Skocz do zawartości

Karino, prosze o komentarz


KB

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Karino,

Czy moglabys sie wypowiedziedziec na temat pewnej oferty, ktora zbulwersowala pare osob? Nie wyglada to wiarygodnie, ale bez wiedzy takiej jak Twoja trudno komus zarzucic pisanie bzdur.

Oto cytat

"Masz problem z otrzymaniem wizy do USA?My dajemy Ci gwarancje otrzymania promesy sluzbowej.(rowniez dla osob z odmowami).Wszystkie formalnosci w konsulacie/ambasadzie zalatwia strona amerykanska.Warunek:czysty amerykanski RECORD,oraz wiek powyzej 21 lat."

"Strone amerykanska reprezentuje Polish American Chambers of Commers.A co do szukania naiwnych,no coz to jest Wasze zdanie.My proponujemy te opcje glownie ludziom ktorzy maja problemy z wyjazde i otrzymaniem promesy tzn.na pewno nie studentom i uczniom,ale osobom troszke starszym ktore w zaden sposob nie moga dostac sie do np.swoich rodzin,chlopaka,dziewczyny itp[.Owszem oferta nie jest darmowa,ale przeciez nie jest powiedziane ze ktos bierze pieniadze przed zalatwieniem sprawy."

Bardzo bylabym Ci wdzieczna za fachowy komentarz. ;)

Milego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze juz te bzdury miales ;) Wiem co o tym myslec, ale komentarz Kariny ulatwilby zamkniecie geby pewnemu trolowi, ktory na dodatek ubliza ludziom. Staram sie byc uprzejma, ale czasami mam ochote komus nakopac. :evil:

Dzieki za uwage Chomiczku, jesli Karina nie bedzie miala dosc, to moze napisze pare slow. Choc osobiscie rozumiem Ja, ze nie moze patrzec na takie "cuda" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karino,  

Czy moglabys sie wypowiedziedziec na temat pewnej oferty, ktora zbulwersowala pare osob? Nie wyglada to wiarygodnie, ale bez wiedzy takiej jak Twoja trudno komus zarzucic pisanie bzdur.  

Oto cytat

"Masz problem z otrzymaniem wizy do USA?My dajemy Ci gwarancje otrzymania promesy sluzbowej.(rowniez dla osob z odmowami).Wszystkie formalnosci w konsulacie/ambasadzie zalatwia strona amerykanska.Warunek:czysty amerykanski RECORD,oraz wiek powyzej 21 lat."

Oto dlaczego nie ma mnie na pewnym innym forum - tam takie "ogloszenia" sa publikowane i toczy sie zupelnie niepotrzebna dyskusja, a tutaj czyli na tym forum wiem, ze nikt takimi bzdurami nie bedzie sobie glowy zawracal.  

Oto moja odpowiedz: " Masz problem z uzyskaniem Green Card? Jestes nielegalnie? Nie martw sie, za stosowna oplata masz staly pobyt nawet w ciagu pol roku." Kto da sie na to nabrac?  Chyba nie ktos kto jest chocby w minimalnym stopniu inteligentny. To drugie ogloszenie jest tak samo wiarygodne jak i to pierwsze.

Wiza sluzbowa wbrew pozorom jakie napisano wyzej niesie z soba duze ryzyko. Po pierwsze ay dostac taka wize nie wystarczy, ze cie "reprezentuje strona amerykanska" bo ciekawe czy oni dadza ci zaswiadczenia gdzie aktualnie pracujesz itd. TA strona amerykanska ktora jest wymieniona jest tu w USA tak popularna i znana, ze musialam spedzic dobre kilkanascie minut aby w ogole znalezc informacje ze cos takiego tu istnieje (o ile istnieje..) Nie wiem czy ten Pan piszacy ogloszenie po prostu liter nie przestawil, ale jesli nie przestawil to ja bym byla wdzieczna za wiadomosc gdzie sie Polish American Chambers of Commers miesci.... Zatem, jako instytucja znana i powazana, maja na pewno ogromne wplywy i jakiekolwiek dokumenty wystawione przez nich - jestem pewna - to gwarancja wizy od razu dla calej rodziny blizszej i dalszej.  

Inna rzecz, ze zapewne oferta cieszy sie ogromnym zainteresowaniem skoro szukaja 'madrych inaczej' (bo nie chce nikogo urazic slowem: 'naiwnych') na kazdym forum. Jesli ktos ma az tylu klientow to az dziwne, ze ktos w konsulacie nie wpadl na to, ze tyle osob jedzie 'sluzbowo' do USA. A moze po prostu ludzie nie sa juz latwowierni i nie wierza we wszystko co sie pisze i nie daja sie nabrac na takie 'oferty'?

Az sobie weszlam na forum gdzie jest zamieszczone to ogloszenie ... jesli ten Pan tak dobrze zna j.polski i angielski (tu cytuje slowo napisane przez tego Pana: "layer" co chyba nalezy tlumaczyc jako "klamca" ale pewna nie jestem...) jak obiecuje zalatwiac wizy to wcale sie nie dziwie, ze sie oglasza gdzie tylko moze.  

"Strone amerykanska reprezentuje Polish American Chambers of Commers.A  co do szukania naiwnych,no coz to jest Wasze zdanie.

I moje takze.

My proponujemy te opcje glownie ludziom ktorzy maja problemy z wyjazde i otrzymaniem promesy tzn.na pewno nie studentom i uczniom,ale osobom troszke starszym ktore w zaden sposob nie moga dostac sie do np.swoich rodzin,chlopaka,dziewczyny itp

I tu przynajmniej nie sklamal (albo mu sie znowu literki przestawily) i nie mowi, ze gwarantuje admission do USA. Czyzby Pan wiedzial, ze ostatnimi czasy zawracaja do Polski wiele osob z wizami 'sluzbowymi'?

[.Owszem oferta nie jest darmowa,

Tego akurat mozna sie bylo domyslec...

ale przeciez nie jest powiedziane ze ktos bierze pieniadze przed zalatwieniem sprawy."

Przed zalatwieniem wplacasz tylko zaliczke i koszt dokumentow ('prawie' darmo), potem wplacasz reszte (jak dostaniesz wize - a w Wigilie zwierzeta mowia ludzkim glosem) badz jak nie dostaniesz wizy to nie masz sie czym martwic, bo z pewnoscia dosaniesz swoje pieniadze z powrotem (Panowie, ktorzy to zalatwiaja po prostu pracuja pro bono - czyli za darmo. Maja nadmiar czasu wiec postanowili popracowac charytatywnie).

Dodam tylko, ze jezyk tego Pana wskazuje na bardzo profesjonalne podejscie do tematu i z pewnoscia kazdy wezmie to pod uwage rozwazajac wspolprace z tym Panem.  

Bardzo mnie dziwi, ze sa moderatorzy na ewizie i nie robia kompletnie nic aby takie ogloszena przestaly istniec. Nie dziwcie sie, ze ja tam nie przychodze, ale moj czas jest zbyt kosztowny aby wyklocac sie z roznymi osobnikami i udowadniac im, ze nie maja racji badz odpowiadac na posty kogos kto ma pretensje, ze ludzie nie daja sie nabrac na jego ogloszenia.  

Tu mam jeszcze dwa slowa komentarza do wypowiedzi tego Pana:

W zyciu co chwila nacinamy sie na cos co potem zawaza na naszych decyzjach,a mimo to np.kupujac uzywany samochod natniemy sie na bubla to nie rezygnujemy nastepnym razem z kupna innego tylko dlatego ze ktos nas oszukal,prawda?

Owszem tak. Czyli jesli kogos zawroca do Polski (dostanie jeszcze 5 lat bar badz nawet 10 za uzywanie false documents) to mam rozumiec ze ta osoba ponownie skorzysta z uslug takich osob jak ten Pan?

Mnie nie zalezy zeby kogokolwioek oszukiwac czy cos w tym stylu,tylko uczciwie jak to tylko mozliwe zarobic.

Uczciwie zarobic na nieuczciwych wizach (bo chyba nie sa wydawane uczciwie a dokumenty sa fabrykowane pod klienta, prawda?). Taki zarobek jest uczciwy i absolutnie nikogo sie nie oszukuje. Kazdy uczestnik  otrzymuje pokwitowanie kiedy wplaci pieniadze, a Pan oczywiscie uwzgledni to w rocznym income Tax, bo Pan jest wzorowym rezydentem i podatki placi (nieplacenie to przestepstwo federalne - Pan to z pewnoscia wie, bo blysnal intelektem mowiac, ze nielegalna praca to takze przestepstwo federalne. Ja bym jeszcze dodala ze to co Pan robi to tez przestepstwo i jak by sie uparl to byloby i federalne)

Zadasz odemnie uczciwosci,ale gdyby nie tacy jak Ty i tobie podobni"swieci"na tym forum,to tacy jak ja nie byliby potrzabni

Tacy jak Ty czyli jacy? Oszusci po prostu. I to co robisz to tez jest przestepstwo i dobrze o tym wiesz.

Nie pomyslalas dlaczego?Powiem Ci :gdyby wszyscy jechali do USA zgodnie z deklaracjami skladanymi w konsulacie to tych odmow bylo by te 3% ktorych wymaga sie zeby zniesc jakiemus krajowi wize

Zgadza sie, gdyby nie tacy osobnicy jak Ty (czyli kombinatorzy, ktorzy zalatwiaja wizy nielegalnie) z pewnoscia wiecej osob dostawaloby wizy - czy Ty proponujesz wyjazd zgodnie z dekalarcja? Oczywiscie, ze nie - chodzi tylko o przekroczenie granicy. Myslisz, ze ktos Ci uwierzy, ze dostanie na lotnisku wize sluzbowa na ile bedzie chcial?

Jedz do np.Czech i zobacz czy tam tez pod ambasada/konsulatem stoi dziennie jak u nas np. Krakow:ok 300 do 350 osob,W-awa:ok 500-600(jak wiesz wszyscy jada oczywiscie "turystycznie")

No nie wszyscy, bo sa tam tez ludzie od Was jadacy "sluzbowo" - nie do pracy, tylko sluzbowo.

Sprobujcie najpierw nie oszukiwac Konsulow amerykanskich(ze jedziecie zwiedzac----z malymi wyjatkami oczywiscie,ktorzy rzeczywiscie po to jada) a potem zadajcie od kogos zeby nie byl darmozjadem.

Zacznij naprawe swiata od swojego podworka i od siebie, bo jak mam z tej wypowiedzi rozumiec to wszyscy oszukuja tylko nie Ty (bo Ty tylko pomagasz zeby ktos dostal wize na podstawie false documents, ale to przeciez nie jest zadne przestepstwo...)

W trosce o ostrzezenia to ja bym poinformowal konsulat/ambasade USA przed Polska dywersja(taka jak Ty,choc jak chcesz to mozesz podac mnie,moge Ci nawt podac moj nr GC ).

To akurat bardzo bym chciala zobaczyc. W sumie to nie jest dziwne, ze nie masz obywatelstwa amerykanskiego bo z Twoja angielska pisownia byloby ciezko zdac egzamin, a i trzeba by sie przyznac do kilku rzeczy - masz racje lepiej miej GC. Mam tylko nadzieje, ze placisz TAX od dochodu (czyli od zalatwoinych spraw), bo przeciez jestes 'uczciwym' rezydentem i nie chcesz skonczyc jak Al Cappone :D

Bardzo bylabym Ci wdzieczna za fachowy komentarz.  :D  

Milego wieczoru

Chomik, KB - czy wyrazilam jasno swoje zdanie? :D Jak bedziecie mieli - tu cytuje tego Pana: "kakies jeszce pytania" to z pewnoscia odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karino, jestes wielka :D To bardzo ladnie z Twojej strony, ze poswiecilas czas na takie bzdury, ale to jest czasami bardzo potrzebne. Pozwole sobie Ciebie zacytowac :D Masz racje Karino, musimy sie poprawic na i eliminowac takich od razu a nie zaczynac z nimi dyskusje. Szkoda czasu. A czlowiek niepotrzebnie stara sie byc mily i cierpliwy dla wszystkich

Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...