Skocz do zawartości

Selective Service


micko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Kariny, lub innych ktorzy znaja temat - chodzi o Selective Service.

1) Kazdy imigrant w wieku 18-25 musi sie zarejestrowac do tego bo jak nie to nie bedzie mozna zdac obywatelstwa - to prawda??

2) Chodzi mi o limit 25 - znaczy sie kazda osoba ktora powiedzmy ma 25 lat i 364 dni musi sie zarejestrowac, a juz osoba ktora ma - dla przykladu 26 lat i 10 dni juz nie musi tak??

Pytanie bardzo wazne bo moj kolega troche sie martwi , urodzil sie w sierpniu 1977r, przyjechal do US na GC w pazdzierniku 2003 - czyli w czasie przyjazdu mial 26 lat i 2 miesiace - w tym wypadku nie musial sie rejestrowac tak???

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kariny' date=' lub innych ktorzy znaja temat - chodzi o Selective Service.

1) Kazdy imigrant w wieku 18-25 musi sie zarejestrowac do tego bo jak nie to nie bedzie mozna zdac obywatelstwa - to prawda?? [/quote']

TAK

2) Chodzi mi o limit 25 - znaczy sie kazda osoba ktora powiedzmy ma 25 lat i 364 dni musi sie zarejestrowac, a juz osoba ktora ma - dla przykladu 26 lat i 10 dni juz nie musi tak??

25 lat i 364 dni - MUSI SIE ZAREJESTROWAC

26 lat i 10 dni - NIE MUSI

Pytanie bardzo wazne bo moj kolega troche sie martwi , urodzil sie w sierpniu 1977r, przyjechal do US na GC w pazdzierniku 2003 - czyli w czasie przyjazdu mial 26 lat i 2 miesiace - w tym wypadku nie musial sie rejestrowac tak???

odp. TAK - tak jest napisane na oficjalnej stronie:

http://www4.sss.gov/FSwho.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kariny, lub innych ktorzy znaja temat - chodzi o Selective Service.  

1) Kazdy imigrant w wieku 18-25 musi sie zarejestrowac do tego bo jak nie to nie bedzie mozna zdac obywatelstwa - to prawda??  

TAK

Niezupelnie tak. Otoz powinno sie zarejestrowac do Selective Serv. ale sa wyjatki i wtedy nawet jesli sie ktos nie zarejestruje to tez moze sie ubiegac o obywatelstwo.

Generalnie jesli ktos sie nie zarejestruje to moze - ale nie musi (to lezy w dyskrecji oficera imigracyjnego) - nie otrzymac obywatelstwa przez nastepne 5 lat za wzgledu na to, ze nie ma "dobrego charakteru moralnego" czyli, ze nie dopelnil tego co bylo jego obowiazkiem.

Ale jesli dana osoba nie wiedziala o tym, ze nalezy sie zarejestrowac (to akurat jest maloprawdopodobne tlumaczenie i zwykle jest malo skuteczne) badz jesli np. religia nie pozwala tej osobie na branie udzialu w wojnie itp. to w takich przypadkach mozna dostac obywatelstwo. Ale - tak jak juz wspomnialam - wszystko lezy w dyskrecji oficera.

("W dyskrecji oficera" to wyrazenie uzywane w prawie, ktora oznacza, ze "ostateczna decyzja nalezy do oficera imigracyjnego" - to tak dla wiadomosci, moze komus sie przyda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...