Skocz do zawartości

[Karta kredytowa w USA]


Rekomendowane odpowiedzi

karte kredytowa ciezko dostac od reki, glownie dlatego ze w aplikacji jest pytanie o twoj status , jak jestes na krotko np WAT to raczej nie dostaniesz, nalezy pytac o tak zwane SECURE CREDIT CARD np bank Wells Fargo w Wisconsin, deponujesz np 500$ i masz karte kredytowa do 500$, tak zwana limitowana, takie karty dostaj aludzi eze zlym kredytem lub z zerowa historia, jak uzywasz przez rok i splacasz wszystko dostajesz normalna kase a te 500$ zwracaja ci na konto

jesli chodzi o wypozyczalnie to roznie to bywa, karte debetowa czy kredytowa nalezy wreczyc i grac idiote, dopoki im sie nie powie ze to DEBIT lub CREDIT w wiekszosci przypadkow nie beda wiedziec - kruczek polega na systemie ktory obsluguje, stare systemy ie rozrozniaja informacji o rodzaju karty , nowe systemy pokazuja taka informacje, banki umieszczaja rowniez na karcie napis DEBT czasami, np Amcore Wisconsin umieszcza dopiero od kilku miesiecy

tak dziala ameryka, na podstawie historii kredytowej, ale przeciez kazdy kiedys zaczynal wiec sa sposoby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akulik jak to wypożyczalnie nie wiedzą czy to jest karta debetowa czy kredytowa ?. Ja miałam 3 debetowe wyrobione w stanach w różnych latach w różnych bankach i mimo ze wszystkie były wypukłe każda z nich w prawym górnym rogu miała malutki napis "debet". Nie wiem czy akurat tylko mi się tak przydarzyło ale WYDAJE mi sie ze wszystkie debetowe maja jednak napis debet.

pk007 jeżeli chodzi o wypożyczalnie to bywa różnie czasami w tej samej firmie np. enterprise wymaga karty kredytowej a czasami nie, to zależy od miejsca i od ludzi pracujących w filii wypożyczalni. Co do 25 lat raczej nie ma problemu z wypożyczeniem, ja do tej pory jeszcze tyle nie mam :) a juz kilka razy wypożyczaliśmy samochód, ale to również zależy od firmy, w jednej bez problemu a w drugiej za dosyć dużą dopłatą np. Avis 25$ za dzień za mniej niz 25 lat

Tutaj juz opisywałam jak to było w moim przypadku.

http://www.forum.usa.info.pl/viewtopic.php...ighlight=#24005

I moja rada wyrób sobie karte kredytową jeżeli masz taką możliwość jeszcze w Polsce. Może pomóc a na pewno nie zaszkodzi ją mieć. Najprościej jest wyrobić drugą do rachunku rodziców o ile taki mają

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zatem wyjasnienie:

oficjalnie, ze znanych wypozyczalni tylko DOLLAR wypozycza na karty DEBET, jest to w umowie na stronie www, wszytskie inne wypozcyzalnie maj azapis o karcie kredytowej

umowa to jedno a na miejscu co innego, na florydzie w Alamo mialem tylko debetowa wypukla bez napisu DEBIT (bank Amcore) mieli stary system i nie bylo problemu, nie wykryli rodzaju karty, dostalem samochod

w 2005 w Madison dalem im ta sama karte w Alamo i systemwykryl ze to DEBIT mimo braku napisu, poszedlem do Hertz i innych to samo, w koncu odeslali mnie do DOLLAR gdzie oficjalnie mozna wziac na DEBIT ale pod warunkiem ze blokuja na karcie 300$

w honolulu bralem samochod na moja CREDIT a kobieta spytala mnie czy to DEBIT czy CREDIT czyli ich system nie rozpoznal karty, co stwarza mozliwosc kombinowania, byl to HERTZ

przede wszystkim sytuacja zalezy od miejsca i obslugi poniewaz kazda karte DEBIT mozna uzywac jako CREDIT - tzn mozn aobciazyc karte DEBIT transakcja jako CREDIT i system nawet wykrywajac rodzaj karty to przyjmie, nie wiem czy to jasne i czy dokladnie i dobrze to wytlumaczylem

tak naprawde jedyna roznica pomiedzy DEBIT a CREDIT jest wielkosc debetu, w DEBIT okreslony minimalny debet lub niemozliwy debet, natomiast w CREDIT kredyt dostepny jest wg ustalonej historii kredytowej, duzo duzo wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze obie amerykanskie karty DEBIT i CREDIT mozna uzywac w internecie, poniewaz sa wypukle

w Polsce debetowe to karty plaskie..

osobiscie polecam citibank w USA, maja opcje generowania tymczasowych numerow kart kredytowych na podana sume, cos na wzor "token" czyli w przypadku przechwycenia numeru karty zlodziej wezmie co najwyzej ustalona z gory kwote, a nie zawartosc calej karty z kredytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem co i jak, bo mam duze doswiadczenie w bankowosci + pracowalem w Chase Banku.

Aby otrzymac karte kredytowa w USA (unsecured - bez depozytow) w jakimoklwiek banku lub firmie oferujacej karty kredytowe nalezy miec dobra historie kredytowa, czyli score na raporcie kredytowym. Aby miec dobry score na raporcie kredytowym, trzeba miec jakies kredytu na koncie, dobrze splacane, zadnych spozniej w platnosciach i oczywiscie nie wykorzystanie na max dotychczasowych kredytow.

Nikt nie wyda karty kredytowej osobie nie posiadajacej historii kredytowej, a tu juz sie robi bledne kolo, bo jak otrzymac pierwsza karte kredytowa, jesli nie ma historii kredytowej?? Zostaja 3 opcje: wyrobic karte kredytowa zabezpieczona depozytem - secured, wtedy taka karte widac w raporcie kredytowym i przez jakis czas dobrze ja urzywac, splacac w terminie, itp. Po paru miesiacach mozemy wystapic gdzies o karte niezabezpieczona gdzies, ale limit nie bedzie wielki - 300$ lub 500$. Dobry limit dostaje sie po 3 latach historii kredytowej - 10000$. Drugim sposobem jest miec konto w banku, wplacac tam kase, placic rachunki i uzywac karte debetowa. Zwykle okolo roku i wtedy isc do oddzialu banku i wystapic o karte kredytowa. Wtedy bank patrzy na historie konta i przyzna karte kkredytowa, ale na poczatek tez niewielki limit - 500$ lub 1000$. W miare dobrego urzywnia karty moze zwiekszac limit sam bank lub a rzadanie klienta (zalezy od umowy karty).

Jesli ktos tylko co dostal SSN, nie ma czasu na wyrabianie historii konta bankowego lub nie chce inwestowac w karte zabezpieczona (kosztuje zwykle troche, a czesto na raporcie redytowym pisze, ze to karta zabezpieczajaca, to napewno uzyska sie karte kredytowa sklepowa czy ze stacji benzynowej (np. Macys, Gap, JCP, Sears, BP, Citgo, Shell). Macys daje dla kazdego 100$ na start bez historii kredytowej. Gap smielej nawet podchodzi i moze dac 300$. BP, Citgo czy Shell daja tez zwykle 200$. Te karty sa widoczne na raporcie kredytowym i sa przepustka do uzyskania karty kredytowej Visa lub MasterCard. Karte Discover jest bardzo trudno uzyskac i trzeba miec naprawde dobra historie kredytowa! Amex wydaje karty latwo, wystarczy historia kredytowa z paru miesiecy + kontakt do pracy w celu potwierdzenia pracy.

Sklepy te wydadza karte pod warunkiem przedstawienia ID, SSN i np karty debetowej visa/mc.

Mozna tez sprobowac skorzystac z oferty firm przyznjacych karty dla osob z zlym kredytem lub bez kredytu - Capital One, HouseholdBank, Orchard i wiele innych. Oni przyznaja czasem karty, nieraz bardzo drogie karty, np wplac oplata za karte 90$, a dostaniesz karte z limitem 500$. Moga byc oplaty doslownie za wszystko: administrative fee, annual fee, duze APR %, monthly fee, issue fee i dodatkowe platne ubezpieczenie. Wszystko dlatego, ze dostajesz raportowanie do biur kredytowych.

A jak uzyskac karte kredytowa na ITIN ? Na ITIN ciezko dostac karte kredytowa, bo ITIN nie jest weryfikowalny jak SSN. Poprostu po wpisaniu nr ITIN do bazy biur kredytowych nie wystapia nasze dane, a wiec bank nie wyda karty. Po SSN wyjda dane osobowe, bo SSN jest weryfikowalny czy zgadzaja sie dane osobowe. Aby ITIN znalazl sie w biurach kredytowych z naszymi danymi trzeba wyrobic karte kredytowa zabezpieczona z podaniem ITIN. Wtedy bank dopisuje do biura ten nr i dane osobowe i wtedy juz poprzez nr ITIN jest sie weryfikowalnym i po jakims czasie mozna jak na SSN dostawac kredyt - ale wiele firm moze nie przyznawac kart na ITIN (maja taka polityke), ale coraz mniej ich jest.

W macys mozna nawet uzyskac karte kredytowa bez nr SSN cyz ITIN. Wystarczy paszport.

Teraz wiekszosc wydawanych kart debetowych ma napis DEBIT. A czasem CREDIT jest napisane na kredytowkach.

Dobra historia kredytowa to nie tylko karty kredytowe Visa/MasterCard. To rowniez linia kredytowa w koncie (trudniej ja dostac, bo to gotowka!), karty obciazeniowe ze sklepow/stacji benzynowych, kredyty samochodowe, mieszkaniowe, edukacyjne, czy kontrakt na telefon, satelite czy internet (niektore firmy raportuja o historii oplat do raportu kredytowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...