Skocz do zawartości

zgoda na wyjazd dziecka. Prosze o pomoc


magdaaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto moj problem. Mooj maz,obywatel USA sklada petycje na mnie i mojego syna. Syn jest moim nieslubnym dzieckiem. Mam pelne prawa do opieki nad dzieckiem ale jego ojciec tez je posiada. Nie stwarza mi zadnych problemow,tylko nie moze byc w ambasadzie w czasie rozmowy z konsulem.

Mieszka w Niemczech i ciezko choruje. Czytalam,ze ambasada nie respektuje zadnych dokumentow notarialnych podpisanych przez ojca, ani z konsulatu polskiego w Niemczech. Syn ma ukonczone 16 lat. Czy w tym przypadku (ukonczone 16 lat) nie jest potrzebna zgoda ojca na wyjazd dziecka?

Bardzo prosze o pomoc, gdyz nigdzie nic nie moge znalezc na ten temat.

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do ambasady i zapytaj. Ambasada jak najbardziej respektuje dokumenty potwierdzone notarialnie - wiem bo ja takie dokumenty przedstawiałam gdy starałam się o paszport dla syna. Nie wiem czy tyczy to także wiz imigracyjnych, to zupełnie inna para kaloszy. Nie zapomnij powiedzieć że ojciec syna mieszka za granicą. Niektóre ambasady amerykańskie na świecie zezwalają w takich wypadkach na nieobecność rodzica mieszkającego za granicą, ale trzeba ten pobyt udowodnić. Tyle że ambasada w Polsce niekoniecznie musi mieć takie same przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam syna z pierwszego malzenstwa. Moj obecny maz jest obywatelem, zlozyl na nas petycje I-130 w Warszawie i nikt go nie pytal o zgode ojca. Ja wiele razy pytalam o to na forum i Karina odpowiadala, ze nie jest potrzebna zgoda ojca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rybka. Dziękuję za odpowiedź.

Widzisz,mnie chodzi o to, o co może zapytać konsul w czsie rozmowy.

Ty jeszcze rozmowy nie miałaś więc nie możesz być pewna czego będzie wymagał. Mam nadzieję, że masz racje i wszystko pójdzie OK.

Pozdrawiam.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...