Skocz do zawartości

już po przylocie...parę pytań...


newa

Rekomendowane odpowiedzi

kochani - mam parę pytań, właśnie mi się nasunęły...może coś wiecie na ten temat. otrzymaliśmy zielone karty i niebawem wyjeżdżamy.podaliśmy adres , gdzie ma przyjśc nasza zielona karta a wcześniej list powitalny. tylko że nie wiem czy po jakimś czasie będziemy musieli gdzieś się stawić żeby ją przedłużać? jęsli tak to gdzie przyjdzie zawiadomienie? na ten adres , który podaliśmy?

chodzi o to ,że chciałabym jakoś powiadomić poźniej USCIS że mamy inny adres...nie wiem nawet, czy my mamy taki obowiązek powiadomienia gdzie mieszamy? nie chciałabym aby na ten adres, który podaliśmy przychodziło coś więcej niż wspomniany wcześniej list powitalny i zielone karty...

napiszcie proszę coś wiecej na ten temat. podsumowując:

1. czy należy zgłosić gdzieś swój adres?

2. czy będzie trezba gdzieś się zgłaszać w celu przedłużenia zk?jeśl tak to ile razy? i jak będziemy o tym powiadamiani?

dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani - mam parę pytań, właśnie mi się nasunęły...może coś wiecie na ten temat. otrzymaliśmy zielone karty i niebawem wyjeżdżamy.podaliśmy adres , gdzie ma przyjśc nasza zielona karta a wcześniej list powitalny. tylko że nie wiem czy po jakimś czasie będziemy musieli gdzieś się stawić żeby ją przedłużać?  

JESLI NIE SA TO KARTY TYPU CONDITIONAL (A NIE SADZE) TO WYDAWANE SA NA 10 LAT.

jęsli tak to gdzie przyjdzie zawiadomienie?

NIE PRZYCHODZI ZAWIADOMIENIE - W WASZYM INTERESIE JEST SAMEMU SIE ZATROSZCZYC PRZED UPLYWEM WAZNOSCI  GREEN CARDS

na ten adres , który podaliśmy?

chodzi o to ,że chciałabym jakoś powiadomić poźniej USCIS że mamy inny adres...nie wiem nawet, czy my mamy taki obowiązek powiadomienia gdzie mieszamy?  

FORMA AR-11, ADRES PODANY NA FORMIE. SAMA FORMA NIE ZMIENIA ADRESU W DOKUMENTACH.

nie chciałabym aby na ten adres, który podaliśmy przychodziło coś więcej niż wspomniany wcześniej list powitalny i zielone karty...

napiszcie proszę coś wiecej na ten temat. podsumowując:

1. czy należy zgłosić gdzieś swój adres?

AR-11 WYSLAC NA PODANY ADRES

2. czy będzie trezba gdzieś się zgłaszać w celu przedłużenia zk?

W INSTRUCJI MACIE WSZYSTKO (FORMA DOSTEPNA NA USCIS)

jeśl tak to ile razy?

CO 10 LAT CHYBA ZE ZDASZ OBYWATELSTWO BADZ ZMIENIA SIE PRZEPISY

i jak będziemy o tym powiadamiani?

NIE MA POWIADOMIEN

dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Karina:))) tylko my od razu polecimy w inne miejsce niz podalismy do odbioru karty, więc poradź jeszcze - czy od razu wysłać im nowy adres jak tylko się osiedlimy czy poczekac az odbierzemy zielone karty? ( chodzi o gc z losowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Karina:))) tylko my od razu polecimy w inne miejsce niz podalismy do odbioru karty, więc poradź jeszcze - czy od razu wysłać im nowy adres jak tylko się osiedlimy czy poczekac az odbierzemy zielone karty? ( chodzi o gc z losowania)

nie ma znaczenia, bo samo wyslanie AR-11 nie zmienia twojego adresu w dokumentach czy w toczacej sie petycji - zmienia tylko adres w komputerze imigracyjnym czyli w razie problemow wiedza gdzie cie znalezc. Natomiast samo wyslanie formy nie zmieni od razu miejsca gdzie maja wyslac green card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem... natomiast zaczekam az odbierzemy gc, pozniej wysle formularz ze zmian adresu bo nie chce zadnych komplikacji. dziekuje raz jeszcze:)))

Zadnych komplikacji miec nie bedziesz, bo tak jak zaznaczylam: samo wyslanie formy nie wplywa na to gdzie wysla GC, nie wplywa na zadne adresy podane w innych formach imigracyjnych. Gdybys chciala aby GC przeslano Ci na inny adres musialabys sie bezposrednio, osobiscie skontaktowac z oficerem pod 1-800-375-5283. Inaczej nie zmieniaja adresu gdzie wysyla sie dokumenty ot tak sobie.

Inna rzecz, ze jesli bedziesz czekala na GC to musisz potem POPRAWNIE wypelnic aplikacje AR-11. Prawo wymaga aby w ciagu 10 dni od zmiany adresu powiadomic USCIS o tym fakcie. Tak wiec bedziesz musiala zwrocic na to uwage uzupelniajac te forme, jak rowniez bedziesz musiala potem wszedzie podawac, ze mieszkalas pod adresem pod ktory przyjdzie GC przez dany okres czasu jaki czekalas na GC (mam tu na mysli np. forme N-400). To zalezy czy chcesz robic wszystko wedlug prawa czy nie do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie podlaczyc sie pod watek.

takie mam pytanie "w temacie" -

Pani Karino - jakie sa konsekwencje zaniedbania (kilkuletniego) powiadomienia o zmianie adresu?  

Czy radzi Pani wyslac AR 11 mocno spoznione?

pozdr.

Dopiero teraz zaczeto wyciagac konsekwencje - przedtem tego nie bylo. Teraz np. moga na to zwrocic uwage przy ubieganiu sie o obywatelstwo itd.

Jesli przeprowadzka byla kilka lat temu - nie martwilabym sie bardzo. Ale jesli teraz - to juz radze zaczac uwazac.

Nie sadze, ze wysylanie takiego kilkuletniego spoznionego zawiadomienia o zmianie adresu byloby milo widziane, wiec chyba lepiej to zaniechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...