Skocz do zawartości

Polak Polakowi wilkiem :(((


Evrin

Rekomendowane odpowiedzi

Coś jeszcze o polonii co udalo mi sie przeczytac tutaj na forum:

"Witaj Pawel!

Dziekuje za pozdrowienia i mile slowa. Pytasz jak nam sie wiedzie i czy warto tu przyjechac. Otoz na poczatku naszego pobytu w USA bylo ciezko - brak znajomosci jezyka (w Polsce nie uczylam sie angielskiego) ciezka fizyczna praca a w zwiazku z tym niskie zarobki

. Cieszylismy sie, ze mieszkamy w miejscowosci, w ktorej jest duzo Polakow, ktorzy nam pomogli. Lecz po wyemitowaniu pierwszych odcinkow "Zielonej karty" stosunki z Polakami (oczywiscie nie wszystkimi) zaczely sie psuc. Nawet Ci, ktorym pomoglismy my, zaczeli odwracac sie od nas i nie tylko zreszta. Przenieslismy sie wiec z Lakewood do sasiedniego miasteczka Brick. Ale i tu spotkalismy sie z zazdroscia, zawiscia itp. Po 4 latach mieszkania w stanie New Jersey bank udzielil nam pozyczki i kupilismy domek z dzialka w stanie Nowy Jork i od 3 lat mieszkamy w miejscowosci Newfield (90 km od slawnego od wczoraj miasta Binghempton). O zyciu tutaj napisze w nastepnym liscie jak napiszesz konkretnie co Cie tutaj interesuje np sport, nauka, praca, kultura, polityka itp. Teraz koncze, poniewaz przygotowuje sie do jutrzejszego powitania mojej corki i wnuczek, ktore na trzy tygodnie przylatuja do nas w odwiedziny. Pozdrawiam Ciebie, Twoich bliskich i forumowiczow. Do milego!"

Jest to post skopiowany z tego watku - http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...2338&st=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia czy nie Polonia to kazdy jest czlowiekiem a wiec roznie to moze byc...

fakt moze to bardziej jest widoczne oraz moze boli wiecej ale dla mnie nie ma znaczenia czy ktos jest Polonia czy tez nie,.wazne aby zachowac sie odpowiednio a z tym czasami nie jest latwo bo jak zdefiniowac slowo odpowiednio dla wszystkich?...czy kazdy podobnie mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sly6 ja mysle ze jak by ewa martwila sie o kolezanke to w temacie by zadala pytanie - Podpowiedzcie mi jak ja jej moge pomoc - a ona przedstawia dane jakie posiada o osobie i pyta jak tej osobie moze ktos zaszkodzic . Mysle ze ona nie wie jak sie zabrac zeby skutecznie zaszkodzic kolezance . HEY!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...