Skocz do zawartości

Najlepsze college w USA dla obcokrajowcow !!!!!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki pomysl na wprowadzenie nowego watku :idea: Chcialabym aby wszyscy, ktorzy studiuja lub maja zamiar podjac nauke na amerykanskiej uczelni podzielili sie swoimi wiadomosciami na temat collegow tzn. ktore według was sa najlepsze dla obcokrajowcow, jakie warunki trzeba spelnic aby sie dostac, glowne kierunki studiow i ogolnie dlaczego ten a nie inny :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

pewnie chodzi o wydanie specjalne "Studiowac za granica" Newsweeka. Zaczolem to czytac od 2002 roku. Fucktycznie duzo o studiowaniu w USA... ale tam sa suche liczby i nie jest napisane czy Uczelnia fajna czy nie tylko ile za semestr, wymagania itd. Rowniez przylaczam sie do prosby o opinie polskich studentow z USA! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa pytania na ktore mozna sensownie odpowiedziec. Wybor uczelni w USA jest niewarygodnie duzy, ceny sa od kilkuset do kilkunastu tysiecy za semestr, prestiz od nieistniejacego do maksimum, co jest 'fajne' jest zupelnie subjektywne. Najpierw podajcie co chcecie studiowac, mniej wiecej w jakich cenach, i gdzie. (To jest ogromny kraj.) Wiedzac to, i majac jakies konkretne pytania, moglibysmy cos napisac. A tak -- nie bardzo. W miedzyczasie radze tez popularne strony z ktorych korzystaja amerykanie:

www.princetonreview.com

www.collegeboard.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby studenci z USA po prostu opisali swoje studia tak w skrócie ile płacą i na jakim są kierunku czy są zadowoleni czy uczelnia pomaga w załatwianiu formalności i czy są zadowoleni. Po paru takich opisach może łatwiej było by sprecyzować konkretne pytania dotyczące kierunków i uczelni. Dla kogoś kto nigdy nie był w stanach i nie ma pojęcia czego się tam spodziewać nie jest proste zadać konkretne pytanie. Wiadomo przecież że chodzi o jakieś tańsze szkoły bo za 30 tys $ za semestr to nikogo nie stać a jeśli nawet to nie musi sie dopytywać tylko sam zobaczy już na miejscu :) jak rodzice zasponsorują :)

Po prostu opiszcie swoje uczelnie

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli przymierzam sie do procesu aplikacyjnego. Wlasnie skonczylem liceum, robie sobie tzw. gap year i bede staral sie o przyjecie na jakies uczelnie do USA. Rypson jaki miales status? International Student? Jestem ciekawy jak to wyglada na New York University z financial aid dla zagranicznych. Jesli chodzi konkretniej o uczelnie, to interesuja mnie np. wlasnie takie, ktore oferuja financial aid dla International. Wbrew pozorom wydaje mi sie, iz jest ich sporo (oprocz ivy), tylko nie zawsze jest to wystarczajaco duza pomoc i ciezko ja dostac. Moglbys cos poradzic? Jakies w miare dobre uni, oprocz tych z ivy? W sumie to nie wazne gdzie, liczy sie prestiz, chociaz wolalbym jakas duza aglomeracje lub np. sloneczna Californie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...