzie robotnika).

jesli juz sie na to zdecydujesz, to dobrze by bylo to jakos udokumentowac - czyli poprosic rodzine z NY, aby wystawila Affidavit of Support - na ktorym zobowiazuja sie do utrzymania Cie (zapewnienia noclegu i wyzywienia). - no i mysle, ze to kwestie finansowa juz rozwiazuje... pozostaje wtedy tylko udowodnic swoje powiazanie z krajem i przekonac o checi/przymusie powrotu... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o poprzednie starania o wize to mialem wszelkie papiery od wujka ktory siedzi tam 25 lat i zarabia nienajgorsza kase - mialem nawet letnia szkole (kurs) w usa oplacona i powiedzieli ze oni nie wierza ze mam takiego dobrego wujka co za mnie placi :/

ale to bylo 4 lata temu a teraz kumple podostawali mimo ze nie maja tam rodziny a w domu jest ich 7 wiec kazdy grosz licza ...

z tego co slyszalem to teraz studentow puszczaja raczej bez wiekszych problemow tylko ze ja mam juz na koncie 2 odmowy i o to sie martwie ...

co do checi powrotu no to po wakacjach mam ostatni semestr i obrone pracy wiec jest to jakis powod ;)

atakowac wize turystyczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli ze oni nie wierza ze mam takiego dobrego wujka co za mnie placi :/

Nie mów że chcesz zwiedzać Stany, bo jak bum cyk-cyk konsul zapyta czy masz na to fundusze, a jak powiesz że wujek zapłaci to po raz kolejny dostaniesz odmowę.

Nie powinno się kłamać, ale pewne rzeczy można przemilczeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affidavit of Support mialem wczesniej ;)

lezy na biurku :)

nie wiem, popytam jeszcze znajomych wiem ze niektorzy korzystali z posrednikom ktorzy im to zalatwiali ...

jesli placili nieduzo i jest to pewne to moze z tego skorzystam ...

a jak teraz jest z terminami w konsulacie ?

pamietam ze te 4-5 lat temu to aby zalapac sie na wizyte w konsulacie w czerwcu to trzeba bylo dzwonic w lutym-marcu ...

i przed i w samym konsulacie (Krakow) byl istny sajgon :)

poprawilo sie teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...