Skocz do zawartości

formularz DS156 - pilne - po polsku mozna?


Rekomendowane odpowiedzi

O wlasnie bo jest specjalny numer na komorki, dziala on?

Tak, działa - sam dzwoniłem z komórki (sieć ERA) ponieważ na stacjonarnym w domu mam zablokowane połączenia z 0-700.

Jeśli ktoś wpisze, że rodzice sponsorują wyjazd, to wątpię, aby pracownik konsularny chciał wyciąg z konta rodziców. Mnie to ani razu się nie zdarzyło a sam o takim przypadku nie słyszałem, więc wydaje mi się, że to bynajmniej nie ma sensu (bo konto to nie wszystko - czasami widnieje na nim śmieszna kwota, trzeba byłoby wziąć mase innych papierów; inaczej rzecz się ma jeśli ktoś wpisał, że wyjazd sam "sponsoruje").

Czasami po polskiemu "brak" nie ma sensu i tam gdzie było bardziej poprawnie sam wpisywałem "nie dotyczy".

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie co do tego druku 157. Jak teraz jestem w liceum, a skonczylem gimnazjum to co mam wpisac w szkolach (jest napisane, zeby wpisywac bez podstawowych). Co w miejscu zatrudnienia? Jak przekraczalem granice UE (austria, wlochy, niemcy, hiszpania) to pisac to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry. Juz znam odpowiedz.!

Mam inne pytanie:

Nazwisko mozna pisac z polskimi literami, a czy imie tez mozna ?

Sam parę dni temu wpisałem w innym wątku - całe DS-156 wypełniamy BEZ POLSKICH ZNAKÓW nawet przy nazwisku. Mężczyźni wypełniający DS-157 (bo tylko oni to robią) mają rubrykę 3. żeby jakby co napisać w polskim alfabecie.

PS. Mnie zeszły 4min. + 2min. (rozłączyło mnie za pierwszym razem)... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze nie zaszkodzi jak napisze w purpose of trip ze chce oprocz odwiedzenia rodziny - try and improve my English too because it will be connected with my future studies in Poland - English Philology?

Jest gdzies moze wzor jak ma byc wypelnione DS-156 i 157??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xtek - nie zaszkodzi, jak tak napiszesz. To w końcu ambitny cel.

Oto informacje, które udało mi się zevrać odnośnie wypełniania DS - 156:

- W każdym punkcie formularza musi być wpisana jasna słowna odpowiedź, z wyjątkiem punktów 8. i 9., których nie należy wypełniać, jeżeli odpowiedź jest negatywna.

- Odpowiedzi należy udzielać w języku polskim, nie używając jednak polskich znaków, to znaczy - zamiast ą, ć, ę, ł itd. należy wpisać a, c, e, l itd.

- W punktach numer 2, 3, 11, 12 15 należy kliknąć „select” i wybrać nazwę odpowiedniego kraju z listy.

- W punktach numer 4, 5, 10, 19, 22, 29, 30 oraz 31 należy kliknąć „select” i wybrać nazwę odpowiedniego miesiąca z listy:

- W punkcie 21 – oprócz wyrażenia STUDIA/STUDENT (uczeń / uczennica) należy wpisać rok i kierunek studiów, jeżeli student dodatkowo pracuje musi wpisać wykonywane zajęcie.

- W punkcie 22. należy wpisać np. „maj 2006” lub „czerwiec 2006” w zależności od daty planowanego wylotu”

- W punkcie 25. chodzi o imiona, nazwiska i numery telefonów osób, u których Państwo się zatrzymają, odwiedzą lub poprzez które będzie można skontaktowac się z Państwem w USA. Proszę wypełnić ten punkt jeśli Państwa dotyczy.

- Jeśli w punkcie 29. odpowiedzieli Państwo „tak”, należy podać datę ostatniej Państwa podróży do Stanów Zjednoczonych. Daty podróży wcześniejszych należy dopisać odręcznie po wydrukowania formularza.

- Jeśli w punkcie 30. odpowiedzieli Państwo „tak”, należy wpisać rodzaj, miejsce i datę wydania ostatniej wizy amerykańskiej. Dane dotyczące wcześniej wydanych wiz należy dopisać odręcznie po wydrukowania formularza.

- Jeśli w punkcie 31. odpowiedzieli Państwo „tak”, należy wpisać miejsce i datę otrzymania ostatniej odmowy wydania wizy, a także określić rodzaj wizy, o którą się Państwo ubiegali.

- W punkcie 34. należy wpisać „nie mam”

Proszę pamiętać o podpisaniu wniosku po jego wydrukowaniu.

Jak wydrukować formularz elektroniczny?

- Po wypełnieniu całego formularza należy kliknąć „Continue (Kontynuuj)” i poczekać aż na ekranie pojawi się ten sam formularz, ale w innym formacie (pdf) i w angielskiej wersji językowej. Jeśli w trakcie wypełniania wniosku popełnione zostały błędy, informacja o nich wyświetli się, zanim pojawi się formularz pdf. Dopóki wszystkie błędy nie zostaną poprawione, formularz pdf nie ukaże sie na ekranie.

- Kiedy na ekranie pojawi się formularz w formacie pdf, należy sprawdzić, czy wprowadzone informacje są poprawne. Jeśli wymagają one poprawek, wystarczy powrócić do poprzedniej strony i wprowadzić zmiany we właściwych polach, a następnie ponownie kliknąć „Continue (Kontynuuj)”.

- Formularz pdf należy wydrukować na drukarce laserowej. Na pierwszej i ostatniej z trzech wydrukowanych stron znajdować się będą kody kreskowe zawierające Państwa dane. Jeżeli kod wydrukuje się nierówno, będzie zamazany lub słabo widoczny, należy wydrukować go ponownie. Odczytanie danych z kodów znajdujących się na załamanym, skręconym lub wilgotnym papierze jest utrudnione lub wręcz niemożliwe i pociąga za sobą poważne opóźnienia w rozpatrzeniu wniosku.

I jeszcze krótko o DS-157, który wypełniają mężczyźni od 16 do 45 roku życia:

Wypełniany jest ręcznie; czarnym długopisem, czytelnie, drukowanymi literami, w języku polskim bez używania polskich znaków.

Mam nadzieję, że informacje się przydadzą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko o DS-157, który wypełniają mężczyźni od 16 do 45 roku życia:

Wypełniany jest ręcznie; czarnym długopisem, czytelnie, drukowanymi literami, w języku polskim bez używania polskich znaków.

Niestety tu nie do końca... W pkt. 3 używamy ojczystego alfabetu. DS-157 może być też wypełniony elektronicznie; jeśli ręcznie, to możesz używać niebieskiego długopisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...