Skocz do zawartości

Emakopol vs ColumbusClub


Rekomendowane odpowiedzi

Na temat Emakopolu czytalem juz elaboraty o tresci zazwyczaj odstraszajacej, ale mimo wsio nie moge sie zdecydowac, ktore z tych biur zrobi to wszystko lepiej.. Moje pytanie - jak oceniacie oferty pracy proponowane przez Columbusa<jest juz pozno, sa mocno przebrane>? Ile ostatecznie moze wyniesc wyjazd z Emakopolem?Moze ktos mial sznase sprawdzic oba <lub chociaz jedno, kazda opinia jest cenna :D>

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W 2002 roku bylem na W&T w Laughlin z Columbus Club. Bardzo malo o nich wiedzialem, ale w moim przypadku spisali sie swietnie. Uwazam to biuro za jedno z najbardziej solidnych, choc niektorzy z moich znajomych mieli jakies drobne problemy.

Teraz wyjechalem na H2B z Emakopolem. Coz moge powiedziec... znow mialem z nimi dobre doswiadczenia, ale wiekszosc z osob, ktore tu ze mna sa, maja odmienne zdanie. Klamstwa, oszustwa na biletach i jesli chodzi o same stanowiska pracy, fatalna obsluga klienta od momentu wplacenia za program (wczesniej sa mili), sa i tacy, ktorzy obiecuja, ze sie za Emakopol wezma po powrocie. Ale biuro to ma tak kuszace oferty, ze pojawia sie nowe tabuny chetnych. Tak czy inaczej nie podoba mi sie ani ich nachalna i prostacka kryptoreklama na naszym Forum, ani obiecanki-cacanki wobec studentow - przykladem niech bedzie zapewnianie o otrzymaniu konkretnej pozycji pracy jeszcze przed przyjazdem do Tahoe (W&T), jest to bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja w zeszlym roku bylem na wat z columbusem, nie chce tu robic kryptoreklamy, ale zorganizowani oni sa perfekcyjnie wszyskto bylo zalatwione w jak najlepszym porzadku. od samego poczatku do konca. rok wczesneij bylem na wat z student adventure i ci to szopki odstawiali, paszport z wiza i bilet lotniczy odbieralme w ich glownej sedzibie w warszawie 2 godizny przed od latem, stesy mialem nie ziemskie. a columbus zalatwil wszystko na 2 tyg przed wylotem.

z emakopolem jeszcze nie mialme do czynienia choc planuje leciec z nimi na intershipa ale to sie jeszcze zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Columbusa bylam, wszystko OK zalatwili, tylko drodzy sa, no ale placi sie za to co sie dostaje, wiec spoko :) . Sama zastanawiam sie nad wyjazdem z Emakopolem w tym roku ale przerazaja mnie opinie co niektorych ludzi, cena swoja droga tez mnie troche powalila (chociaz da sie przezyc) no i nie wiem czy tak na 100% mozna wierzyc w tych pracodawcow (chodzi mi o zachod USA), bo troche za kolorowo mi to wszystko wyglada. Koniec koncow pojade pewnie na job hunting, jako ze ze mnie troche taki niepokorny wolny strzelec :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hania a jak wygląda szkolenie w LA czy NJ, bo w Columbusie z tego co się orientuje jest ono obowiązkowe; Jeszcze jedno pytanko: jak długo przed wylotem byłaś w ambasadzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ambasadzie bylam jakos pod koniec maja/poczatek czerwca, tak ze wize i bilet dostalam do domu ok.2-3 tyg przed wylotem. Na orientation w LA bylo nas chyba 6 Polakow, byla niedziela wiec nie czekalismy do pon.na aplikacje SSN, tylko wypelnilismy papiery (co rownie dobrze mozna zrobic bez pomocy, wszystko jest napisane :) ), ktore zlozylismy juz w miescie docelowym. Orientation prowadzil Tomek (szef CC), ale bylo bardzo na luzie, trwalo moze godz. i tak ogolnie o USA nam opowiedzial i o miastach do ktorych lecimy. Ok.11 sie skonczylo, wiec potem szybko hotelowym busem skoczylismy na Manhattan Beach i przelezelismy tam do 15-16 (w hotelu zalatwilismy sobie tzw.late check-out) a potem myk na samolot :) . Grunt to wykorzystac kazda okazje na zwiedzanie/odpoczywanie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...