Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć!

Moja żona i ja przyjeżdżamy w lutym do USA na około 2 tygodnie rekonesansutydzień na Florydzie, potem tydzień w Austin, Texas, żeby się chociaż trochę rozeznać, oraz przy okazji aktywować nasze zielone karty.

Niestety nie mamy teraz rodziny ani znajomych w USA, dlatego szukamy kogoś zaufanego, kto pozwoliłby nam użyć swojego adresu do przesyłki green card i listów z numerem SSN.

Po otrzymaniu dokumentów oczywiście umówilibyśmy się, żeby bezpiecznie odesłać je kurierem. Oczywiście wszystkie koszty po naszej stronie :)

Mamy też USGlobalMail, ale nie jesteśmy pewni, czy zadziała na 100%, dlatego chcielibyśmy mieć dodatkową, osobistą opcję.

A może ktoś z Was używał adresu USGlobalMail jako mailing address z opcją mail forwarding i ma jakieś przemyślenia na ten temat?

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc lub choćby wskazówki!
Z góry wielkie dzięki! :)

Pozdrawiamy

Napisano

Z tego co pamiętam GC może być wysłane wyłącznie na "Street address". Wynalazki typu "wirtualne adresy" nie są akceptowane. Trzeba by się zorientować dla pewności czy tak jest. Nasz forumowy "GC guru" prawdopodobnie będzie zorientowany. Zje "dajnę" polozy dzieci spać i zapewne tu zajrzy. 

Cierpliwości. 

Napisano

właśnie tutaj leży problem, bo teoretycznie czytam, że tego typu adres Commercial Mail Receiving Agency (CMRA) może być użyty jako mailing adres i to powinno wystarczyć do wysyłki GC i SSN, ale z drugiej strony, że nie jest to zalecane i czasami urzędnik SSA może ręcznie odrzucić adres CMRA  :-)

Napisano

Nie wiem czy Ci to pomoze bo my przeprowadzalismy sie z Kanady. W kazdym razie, przy granicy masz punkty odbioru paczek, ktore zazwyczaj sluza Kanadyjczykom ktorzy cos sobie zamawiaja na ten adres a potem odbieraja to i jada przez ladowa granice. Przykladowo:

https://mikesparcelpickup.com/

My zapytalismy wczesniej czy mozemy zamowic poczte na ich adres, aktywowalismy karte, przyszla do nich i stamtad odebralismy a przeprowadzilismy sie kilka miesiecy pozniej. Usluga kosztowala jakies grosze, 10-20$. Musialbys tylko pewnie przyjechac po to zanim wygasnie Ci pieczatka w Paszporcie, bodajze 6 miesiecy jest wazna.

  • Like 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...