Skocz do zawartości

Potrzebuje odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe, wywalili mi konto, dziex...

Tak czy owak, mam 2 pytania

1) Jakie papiery trzeba miec ze soba, jesli by sie chcialo wziac slub w Stanach ?

2) Czy jest mozliwa sytuacja, ze dostane promese na wiecej lat niz mam wazny paszport i jesli tak, to co zrobic jakbym wreszcie musial wymienic paszport ?

Z gory dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 2

Ja mam paszport ważny do 2013 r., promese ważną do 2016 r. Tak więc jestem żywym przypadkiem na to, że jest możliwa taka sytuacja :)

Po zakończeniu ważności paszportu musisz jeździć do Stanów z dwoma przy sobie (starym z promesą i nowym). Nie wiem tylko, czy w Polsce nadal dziurkują stare paszporty... Jeśli tak, to kurde wizę mi przebiją i co? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jakie papiery trzeba miec ze soba, jesli by sie chcialo wziac slub w Stanach ?

chyba tylko paszport, a jeśli coś więcej to moze lepiej zeby ci ktoś przesłał bo jeśli przeszukają ci walizkę to jak się wytłumaczysz z posiadania np.aktu urodzenia.

Proponuję zerknąć do działu emigracja i przeszukać archiwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wbita w paszporcie wize, to jesli poprosisz to ci jej nie przediurkuja, moga przedziurkowac jedynie okladke i dane osobowe.

Do wziecia slubu wystarczy paszport, przynajmniej w stanie NY, jednak jakbys chcial skozystac i zlozyc potem papiery o zielona karte to potrzebny jest conajmniej zupalny akt urodzenia i ewentualnie karta szczepien. A posiadanie aktu urodzenia to bardzo przydatna rzecz i chba nie trzeba sie z niej tlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadanie aktu urodzenia to bardzo przydatna rzecz i chba nie trzeba sie z niej tlumaczyc.

Owszem, mogą się przyczepić. Na co turyście akt urodzenia?

Jeżeli jedziemy brać ślub, to radzę wcześniej przesłać do USA akt urodzenia pocztą kurierską, a nie mieć go przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wbita w paszporcie wize, to jesli poprosisz to ci jej nie przediurkuja, moga przedziurkowac jedynie okladke i dane osobowe.

Tym "miłym" Paniom w urzędzie, które pracują taśmowo, bałbym się powierzac swój paszport. Potem będzie, że "nie wiedziały", mimo że mówiłem... Pewnie obkleję paszport ostrzeżeniami. Ale mam jeszcze czas 7 lat, spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie jak weźmie sie z soba akt urodzenia ;)

Owszem, może się stać. Czytałam już o przypadku cofnięcia z powodu znalezionego w bagażu podręcznym aktu urodzenia. Turyście akt urodzenia nie jest w USA do niczego potrzebny, urzędnik będzie podejrzewał że wjazd odbywa się w celach imigracyjnych. Wjeżdżać do USA na wizie turystycznej z odgórnym zamiarem zostania tam na stałe jest zabronione. Akt urodzenia może być potrzebny do wzięcia ślubu (nie wolno wjeżdżać w tym celu na wizie turystycznej) bądź złożenia papierów do USCIS.

Po co ryzykować? Jest coś takiego jak poczta kurierska, oszałamiająco drogie to nie jest.

ja np. musze go wziaść ponieważ wyrabiałam paszport w tym roku i musiałam mieć dodatkowo akt urodzedzia :)

Jaki paszport? Gdzie? Jeżeli wyrabiałaś w konsulacie to miałaś podkładkę. Co jednak ma powiedzieć ktoś komu ważność paszportu nie kończy się przed końcem wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie was tak dokladnie przeszukiwali, ze nawet dokument po dokumencie przegladali ? Prawde mowiac jestem troche zdziwiony zwlaszcza ze jak rok temu lecialem do Stanow, na turystycznej, bagazu ze soba wzialem tyle ze szok, nawet kompa ! i nie mialem z tego powodu zadnych problemow na O'hare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...