Skocz do zawartości

wiza turystyczna dla żony, gdy mąż jest obywatelem USA ?


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, jakie są szanse na wize turystyczną w przypadku gdy mój mąz jest obywatelem USA. Zależy mi na tym ze względu, że tutaj pracuje i mam jeszcze kilka spraw do załatwienia. Chce tylko spędzić z mężem 14 dni urlopu. Czy jest to możliwe. Czy jest to 100% odmowa wydania mi takiej wizy? Nie chce kłamać w zeznaniach, że mąż nie jest obywatelem to bez sensu. prosze o odpowiedź. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, jakie są szanse na wize turystyczną w przypadku gdy mój mąz jest obywatelem USA. Zależy mi na tym ze względu, że tutaj pracuje i mam jeszcze kilka spraw do załatwienia. Chce tylko spędzić z mężem 14 dni urlopu. Czy jest to możliwe. Czy jest to 100% odmowa wydania mi takiej wizy? Nie chce kłamać w zeznaniach, że mąż nie jest obywatelem to bez sensu. prosze o odpowiedź. Dziekuje.

Raczej nie dadza wizy, bo beda mogli myslec, ze chcesz tam zostac na stale. A czemu nie zalatwisz odrrazu wizy imigracyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy nie jest tak że jeśli twój mąż jest obywatlem USA to możesz bez problemu też ubiegać się o obywatelstwo? A jeżeli chodzi o wizę turystyczną to nie widze powodu dla którego mieliby odmówić... To że mąż jest obywatelem to moim zdaniem ogromny argument za a nie przeciw... No chyba że miałaś w przeszłości spore problemy z amerykańskim prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest argument PRZECIW, choć w pierwszej chwili trudno to zrozumieć :) Po prostu wjechanie na wizie turystycznej z zamiarem zostania na stałe jest wg. prawa przestępstwem imigracyjnym. Konsul będzie podejrzewał, że skoro mąż ma obywatelstwo amerykańskie, to żona planuje zostać w USA. A skoro tak planuje to nie powinna dostać wizy turystycznej, tylko starać się o imigracyjną.

Szanse na turystczną zawsze jakieś są, np. moja bratowa dostała promessę wizy turystycznej bez problemu, mój mąż również. Tyle że sytuacja była trochę inna, bo zarówno ja i mój brat mieszkaliśmy wówczas na stałe w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...