Skocz do zawartości

Co z tym międzynarodowym prawkiem


kiciakapi

Rekomendowane odpowiedzi

A orientuje się ktoś, jak to jest w DC albo VA? Bo właśnie podjąłem decyzję o wyrobieniu międzynarodowego prawka...

W Virginii prawko kosztuje 7 dolcow. Jak wszedzie - jego waznosc ograniczona jest datami z DS-2019.

Nalezy sprostowac te $7 dolarow. W Va placi sie za kazdy rok waznosc $4. Placac $7 placi sie $3 za permit plus $4 za rok waznosci. Ludzie na GC czy obywatele zaplaca wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Fakt, popieprzylo mi sie - Waszyngton lezy pomiedzy Maryland, a Virginia :lol:

A jesli chodzi o 7$ - pisalem tylko o przypadku zdawania prawka na J1 z ograniczona data z DS-2019 waznoscia.

Dla US Citizenow ceny sa inne.

3 Years $12.00

4 Years $16.00

5 Years $20.00

6 Years $24.00

7 Years $28.00

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtej J widze ze bardzo dobrze orientujesz się w sprawach prawa jazdy. Możesz mi rozgryść jak to wygląda w Minnesocie?? Rok temu jezdziłam na między narodowym a moze jednak powinnam miec prawko stanowe juz sama niewiem zakręciłam się...........Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtej J widze ze bardzo dobrze orientujesz się w sprawach prawa jazdy. Możesz mi rozgryść jak to wygląda w Minnesocie?? Rok temu jezdziłam na między narodowym a moze jednak powinnam miec prawko stanowe juz sama niewiem zakręciłam się...........Z góry dziekuje.

Szczerze mowiac nie wiem jak sprawa miedzynarodowego prawa jazdy wyglada w Minessocie :)

Mozesz napisac e-mail do motor.vehicles@state.mn.us .

Na stronie DMV Minnesoty nie widze informacji na ten temat.

Jezeli chcesz wyrobic stanowe prawo jazdy, musisz przejsc wszystkie egzaminy mimo posiadania polskiego prawa jazdy. Moze tylko 30-dniowy obowiazkowy okres oczekiwania na egzamin praktyczny zostanie dzieki niemu zniesiony (jak w wielu innych stanach)?

"If you have moved to Minnesota from a country other than the U.S. or Canada, you must pass a knowledge test, vision check and skills (road) test. This is true even if you have a valid driver's license from your former home country"

Zrodlo: http://www.dps.state.mn.us/dvs/DriverLicen.../DL%20frame.htm

Wydaje mi sie, ze tak czy siak warto je wyrobic - dla znizek przy ubezpieczaniu samochodu :lol:

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiciakapi, jak to miło spotkać tutaj kogoś znajomego :)

My przez 3 lata jeździliśmy na międzynarodowym, ale w tym roku chcieliśmy w końcu wyrobić hamerykańskie ;), Tak jak pisał Wojtek-J musisz zdawać teorię i praktykę. Byliśmy już w Georgetown umówić się na „egzamin” mając wszystkie dokumenty , ale niestety nam ich nie przyjęli, a potem już nie mieliśmy czasu ( było to niedługo przez naszym wyjazdem). Do ustalenia egzaminu (oprócz SSN i paszportu) musisz mieć 3 dokumenty które potwierdzają twój adres, My chcąc zrobić wszystko jak najszybciej i najprościej, wysłaliśmy sobie 3 koperty na nasze nazwiska na nasz adres, i zabraliśmy je ze sobą :P ( tak zrobił nasz kolega w Chicago i to przeszło bez problemu, chodziło tylko o to żeby miały pieczątki poczty) Jednak w Georgetown pani powiedziała nam że to muszą być koperty biznesowe (checki, rachunki itd.) A z tym u nas było już troszkę gorzej . Ponieważ jak wiesz wynajmowaliśmy mieszkanie w nowiutkim bloczku na początku nie było jeszcze skrzynek pocztowych więc mimo tego że telefon czy prąd był na moje nazwisko, przychodziły na adres Coldwella, (więc się nie nadawały), co do konta bankowego , był na adres naszego znajomego, a w pay checkach Marcin miał adres z roku wcześniej a ja przy podawaniu go do pracy pomyliłam cyferki :) , Więc tak naprawdę wszystko mieliśmy na inne adresy, a poprawianie tego zajęło by nam za dużo czasu, więc daliśmy sobie spokój.

Zajmij się tym na samym początku, będziesz miał dużo czasu i wszystko będzie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tego szukac na forum (leń jestem, wiem :) ) więc mam do ciebie pytanie, Wojtku:

W stanie Illinois (Chicago) nie ma ŻADNEJ możliwości wyrobienia sobie prawa jazdy na wizie turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega w tamte wakacje wyrabiał prawko na turystycznej właśnie w Chicago, jednak miał SSN z poprzedniego roku z W&T (ale nie wiem czy go potrzebował)

I zdawał testy w języku polskim :)  

Pozdrawiam

No właśnie wydaje mi się, że trzeba mieć niestety SSN... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie bardziej odnośnie rejestracji pojazdów. Doszły mnie słuchy, że z Polski dobrze jest wziąć jakieś zaświadczenie, że nigdy nie miało się wypadku i że ma się prawko polskie dłużej niż dwa lata. Nie orientujecie się gdzie takie dokumenty wyrabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...