Skocz do zawartości

formularz DS156 - pilne - po polsku mozna?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi w biurze powiedzieli, że kobiety nie wypełniają DS157 to się lekko zdziwiłam. W ubiegłym roku kazali mi go normalnie wypełniać, a moja płeć się od tamtego czasu nie zmieniła :wink: . Ale skoro piszecie ze nie to sie uspokoiłam

Pracownik konsularny na miejscu może kazać Ci wypełnić DS-157 nawet jak jesteś kobietą. Idąc do konsulatu/ambasady nie ma takiej potrzeby.

Pola z imieniem i nazwiskiem wypełniamy bez polskich znaków, jednak po nich następuje rubryka, gdzie trzeba je wpisać w "native alphabet", czyli z polskimi znakami.

Co do wojska - pracodawcy - nie mam pojęcia, bo jestem w rezerwie i nigdy w wojsku nie byłem :) Jednakże wydaje mi się, że jeśli Twój facet był z poboru a nie zawodowym, to nie wpisuje tam wojska. But I might be wrong...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pola z imieniem i nazwiskiem wypełniamy bez polskich znaków' date=' jednak po nich następuje rubryka, gdzie trzeba je wpisać w "native alphabet", czyli z polskimi znakami.

[/quote']

Jeszcze raz :) W rybryce 1. i 2. gdzie mam Last Name i First Name wpisuje imiona i nazwisko BEZ polskich liter, tak ?

Co zatem oznacza polecenie "LIST ALL SPELLINGS"?

W rubryce 3. FULL NAME wpisuje IMIONA i nazwisko Z polskimi znakami ? Jeśli we wszystkich dokumentach mamy wpisane 2 nazwiska to rowniez w FULL NAME wpisujemy obydwa imiona i nazwisko ?

I co to jest CLAN OR TRIBE NAME ?

Jeszcze jedno.. w polach MOTHER's i FATHER's FULL NAME wpisuej imie i nazwisko rodzicow - bez polskich znakow? Nazwisko matki, takie jakim sie posluguje, a nie rodowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

list all spellings: to raczej się tyczy jakichs Arabów, itd. Osama bin Laden by na przykład wpisał: "Osama ben Laden, Osama Binladin, Osama bil Ladin", itd. Chodzi o wpisanie wszystkich wersji nazwiska.

Clan or tribe name też tyczy się Indian, Afrykan, Arabów, itd., a znaczy to 'klan lub nazwa szczepu' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.. w polach MOTHER's i FATHER's FULL NAME wpisuej imie i nazwisko rodzicow - bez polskich znakow? Nazwisko matki, takie jakim sie  posluguje, a nie rodowe ?

Bez polskich znaków. Nazwisko matki takie jakim sie posługuje a w nawiasie wpisz panieńskie - tak jest na wzorze DS-157, który wisi w gablocie konsulatu USA w Krakowie.

W rubryce 3. (czyli full name) wpisz imię i nazwisko jakim posługujesz się na co dzień, tzn. bez drugiego imienia (np. Jan Kowalski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. Ja tez wkrotce bede miec podobny problem z wypelnieniem DS-156. Ale to w swoim czasie. Czy moglby mi ktos udzielic informacji jakie dokumenty sa potrzebne do wizy turystycznej?????Ja mam zamiar sie o nia starac po raz pierwszy i nie mam pojecia od czego zaczac. Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia327 - będziesz potrzebowała DS-156, legitymację szkolną / indeks, wyciąg z konta swojego lub rodziców (jeśli wpiszesz w DS-156, że Ty / Twoi rodzice opłacają wyjazd). Może się też przydać zaproszenie od kogoś z USA, ale nie jest ono niezbędne. Jeśli pracujesz, to weź zaświadczenie o zatrudnieniu. Na pewno się przyda, żeby przekonać o konsula o więziach łączących Cię z Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Moneeca za odpowiedz. Moja sytuacja jest nastepujaca: jestem studentka 2 roku studiow zaocznych licencjackich, pracuje.

Moje pytania dotycza:

1. czy w DS 156 mam wpisac studiuje + pracuje?

2. czy przy sponsorze powinnam wpisac , ze sama ponosze koszty podrozy itd, czy tez wpisac ze rodzice mi sponsoruja?

3. czy wystarczy zaswiadczenie z uczelni ze studiuje, czy konieczny jest index( nie weim czy wydadza mi go w dziekanacie- zaliczenie semestru itd)

4. ile obecnie placi sie za wize ? czy w konsulacie maja swoj wlasny kurs dolara?

5. z jakiego telefonu jest lepiej dzwonic do konsulatu, komorka czy stacjonarny? jest jakas roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia327 - nie ma sprawy :)

Ad 1. Tak.

Ad 2. Możesz wpisać i siebie, i rodziców.

Ad 3. Konsul prosi o indeks, ale jeśli nie uda Ci się go zdobyć, to dobre i zaświadczenie.

Ad 4. Opłata wizowa wynosi obecnie 330zł.

Ad 5. Taka, że w komórce możesz mieć zablokowane połączenia 0-700... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...