Skocz do zawartości

Paszport i inne zmiany


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czytam sobie rozne posty i w sumie chyba wiem, ale nie jestem pewna...Jestem po slubie z amerykaninem ale obecnie przebywam w Polsce i czekam na wyznaczenie rozmowy z konsulem. W miedzyczasie przetlumaczylam akt slubu i umiejscowilam go w polskich ksiegach (to twalo ponad miesiac). Z tym aktem slubu moglam wyrobic nowy dowod osobisty ( kolejny miesiac), ktory mam odebrac na dniach. Paszportu na nowe nazwisko nie dam rady juz wyrobic bo nie mam czasu....i on zostaje mi ze starym nazwiskiem. Z nim mam zamiar udac sie do ambasady co jak mysle nie powinno byc problemem, prawda??? Przy przekraczaniu granicy (bilet mam na stare nazwisko) bede miala te wszystkie papiery wizowe i czy tu bedzie jakis problem czy wystarczy miec akt slubu??? Prosze kogos kto mial takie perypetie o pomoc!!! Poza tym jak bardzo skomplikowane jest wymienienie paszportu w stanach? To bylby moj pierwszy krok po przyjezdzie i juz bym miala wszystkie papiery z glowy. Dzieki z gory za pomoc! Pozdrawiam, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak bardzo skomplikowane jest wymienienie paszportu w stanach?

Bedziesz rowniez tu poterzebowala ten umiejscowiony w poslce akt slubu i ewentualnie akt urodzenia. PObierz sobie rowniez juz gdzies wniosek paszportowy bo inaczej bedziesz musiala pisac do konsulatu zeby ci przyslali. Czas oczekiwania okolo 3 miesiace na 10-letni paszport

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo -> zdążysz wyrobić nowy paszport w Polsce. Udaj się do Wydziału Paszportowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Urzędu Wojewódzkiego bądź jego jednostki terenowej i poproś o rozmowę z kierownikiem, przedstaw swój problem - powinnaś otrzymać nowy paszport w terminie w jakim się nawet nie spodziewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...