Skocz do zawartości

formularz DS156 - pilne - po polsku mozna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy formularze DS 156 i 157 wypelnia sie tylko w j. angielskim czy mozna je rowniez w jezyku polskim wypelnic?

DS 157 wypelnia sie rowniez elektronicznie?

W polach w ktorych nie mam co wpisac wpisuje sie BRAK ?

Jesli np w pytaniu o malzonka, ktorego nie mam wpisze BRAK.. ok. Ale co z polem w ktorym mam wybrac jego date urodzenia? mam pisac brak.. (ale co z miesiacem ktory mam wybrac z listy?)

Bede bardzo wdzieczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Możesz wypełnić w języku polskim, tak robi zdecydowana większość. Nie używaj polskich liter, oprócz nazwiska w ojczystym alfabecie w DS-157.

DS-157 wypełniają tylko mężczyźni do 45 r. życia bodajże. Możesz wypełnić go ręcznie a także elektronicznie. Ja osobiście zrobiłem to ręcznie. Jednakże z Twojego nicka wynika, że jesteś kobietą, więc nie wypełniaj go (chyba że jesteś z krajów arabskich, które wymienili na stronie :) ).

Wpisujesz "brak" lub "nie dotyczy" w zależności od kontekstu. Tam gdzie wybierasz datę np. Twojego nieistniejącego małżonka zostaw puste, bo "brak " elektronicznie nie wpiszesz. Wystarczy, że odpowiedziałaś, iż go nie masz. Tam gdzie możesz wpisz "brak" lub "nie dotyczy".

Pola 8. i 9. jeśli Cię nie dotyczą zostawiasz puste, nie wpisując "BRAK" etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ambasada zyczy sobie aby wszystkie pola byly wypelnione, nawet 8 i 9 Bylam we wtorek w ambasadzie i musialam recznie wszytsko dopisywac

ja w ambasadzie byłem tydzień temu w czwartek i nie kazali mi niczego dopisywać w polach 8 i 9. Poza tym w regulaminie wyraźnie jest napisane, iż pola 8 i 9 mają pozostać puste jeśli nie dotyczą. W ciągu paru dni tak się to zmieniło? :? Z tego co widzę teraz 9. też należy pozostawić puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, okazały się niezwykle pomocne :)

Owszem, jestem dziewczyną, z krajow arabskich bynajmniej nie pochodzę, a pytania moje kieruje do Was w imieniu mojego chłopaka :)

Wobec tego mam jeszcze pytanie odnośnie DS 157 - nigdzie nie napisali jak to trzeba wypełnić.

1. Pola z imieniem i nazwiskiem wypełniamy z polskimi znakami ?

2. Jeśli jakieś pole pozostaje puste, zostawamy go pustym czy piszemy BRAK, tak jak w DS 156?

3. W polu - ostatni pracodawcy - wpisuje się wojsko, jeśli to był ostatni formalny pracodawca? (wojsko tak czy tak wpisujemy w osobnej rubryczce, a mnie chodzi o tę z pracą)

4. Drukara atramentowa będzie wystarczajaca do wydrukowania formularzy ?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi! Mam nadzieję, że kiedyś ja będę mogła pomoc;) pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aggie! :)

1. Bez polskich znaków.

2. Wpisz "brak", "nie dotyczy" lub "nie mam" - jak tam sobie chcesz :)

3. Niestety na to pytanie nie umiem Ci odpowiedzieć.

4. Jeśli jest dobra, to tak, ale ogólnie zaleca się drukarkę laserową, że nie zamazały się kody, które są na pierwszej i trzeciej stronie DS-156.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi w biurze powiedzieli, że kobiety nie wypełniają DS157 to się lekko zdziwiłam. W ubiegłym roku kazali mi go normalnie wypełniać, a moja płeć się od tamtego czasu nie zmieniła :wink: . Ale skoro piszecie ze nie to sie uspokoiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...