Skocz do zawartości

Potrzebuje odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Jackie Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 1:41 pm    Temat postu:  

--------------------------------------------------------------------------------

 

klaudka20 napisał:  

Nic sie nie stanie jak weźmie sie z soba akt urodzenia  

Owszem, może się stać. Czytałam już o przypadku cofnięcia z powodu znalezionego w bagażu podręcznym aktu urodzenia. Turyście akt urodzenia nie jest w USA do niczego potrzebny, urzędnik będzie podejrzewał że wjazd odbywa się w celach imigracyjnych. Wjeżdżać do USA na wizie turystycznej z odgórnym zamiarem zostania tam na stałe jest zabronione. Akt urodzenia może być potrzebny do wzięcia ślubu (nie wolno wjeżdżać w tym celu na wizie turystycznej) bądź złożenia papierów do USCIS.  

Po co ryzykować? Jest coś takiego jak poczta kurierska, oszałamiająco drogie to nie jest.  

klaudka20 napisał:  

ja np. musze go wziaść ponieważ wyrabiałam paszport w tym roku i musiałam mieć dodatkowo akt urodzedzia  

Jaki paszport? Gdzie? Jeżeli wyrabiałaś w konsulacie to miałaś podkładkę. Co jednak ma powiedzieć ktoś komu ważność paszportu nie kończy się przed końcem wizy?  

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=292

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mogłaś powiedzieć wówczas (gdyby się przypadkiem czepili na lotnisku) po co ci akt urodzenia :) Gorzej jak ktoś nie ma jakiego kitu wcisnąć. Na turystycznej mówić że akt urodzenia potrzebny nam do wyrobienia sobie SSN to chyba nie jest dobry pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie dokumentow na granicy, otoz bede wjezdzala na wizie turystycznej ale chcialabym wziac ze soba moj ssn i driving licence ktore to wyrobilam kilka lat temu bedac na innej wizie, czy moga byc z tym problemy i czy bagaz ten wiekszy nie podreczny tez jest przeszukiwany???

dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wiadomo kiedy kogo beda przeszukiwac. ostatnio moj znajomy wracajac do domu (amerykanin) byl przeszukiwany od gory do dolu. tylko dlatego ze ma tak zniszczony i zasteplowany paszport ze ho ho i stwierdzili ze dla pewnosci go przeswietla. wiec na to kogo beda sprawdzac nie ma reguly.

pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...