Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny??


Bartek996

Rekomendowane odpowiedzi

moge się pochwalić jak aparat sobie upatrzyłem właśnie dziś wysłałem sprzedanego na allegro olympusa C-765

aparat który chce mieć musi mieć

-duży zoom 10x optyczny

-stabilizacje

-matryce minimum 4Mpix

-kompaktowe rozmiary

-wmiare dużo zdjęć robić na jednych akumulatorkach ( najlepiej jak będzie zasilany akumulatorkami R6 ale to trudne do spełnienia w kompaktach ze wzgledu na rozmiary)

-dobre filmy kręcić:>

-tania pamięć flash ( xD-picture jest 2-3x droższe od MMC/SD)

-oczywiście ładne zdjęcia robić i mieć flash

- mieć pełen tryb auto i manual

no i znalazłem:

Panasonic Lumix DMC-TZ1

http://www.dpreview.com/news/0602/06021405...anasonictz1.asp

oł baby! jak tylko będę w Usa odrazu kupuje!:> a pamięć flash kupuje juz w polsce 1GB MMC/SD kosztuje poniżej 100zł:)

aha aparat napewno robi gorsze fotki niż moj "stary" olympus C-765 ale życie to sztuka kompromisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Hej ... zależy zależy... jeśli chcesz kupic prostego kompakta to IMHO ta cała Teraz juz mała różnica nie jest warta zachodu... ale jeśli myślisz o "Lustrze" to zastanów się nad kupnem w USA... bo niby ceny podobne ale TAM zarobki zgoła inna i przez to będziesz miał większą swobode co do wyboru dodatkowych szkieł i reszty oporządzenia.... a co do Gwarancji to hmmm różnie z tym bywało Najlepiej zadzwoń do Nikon Polska i zapytaj czy Honoruja takie z USA... z tego co mi wiadomo Canon juz tego nie robi  

Choć podejrzewam że zachwyceni nie będą.... aaa inna sprawa jak Serwis NIkona działa....

Chce kupic sobie lustrzanke cyfrowa a dokladniej nikona d50 jest to dla mnie dosc spory wydatek i nie wiem czy warto ryzykowac kupno aparatu nrazajac sie na nie posiadanie gwarancji...

Co do ceny.... hmmm aparat jak dotad w zestawie kit-owym udalo mi sie znalesc w cenie ok 620$ (biorac po uwage NY) wiec w porownaniu do polskich cen jest to ok 350zl roznicy wiec powracamy do glownego watku problemu.......

A swoja droga napisalem oficjalnie do Nikon Polska maila no ale jak moglem sie domyslec.....odzewu jak dotad brak.....

Moze jest ktos na forum kto mial podobny problem i zostal zmuszony do oddania aparatu na "gwarancje" w naszym ojczystym kraju??? piszcie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do KITów tzn zestawów dodatkowych do aparatów bardzo często robi się tak że sprzedaje się aparat naprawde tanio ale wciska się klientowi np zestaw czterech bateria z ładowarką za 80$ co jest jawnym oszustwem bo kosztuje to w usa w walmarcie max 20$ bardzo często takie praktyki się stosuje dlatego zalecam kupować w osobnych sklepach aparaty i dodatkowe do nich akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do Nikona D50 tak tak bardzo fajny aparat i przyznaję to bez bicie nawet jako "Przekorny Canoniarz"...

I należy się wielki plus dla Nikona za ich szkło kitowe.. które naprawde jest dobre... sugeruje jeszcze rzucić okiem na Konice minolte i model d5d Już wkrótce SOny uruchamia ich nową linię aparatów ALFA i liczba szkieł wzrośnie... a aparat robi fotki IMHO Klasowo te same co D50

Minigan: :) rzeczywiście narzuciłes dośc sporawe wymagania... jak na obudowe stricte kompaktową :D no ale ten Panasek prezentuje sie całkiem całkiem...

OK ale tak wogóle to mam INNĄ propozycję:

Jeśli ktos by miał ochotę wybrać się wspołne Łażenie po CHICAGO z aparatem w dłoni :D to ja mam taką "swoją" po Donwtown chicago traskę...

Chodzenia jest dużo a nawet bardzo dużo... rzeczy do fotografowania Jeszcze wiecej...

Ale jesli ktoś by był chętny... nawet jedna osoba to i tak zawsze to lepiej łazić z kimś niz samemu...... ale tak jak mówie Wypad jest naprawdę porządny i oprócz zapasowych bateryjek i klisz czy pamięci... należy też zaopatrzyc sie w wygodne butki... a potem kto wie jak jeszcze bedzie siła i chęc to jakiś beer na koniec...

Jakieś konkrety to jak się hehe ktokolwiek zbierze... wtedy napisze mój mały hehe planik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo hej Aga dawno cie nie ... hmm "czytalem" hehe

Więc planuje zakup EOSka 30D ---> po przejrzeniu kilkuset już chyba galerii przeczytaniu testów teścików itd Dokonalem wyboru :) Jeszcze tylko czekam co pokaże na Photokinie? PENTAX ale raczej na rewoulcje sie nie zanosi wiec zostane przy 30D

Oczywiście cala lista zakupów jest o wiele dłuższa... na dzień dobry:

Samo body EOS 30D do tego jakies szerokie szkiełko.... Nowa Tokina albo Sigma lub tez Tamron... no chyba że cudem zarobie więcej to wtedy TYLKO marze o 16-35mm 2.8f L Canona :D ale to już spory wydatek... noo ale jaki :D ale poszukałem i można kupic starsza wersje eLki na EbayU coś koło 700$ za używke i jej dane to 17-35mm 2.8f L wiec nieźle ... pomyśle... no i to używka wiec kto wie co w niej piszczy ;)

Do tego szukam czegos pośredniego powiedzmy w przedziale 25-70mm 2.8f i tu tez w zasadzie albo tokina albo sigma albo tamron nooo albo cos z Canona... hehe ale to potem najpierw szukam "szerokiego szkiełka"

do tej dwójki potem szukam juz stałego szkiełka w granicy 50mm

Wieciej szkieł nie planuje...

potem batterygrip i cała reszta... już w zasadzie cała liste mam CO MI SIE MARZY... a od marzeń do zakupów juz niedaleko.. powoli powoli do celu... OK jak coś to podrzuce ci moją dream list na priva.. otwarty jestem na wszelkie sugestie wiec ... jak tylko wróce z wyjazdu to sie odezwe :D aaa jak twoje plany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM: www.cyberfoto.pl tu dowiecie sie wszystkiego o aparatach

jedna wazna uwaga JAK KUPUJECIE W INTERNECIE TO ROBCIE T W MIARE WCZESNIE PONIWAZ CZASEM A PROBLEMY SKLEP POBIERZE KASE Z KONTA A TWARU NIE MAJA I RZEBA CZEKAC NAWET MIESIA NA TOWAR --- dzieki temu bedziecie mieli czas jakby c na wyjasnienie wszystkiego i odzyskanie kasy

ja tak mialem zamowilem aparat ale musialem jzu leciec do kraju -- cle szczescie udalo mi sie odzyskac kase ale juz po moim wyjezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy naprawde przydaje się tak drogi aparat jaki pewnie posiadasz?

Mingan: nie przydaje sie w ogole na imprezach, "u cioci na imieninach", na wypadach ze znajomymi na piwko.

Zupelnie zbedny jest na nartach :/

Przydaje sie natomiast w miejscach wyjatkowych, ktore chcesz uwiecznic na cale zycie. W miejscach, w ktorych byc moze jestes pierwszy i ostatni raz. Pod warunkiem oczywiscie, ze masz duzo czasu na wykonanie zdjecia (ja zwykle potrzebuje duzo czasu :)

BTW moj aparat nie jest drogi - to canon 300d (czy jak kto woli digital rebel).

Jego cena jest porownywalna z dobrej klasy aparatem kompaktowym. A kompakty z najwyzszej polki sa wiele drozsze.

Ooo hej Aga dawno cie nie ... hmm "czytalem" hehe

Przeprowadzka do nowego mieszkania i chwilowy brak netu :/

Widze, ze lista jest imponujaca i wszystko starannie dobrane :( Super sprawa, zazdroszcze mozliwosci i gratuluje dobrego wyboru (tu mowie L-kach)

Ja w przyszlosci chcialabym pozbyc sie tamrona 17-35 i zakupic tokine 12-24 i tamrona 28-75. Aaaaalee to daleka przyszlosc. A puki co - biegam zwykle tylko z 50-tka :(

Co to body - chyba tez zdecyduje sie na 30d. Wczesniej bylam zdecydowanie przeciw, ale po Twoich pierwszych postach wzielam go "pod uwage" :( Moge go tu kupic za 799funtow - to chyba nie tak strasznie?

Pozdrawiam wszystkich fotografujacych i tych zamierzajacych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...