Skocz do zawartości

pytanie do kariny


monia1977

Rekomendowane odpowiedzi

otrzymalam wezwanie z biura emigracyjnego, zeby stawic sie wraz z mezem, przez ktorego otrzymalam prawo pobytu, na przesluchanie w sprawie zniesienia tymczasowego statusu mojej zielonej karty. Problem w tym, ze pol roku temu podpisalam rozwod, po tym jak maz sie wyprowadzil i zamieszkal z kabieta, z ktora mnie zdradzal i mial dziecko... Przeszlam ciezka depresje(mam ewaluacje psychologiczne i zaswiadczenia ze szpitala itd) Malzenstwo trwalo od 2001 - 2005 roku, mimo to biuro emigracyjne bardzo powoli rozpatrywalo moj przypadek i musialam czekac tyle lat na swoje drugie przesluchanie... Zastanawiam sie teraz jak powinnam zachowac sie na tym przesluchaniu przeciez bede tam sama - jakie sa moje prawa i jak moglabym znalezc adwokata, ktory moglby mi towarzyszyc. Mam mnostwo dowodow, ze malzenswtwo zostalo zawarte w dobrej wierze ( lease mieszkaniowy, wspolne ubezpieczenie zdrowotne i samochodowe, zdjecia, wspolne rozliczenia podatkowe). Jestem self employed, place podatki i zbudowalam dobry kredyt mimo wszystko obawiam sie, ze urzednicy moga nie przedluzyc mi wiecej zielonej karty poniewaz sie rozwiodlam - co powinnam zrobic i gdzie szukac pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...