Skocz do zawartości

Pieczatka w paszporcie


Angie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

jedno pytanie. Czy przy wyjezdzie z Kanady wbijaja tam na lotnisku pieczatke do paszportu, ze wylatujesz stamtad. Ja bylam w ubiegle wakacje i mi powiedziano na lotnisku, ze dopiero na lotnisku docelowym to robia... i wlasnie jak wyladowalam we Frankfurcie wbili mi pieczatke wjazdowa. Czy to jest OK?

prosze o jakiekolwiek informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem ze mialem wbita pieczatke jak wracalem z Kanady i jest ok poniewaz potem w Ambasadzie kiedy starasz sie znow o wize wpisujesz kiedy opuscilas teren Kanady tzn pobyt od ..do...Konsul tez zwraca na to uwage podczas rozmowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbili mi pieczatke w Amsterdamie a w Kanadzie nic mi nie wbijali aby sprawdzili paszport i bilet .

nie mialem zadnego problemu z kolejnymi wizami bo wrocilem po 3 miesiecznym pobycie(tyle ile napisalem we wniosku o wize tyle bylem)i to bylo widoczne po tym stemplu z Amsterdamu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... to z pieczatka powinno byc OK. Mi skolei wbili we Frankfurcie :D

Jezeli chodzi o moj pobyt, to ja bylam 5 miesiecy ze wzgledu na mozliwosci pozniejsze jazdy na nartach... w kazdym razie moglam tam byc 6 miesiecy. Ja sie tutaj dowiadywalam i mowili, ze skoro zmiescilam sie w czasie 6 miesiecy (jak urzednik mi dal) i wrocilam (chociaz musze przyznac, ze potem musialam duzo nadrabiac w szkole), to powinnam dostac znowu wize. Ale widzisz... ja we wniosku wczesniejszym wpisalam 3 miesiace. Czy oni sie moga tego czepiac? O co Cie pytali jak kolejnym razem sie starales o wize? Jaka jest Twoja opinia w tej sprawie, bo widze ze masz na ten temat pojecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dobra sytuacje bo sie uczysz i ze wrocilas bez przesiedzenia wizy ,a na ile mialas wystawione zaproszenie?moga sie przyczepic aby do tego ze mialas byc 3 miesiace (ale mozesz powiedziec ze chcialas zobaczyc Kanadyjska zime:)) nastepnym razem jak sie bedziesz starac o wize to napisz ze bylas te 5 miesiecy bo to wyjdzie z tego stempla z Frankfurtu..

pytali sie mnie ile bylem ostatnio i do kogo lece,co teraz porabiam.

a kiedy chcesz znow leciec?najlepiej bedzie jak odczekasz pare miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka,

ja planuje leciec na poczatku lipca. Wczesniej nie moge, bo mam szkole i musze egzaminy pozailczac, a sesja jakos w lipcu sie konczy. Chcialabym jednak zalatwiac ta wize juz w kwietniu, bo w tamtym roku robilam wszystko na ostatnia chwile i pozniej mialam problem z kupieniem biletu.

Zaproszenie tez mialam na 3 miesiace... teraz mam zaproszenie od tej samej osoby... moze powinnam miec jakis dokument od niej, ze mnie utrzymywali przez ten kolejny okres?

Teraz przy kolejnym podaniu napisze napewno, ze bylam 5 miesiecy! Kurcze... ja naprawde nie planowalam tak dlugo zostac, ale jak sie dowiedzialam ze moge byc 6 miesiecy, to postanowilam skorzystac i zobaczyc prawie caly zachod Kanady, no i wybrac sie na narty oczywiscie.

Nie wiem, czy mam sie martwic tym czy nie. Niby mam szkole i naprawde sataram sie ja dobrze zdac... jakos sie obawiam troche.

A jak byles drugim razem, czy konsul mial przed soba te dokumenty, ktore skladales za pierwszym razem, no wiesz... wczesniejszy wniosek etc.? A jak sie ciebie spytal co porabiasz, to co mu powiedziales? Uczysz sie?

Dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie tak odnosnie tematu?

czy jezeli przesiedziałam w kanadzie wiecej czasu niz zostało napisane we wniosku skladanym do ambasady i jezeli zmienie paszport- konczy sie data waznosci wiec musze to czy w ambasadzie kiedy bede sie ubiegac o wize kolejny raz moga jakos sprawdzic- czy maja to np. w kompach po jakim czasie wrociłam do kraju?

jezeli wlasnie przedstawie im "swiezy" paszport :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w ambasadzie nalezy przedstawic wszystkie paszporty jakie do tej pory miales (oni sie bardzo do tego przyczepiaja), wiec musisz miec stary paszport przy sobie bo oni moga to sprawdzic.

Po drugie, wszyystko maja w komputerach, wiec sadze, ze beda wiedzieli kiedy z Kanady wyjechales.

Po trzecie... ja mam ten sam problem... napisalam we wniosku 3 miesiace a bylam 5. Zalez tez ile mogles zostac w Kanadzie? Na ile czasu Ci wbil urzednik pozwolenie na pobyt w Kanadzie? Kiedy byles w Kanadzie? Uczysz sie czy pracujesz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angie co do tych paszportow to mialem nowy przy nastepnej wizycie i nie chcieli widziec starego no ale moga zazadac..

za 2 razem jak sie staralem mialem inna prace i to wpisalem do wniosku i wczasie rozmowy Konsul(mial ze soba nowy wniosek) zapytal sie mnie o nowa prace i ze zmienilem.

wiec maja wszystko w komputerze jak i wnioski stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...